Usunięcie tłuszczaka Lublin i okolice

Bezpośrednio w Lublinie nie dysponujemy placówką wykonującą usunięcie tłuszczaka, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 62 innych klinik z okolicy Lublina. Usunięcie tłuszczaka można przeprowadzić m.in. w Centrum Dermatologiczne FEBUMED w Warszawie (144 km od Lublina) w cenie 450 zł lub w Marina MedEstetic w Warszawie (151 km od Lublina) gdzie cena za usunięcie tłuszczaka wynosi 500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Usunięcie tłuszczaka najbliżej Lublina - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie tłuszczaka w 62 placówkach w Lublinie. Najniższa cena wynosi 200 zł w Formmed ES Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna, najwyższa to 4550 zł, natomiast średni koszt to 672 zł.

Ile kosztuje usunięcie tłuszczaka w najbliższej odległości od Lublina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie tłuszczaka najbliżej Lublina:

Posiadamy również ofertę w 33 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie tłuszczaka w innych miastach.

Usunięcie tłuszczaka w Lublinie - gdzie najlepiej?

Łagodne nowotwory skóry rozwijają się z różnych tkanek. Tłuszczak (lipoma) to niebolesny nowotwór powstający tkanki podskórnej, zbudowany z dojrzałych komórek tłuszczowych (tzw. adipocytów), który rzadko ulega zezłośliwieniu, a zmiana zwykle jest pojedyncza. Miękkie, przesuwalne guzy rosną latami, a ich usunięcie zazwyczaj determinują względy kosmetyczne. Można to zrobić operacyjnie lub poddając się liposukcji.

Dermatochirurgiczne leczenie tłuszczaka

Operacyjne usunięcie guzów tkanki podskórnej z badaniem mikroskopowym, z zakresu Chirurgii estetycznej oferuje Prywatna Specjalistyczna Poliklinika, przy ul. Romera 57. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a w przypadku bardziej wrażliwych pacjentów, wykorzystywany jest relaksacyjny wpływ muzyki, którą stosuje się tutaj podczas większości operacji. W przypadku większej ilości, guzy usuwane są w kilku etapach. Poliklinika specjalizuje się w tzw. chirurgii jednego dnia, wykonując operacje w ramach kontraktu z NFZ.

Chirurgiczne zabiegi usuwania zmian skórnych różnej wielkości w obrębie tułowia, twarzy oraz tkanek miękkich to nowość w zakresie usług Centrum Medycznego Luxmed. Placówka oferuje m.in. zabiegi usuwania łagodnych guzów tkanki łącznej – pojedynczych lub mnogich, jak również zmian o cechach niepokoju onkologicznego. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a wycięta zmiana poddawana jest ocenie histopatologicznej i jest to badanie dodatkowo płatne. Zabiegi, po wcześniejszej kwalifikacji, przeprowadza m.in. chirurg ogólny, dr n. med. Aleksander Ciechański.

Gabinet dermatologii ogólnej i estetycznej Marii Nowińskiej specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób skóry. Wszystkie zmiany skórne, w tym nowotworowe konsultuje i usuwa w zakresie zabiegów dermatochirurgicznych – chirurg onkolog, prof. dr hab. Andrzej Stanisławek. W ramach zabiegu, przeprowadzane są biopsje skórne oraz badania histopatologiczne. Lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, lek. med. Maria Nowińska jest m.in. członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologów Estetycznych i własną praktykę lekarską z zakresu dermatologii ogólnej i estetycznej, prowadzi od 2006 r.

Niechirurgiczne usunięcie tłuszczaka iniekcyjną techniką intralipoterapii oferują Gabinety Terpa. Metoda z wykorzystaniem preparatu Aqualyx, jaki służy do miejscowego odtłuszczania, stosowana jest w liposukcji zdaniem specjalistów placówki została uznana za trwałą i bezpieczną. Zabieg wykonywany w znieczuleniu, jaki trwa około 30 minut, przeprowadza specjalista II stopnia z zakresu dermatologii i wenerologii – dr n. med. Dorota Wojnowska. Potwierdzeniem jej kompetencji jest Certyfikat ukończenia szkolenia: „Intralipoterapia i adipocytoliza kawitacyjna kontra lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej”.

W ramach zabiegów ambulatoryjnych oraz chirurgii ogólnej, Centrum Medyczne Medicos NZOZ realizuje zabiegi wycięcia zmian skórnych wraz z badaniem histopatologicznym, które już obejmuje odrębny cennik. Przeprowadzane zabiegi operacyjne połączone są z krótkoterminową hospitalizacją w ramach chirurgii jednego dnia. Dodatkową usługą są oferowane od 2014 r. konsultacje onkologiczne. Procedury operacyjne refundowane są w ramach kontraktu z NFZ. Pozostałe zabiegi komercyjne mogą być finansowane w systemie ratalnym Żagiel.

Zabiegi wycięcia powierzchownych zmian na skórze i w tkance podskórnej, w tym również tłuszczaków, w ramach chirurgii jednego dnia realizuje także Ośrodek Diagnostyczno-Chirurgiczny Proktosonomed. Zabiegi są bezbolesne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym, a szwy i opatrunek zdejmowane są po upływie 7 dni. Ośrodek świadczy usługi również w zakresie diagnostyki histopatologicznej. Jego właścicielem jest członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej – dr n. med. Adam Jamroż.

Więcej na temat usunięcie tłuszczaka

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…