Operacja usunięcia prostaty Wrocław

Lekarze wykonujący leczenie i operacje prostaty we Wrocławiu

We Wrocławiu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa operacja prostaty we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez urologa.

dr n. med. Tomasz Tuchendler

urolog

w Centrum Medyczne T&T Medical

9,2 / 10

Leczenie i operacje prostaty Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie i operacje prostaty we Wrocławiu na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 600 zł za leczenie zapalenia prostaty falą uderzeniową ESWT natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 17000 zł (operacja laparoskopowa usunięcia prostaty - adenomektomia laparoskopowa).

Ile kosztuje leczenie i operacje prostaty we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie i operacje prostaty w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie i operacje prostaty we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie i operacje prostaty w innych miastach.

Leczenie i operacje prostaty we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

U wielu mężczyzn po 45. roku życia następuje łagodny rozrost prostaty, stanowiąc najczęstsze schorzenie stercza (BPH), jakie daje objawy u 50% mężczyzn po 50. roku życia. Liczba ta wzrasta wraz z wiekiem, po 80. roku życia dotycząc niemal 90% mężczyzn. W Polsce z problemem tym zmaga się blisko 2 mln mężczyzn. Najniebezpieczniejszym schorzeniem prostaty jest rak stercza, na który choruje około 11% mężczyzn na świecie.

Choroby gruczołu krokowego – męski problem

Antybiotykoterapię oraz masaże stercza w przypadku zapalenia prostaty oferuje multiMEDICA we Wrocławiu.  Zakres świadczeń urologicznych obejmuje również leczenie przerostu prostaty i w zależności od zaawansowania choroby stosuje się tu terapię farmakologiczną bądź w przypadku łagodnych zmian – przezcewkową elektroresekcję gruczołu krokowego stanowiąca „złoty standard” tego typu leczenia. Zabieg przy pomocy resektoskopu, najczęściej w znieczuleniu epiduralnym, wykonuje lek med. Marek Belda, specjalista chirurgii ogólnej i urologii, a  pacjent pozostaje w klinice dobę.

Diagnostyka urologiczna, w tym biopsje stercza oraz niezabiegowe (farmakoterapia) i operacyjne leczenie łagodnego przerostu stercza wraz z metodą TURP (przezcewkowa elektroresekcja prostaty) to oferta Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Polimed, gdzie w zakresie Poradni Urologicznej przy ul. Energetycznej 8/1 swoje usługi świadczy m.in. dr n. med. Paweł Kowal, specjalista chirurg, urolog. Świadczenia obejmują również chirurgiczne leczenie nowotworów układu moczowego, w tym m.in. pęcherza moczowego oraz prostaty. W cenę wizyty wliczone jest badanie USG.

Małoinwazyjne metody leczenia łagodnego rozrostu stercza (BPH) stosuje w zakresie Prywatnej Praktyki Urologicznej dr n. med. Piotr Szulc, urolog, specjalista FEBU, Ordynator Oddziału Urologii w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu. Jedną z nich jest wycięcie środkowej części przerośniętej prostaty w trakcie przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego (TURP) z pozostawieniem zewnętrznego jej brzegu. Oferta obejmuje również implanty wewnątrzcewkowe (czasowe i stałe) wprowadzane do cewki moczowej w celu utrzymywania jej ścian w rozwarciu, pokonując jej zwężenie spowodowane przerostem gruczołu.

Diagnostyką i leczeniem m.in. schorzeń prostaty: łagodnego przerostu stercza, zapalenia stercza oraz nowotworów gruczołu krokowego,  zajmuje się również  lek. med. Marek Górecki, chirurg, urolog, członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz zastępca Kierownika Kliniki Urologii AM we Wrocławiu. W ramach usług, jakie świadczy od 1984 r. wykonuje także badania USG, w tym prostaty. Wizyty oraz konsultacje przeprowadza w trzech placówkach: przy ul. Kaszubskiej 4, ul. Ślężnej 27 oraz ul. Długosza 4.

Leczenie chorób prostaty wraz z diagnostyką układu moczowo-płciowego stanowi również ofertę dr n. med. Pawła Dębińskiego, specjalisty urologa FEBU, w ramach której wykonuje biopsje stercza oraz elektroresekcje prostaty (TURP). Asystent w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz członek m.in. Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, konsultacje urologiczne i kwalifikacje do zabiegów przeprowadza we Wrocławiu, w ramach  NZOZ Kopexmed oraz Centrum Medycznego Polmed, jak również w CDT Medicus w Lubinie.

Łagodny rozrost prostaty jest chorobą, która polega na przeroście tkanki gruczołowej otaczającej cewkę moczową. W zakresie leczenia schorzenia, oprócz zabiegów klasycznych – przezcewkowej resekcji prostaty pętlą elektryczną i operacji otwartej – przezpęcherzowego wyłuszczenia gruczolaka, Klinika Polmed z Gostynia oferuje swoim pacjentom również nowoczesną metodę, jaką jest GreenLight PV (zielony laser) amerykańskiej firmy Laserscope. Zabieg wykonywany jest w oddalonym o 107 km od Wrocławia Niepublicznym Szpitalu w Krapkowicach przez dr n. med. Macieja Szwedowskiego, a jego cena pokrywa m.in. koszt pobytu w klinice, wykonanych badań oraz zakwaterowania w hotelu.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie i operacje prostaty w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat leczenie i operacje prostaty

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…