O specjaliście

Dr n. med. Andrzej Bieniek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Studia ukończył w 1985 roku, a następnie pojął specjalizację i po złożeniu egzaminów w 1988 roku otrzymał tytuł specjalisty pierwszego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, a w 1994 roku uzyskał drugi stopień specjalizacji w zakresie chirurgii plastycznej. W 1996, po przedstawieniu pracy na temat doświadczalnych badań biozgodności i wytrzymałości mechanicznej nowego kompozytowego materiału korundowego w aspekcie zastosowań klinicznych uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Doświadczenie zdobywał w pracując na oddziale chirurgii plastycznej Szpitala Kolejowego we Wrocławiu oraz na oddziale chirurgii plastycznej Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Najnowszą wiedzę zdobywał podczas pobytów stażowych w wielu liczących się zagranicznych ośrodkach chirurgii plastycznej i dermatologicznej, m.in. w Hamburgu, we Frankfurcie, Paryżu, Stuttgarcie, Trieście, Kolonii, Dreźnie, Monachium.

Doktor Andrzej Bieniek angażuje się w działalność naukową i dydaktyczną. Prowadzi zajęcia z zakresu dermatologii zabiegowej i chirurgii plastycznej dla studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wprowadził do polskiej praktyki klinicznej wiele nowoczesnych metod leczniczych stosowanych do tej pory jedynie za granicą. Jego dorobek naukowy obejmuje kilkadziesiąt publikacji z zakresu chirurgii dermatologicznej i plastycznej w recenzowanych czasopismach oraz prezentację ponad setki prac na kongresach naukowych. Jest również współautorem książek, m.in. Podstawowy kurs chirurgii skóry (Urban-Elsevier-Polska, 2005), Tumescencyjne znieczulenie nasiękowe i jego znaczenie we współczesnej chirurgii (Medpharm, 2007) oraz Nowotwory skóry - klinika, patologia, leczenie (Galaktyka, 2008). Należy do wielu prestiżowych towarzystw medycznych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Mohsa (European Society for Mohs Surgery) i International Society of Dermatologic Surgery.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. A. Bieniek

Doktor Andrzej Bieniek konsultuje pacjentów wymagających leczenia zabiegowego w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Specjalizuje się w zabiegowym leczeniu nowotworów oraz nienowotworowych schorzeń powłok ciała. Przeprowadza korekcje wynikające z wad wrodzonych, ubytków pourazowych, pooparzeniowych i pooperacyjnych. Wykonuje operacje plastyczne w obrębie twarzy związane z korekcją nosa, powiek, uszu oraz usuwaniem zmarszczek. Wykonuje zabiegi poprawiające wygląd piersi, wszczepiania implantów, abdominoplastykę i liposukcję. Przeprowadza operacyjne leczenie ginekomastii. Specjalizuje się również w zabiegach laseroterapii.


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje dr hab. n. med. Andrzej Bieniek, wraz z cennikiem usług.

Szpital Medfemina, Wrocław

Szpital Medfemina

Wrocław, ul. Borowska 262
9,6 / 10   •   Znakomita   •  1322 opinii
dr hab. n. med. Andrzej Bieniek
dr hab. n. med. Andrzej Bieniek
Umów wizytę w Szpital Medfemina:
  • Konsultacje

    Konsultacja chirurgiczna
    300
  • Dermatologia

  • Onkologia

  • Medycyna estetyczna


Publikacje

Poniżej prezentujemy publikacje, których treść została zweryfikowana przez dr hab. n. med. Andrzej Bieniek.

Jak skutecznie wyleczyć trądzik odwrócony?

Jak skutecznie wyleczyć trądzik odwrócony?

Olga Szymkowiak - Autor Kliniki.pl

Olga Szymkowiak

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…