Operacja wodniaka jądra Lublin i okolice

Bezpośrednio w Lublinie nie dysponujemy placówką wykonującą operacja wodniaka jądra, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 14 innych klinik z okolicy Lublina. Operacja wodniaka jądra można przeprowadzić m.in. w Humana Medica Omeda w Białymstoku (214 km od Lublina) w cenie 3400 zł lub w BALI CLINIC (dawny Medifem) w Warszawie (145 km od Lublina) gdzie cena za operacja wodniaka jądra wynosi 7000 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacja wodniaka jądra najbliżej Lublina - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury operacja wodniaka jądra w 14 placówkach w Lublinie. Najniższa cena wynosi 1800 zł w Szpital Pulsmed, najwyższa to 7000 zł, natomiast średni koszt to 3930 zł.

Ile kosztuje operacja wodniaka jądra w najbliższej odległości od Lublina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja wodniaka jądra najbliżej Lublina:

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny operacja wodniaka jądra w innych miastach.

Operacja wodniaka jądra w Lublinie - gdzie najlepiej?

Wodniak jądra (łac. hydrocele testis) spowodowany jest nagromadzeniem nadmiernej ilości płynu surowiczego w okolicy jądra, do którego dochodzi na skutek zaburzeń równowagi pomiędzy wydzielaniem a jego wchłanianiem przez osłonkę jądra. Wśród głównych objawów schorzenia wymienia się w szczególności powiększenie objętości worka mosznowego. W przypadku wodniaka jądra wrodzonego najczęściej dochodzi do jego samoistnego wchłonięcia. Wodniak nabyty wymaga leczenia operacyjnego (najczęściej sposobem Winkelmanna’a lub Bergmann’a). W obu wypadkach procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu regionalnym lub ogólnym. Standardowy czas pobytu pacjenta w klinice wynosi od 1 do 3 dni. Powrót do aktywności fizycznej możliwy jest po około kilku tygodniach. Po zabiegu należy zachować wstrzemięźliwość seksualną przez około 3 tygodnie.

Operacja wodniaka jądra w Lublinie – gdzie można się jej poddać

Na operację wodniaka jądra udać się można do Szpitala Żagiel Med. W placówce przeprowadzana jest szeroka gama zabiegów z zakresu urologii, a operacyjne leczenie wodniaka jądra wykonywane jest zarówno sposobem Bergmann’a (polega on na ewakuacji płynu z wodniaka, wycięciu osłonek jądra i założeniu szwu hemostatycznego na jego brzegi), jak i sposobem Winkelmann’a (polega na wypreparowaniu wodniaka, usunięciu płyny, wywinięciu jego osłonek i ich zszyciu). W przypadku operacji tą drugą metodą, w celu ewakuacji treści płynnej w mosznie pozostawia się dren (najczęściej na jeden dzień). Oferta ośrodka obejmuje również amputację jądra, operację uszkodzonego jądra, wszczepienie protezy jądra oraz wycięcie najądrza.

W Lublinie operacja wodniaka jądra jest możliwa do przeprowadzenia również w Centrum Medycznym Sanitas, w którym procedura wykonywana jest zarówno metodą Bergmann’a, jak i Winkelmann’a. Oferta ośrodka obejmuje także operacje stulejki, operacje wędzidełka (podcięcie, kalibracja, plastyka) oraz plastykę napletka. Do Centrum udać się mogą również osoby, zmagające się z niezstąpieniem jąder, czyli wnętrostwem.

W Lublinie operację wodniaka jądra wykonać może także dr n. med. Rober Klijer, specjalista urolog. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. oraz stałym uczestnikiem dorocznych zjazdów Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. W przypadku wodniaka jądra stosuje zarówno metodę Winkelmann’a, jak i Bergmann’a. O sposobie przeprowadzenia zabiegu decyduje w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej. Udać się można do niego także na usunięcie lub zniszczenie zmiany na jądrze (np. torbiel najądrza), jego oferta obejmuje również amputację jądra, wycięcie najądrza oraz wszczepienie protezy jądra.

Więcej na temat operacja wodniaka jądra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…