Operacja plastyczna brzucha Lublin

Plastyka brzucha w Lublinie - gdzie najlepiej?

Kadra w Żagiel Med Szpital Kadra w Żagiel Med Szpital

Dermolipectomia brzucha (abdominoplastyka) to rozległy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, który może trwać nawet do 3 godzin. Zabieg przeprowadzany jest ze wskazań zarówno kosmetycznych (rozstęp mięśni prostych po ciąży), jak i medycznych, np. po intensywnym odchudzaniu, związanym z utrata dużej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Cięcia zwykle przebiegają nad spojeniem łonowym, sięgając aż do bioder, i wiążą się z preparacją płatów skórnych po łuki żebrowe skąd nadmiar ściągniętej skóry ulega wycięciu. Ostatnim etapem jest plastyka mięśni (ewentualnie) i wszycie pępka.

Korekcje obwisłych powłok brzusznych – gdzie wykonywany jest zabieg w Lublinie?

Plastyka powłok brzusznych należy do oferty zabiegów lek. med. Ryszarda Nawrockiego, członka Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Ten specjalista II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej i specjalista chirurgii plastycznej w swojej prywatnej praktyce przeprowadza nie tylko zabiegi plastyczne, ale także mikrochirurgiczne (korekcja kształtu nosa i powiek) oraz w zakresie chirurgii czaszkowo-twarzowej. Lekarz wyspecjalizował się ponadto w chirurgii rekonstrukcyjnej i replantacjach utraconych części ciała u pacjentów dotkniętych wadami wrodzonymi i zniekształceniami pourazowymi.

Plastyka brzucha to również propozycja NZOZ Centrum Medyczne Medicos, gdzie zabieg usunięcia skóry wraz z tkanką podskórną często łączy się z procedurą naprawczą ściany mięśniowej brzucha. W cenę zabiegu wliczone jest znieczulenie oraz jednodniowy pobyt w Szpitalu. Oprócz plastyki zwiotczałych powłok brzucha, cennikiem objęte są również zabiegi wycięcia zwiotczałej skóry ramion oraz podciągnięcia zwiotczałej skóry ud. Placówka oferuje również zabieg liposukcji w modelowaniu sylwetki.

Plastyka zwiotczałych powłok brzucha należy do zabiegów wymagających hospitalizacji również w Ośrodku Chirurgii Plastycznej Dr. Macieja Kuczyńskiego, a operacje przeprowadzane są ze wskazań kosmetycznych, w przypadku korekty zniekształceń pociążowych lub pooperacyjnych, oraz medycznych w przebiegu leczenia otyłości. Procedura może być łączona z liposukcją i obejmuje zabieg modelowania pępka. Ponadto, w Ośrodku wykonywana jest rekonstrukcja piersi przeniesieniem tkanek z powłok brzucha (TRAM). 

 

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Świdnik oraz Puławy.

Więcej na temat plastyka brzucha

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…