Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Wrocław

GOYA Medical

Wrocław, ul. Królewiecka 161 lok. 1
9,5 / 10  •  Znakomita  •  2290 opinii
  • Leczenie hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości RFITTH 1000 zł
  • Leczenie hemoroidów metodą Barrona 500 zł
  • Operacja hemoroidów metodą klasyczną od 1200 zł
  • Leczenie hemoroidów metodą Celon 1000 zł
  • Konsultacja proktologiczna 350 zł

VenoMedica

Wrocław, ul. Zakładowa 14a
9,9 / 10  •  Znakomita  •  789 opinii
  • Leczenie hemoroidów laserem 4900 zł
  • Leczenie hemoroidów metodą Barrona od 600 zł
  • Leczenie hemoroidów metodą sklerotyzacji 1900 zł
  • Usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych od 990 zł
dr n. med. Norbert Zapotoczny

dr n. med. Norbert Zapotoczny

chirurg naczyniowy, flebolog, proktolog, chirurg ogólny

Hemoroidy to potoczna nazwa guzków krwawniczych. Pozbyć się ich można m.in. na drodze skleroterapii. Na czym polega ten zabieg i jakie są wskazania do jego wykonania? Na te i inne pytania odpowiada dr n. med. Norbert Zapotoczny z kliniki VenoMedica we Wrocławiu.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja proktologiczna 350 zł

Inne placówki w pobliżu Wrocławia

Lekarze wykonujący leczenie hemoroidów, żylaków odbytu we Wrocławiu

We Wrocławiu posiadamy w ofercie 15 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 16 różnych placówkach. Usługa leczenie hemoroidów we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

lek. Paweł Gołaszewski

chirurg ogólny, proktolog, flebolog

w GOYA Medical

10 / 10
lek. Błażej Jasiuk

proktolog, chirurg ogólny, flebolog

w GOYA Medical

10 / 10
dr n. med. Jerzy Pawełczyk

chirurg ogólny

w DCG Centrum Medyczne

10 / 10
dr n. med. Norbert Zapotoczny

chirurg naczyniowy, flebolog, proktolog, chirurg ogólny

w VenoMedica

lek. Iwona Ździebło-Krankowska

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w VenoMedica

lek. Monika Sępek

proktolog

w DCG Centrum Medyczne

lek. Oleksii Orlov

chirurg ogólny, proktolog

w Pro Medical Clinic Advanced

dr n. med. Jerzy Medyński

chirurg ogólny

w DCG Centrum Medyczne

lek. Dariusz Houdail

chirurg ogólny

w Szpital Medfemina

lek. Jakub Targowski

chirurg ogólny

w Szpital Medfemina

dr n. med. Jakub Kobecki

chirurg ogólny, proktolog

w DCG Centrum Medyczne

lek. Maciej Sroczyński

chirurg ogólny, proktolog

w DCG Centrum Medyczne

dr n. med. Zbigniew Buldańczyk

chirurg ogólny, proktolog

w DCG Centrum Medyczne

lek. Krzysztof Kłodowski

chirurg ogólny

w DCG Centrum Medyczne

lek. Michał Krefft

chirurg ogólny

w Krefft Clinic

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie hemoroidów, żylaków odbytu we Wrocławiu na podstawie cenników z 16 placówek. Najniższa cena to 5 zł za leczenie hemoroidów laserem natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 5500 zł (operacja hemoroidów metodą klasyczną).

Ile kosztuje leczenie hemoroidów, żylaków odbytu we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie hemoroidów, żylaków odbytu we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 49 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w innych miastach.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Gęsty splot naczyń w błonie śluzowej odbytnicy, jakim są hemoroidy, w istocie ją uszczelnia wraz z wewnętrznym i zewnętrznym zwieraczem odbytu. Normalnie nie jest możliwy do wyczucia. Problem zaczyna się gdy w splocie naczyń dochodzi do zatrzymania krwi, co w efekcie prowadzi do powstania guzków. Spowodowana najczęściej czynnikami genetycznymi lub „siedzącym” trybem życia, choroba nasila się wraz z wiekiem, tak iż po 50. roku życia ryzyko zachorowań dotyczy co drugiej osoby.

Choroba hemoroidalna – metody leczenia

Złotym standardem postępowania leczniczego w przypadku hemoroidów I i II stopnia jest stosowane przez Centrum Terapii Laserowej instrumentalne leczenie guzków krwawniczych odbytu metodą Barrona. Zabieg polega na założeniu na podstawę hemoroidu gumowego pierścienia anemizującego, w następstwie czego dochodzi do martwicy guzka i odpadnięcia. Metoda wymaga około 3–4 tygodniowej rekonwalescencji. Placówka należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Laserowej i Dermatologicznej.

Leczenie niewielkich struktur anatomicznych znajdujących się wewnątrz odbytu, jakimi są hemoroidy to jedna z usług świadczonych przez Centrum Medyczne Proclinic® w zakresie laseroterapii. Zabieg poprzedza badanie USG i w zależności od stopnia zaawansowania, procedura laserowego leczenia dzieli się na dwa rodzaje: I i II stopień hemoroidów – metoda najmniej inwazyjna, nie usuwa tkanek lecz zamyka tętniczki hemoroidalne oraz usunięcie guzków III i IV stopnia. Obydwie metody wykonane są w znieczuleniu miejscowym i nie wymagają hospitalizacji.

Operacyjne oraz małoinwazyjne leczenie hemoroidów wraz z diagnostyką oferuje chirurg naczyniowy, dr n. med. Krzysztof Szecówka w zakresie Gabinetu Chirurgii Naczyniowej, gdzie świadczy specjalistyczne konsultacje oraz leczenie zachowawcze i operacyjne. Jest certyfikowany w zakresie ultrasonografii naczyń oraz minimalnie inwazyjnych metodach operacji żylaków u prof. Varady we Frankfurcie nad Menem. Praktykę prywatną prowadzi od 1990 r., a w zabiegach z zakresu tzw. małej chirurgii, od kilku lat stosuje kriochirurgię.

Hemoroidy są zmianą chorobową splotu naczyniowego w ścianie kanału odbytu. Jak tłumaczą specjaliści MultiMedica NZOZ, choroba hemoroidalna skutkuje ich obrzmieniem i stanem zapalnym, a w zależności od umiejscowienia guzków dzieli się je na wewnętrzne i zewnętrzne. Placówka, która od 1996 r. realizuje standardy kliniki jednego dnia, w zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej, realizując małoinwazyjne operacje żylaków odbytu we współpracy z chirurgiem ogólnym i naczyniowym – dr n. med. Krzysztofem Szecówką.

Rozpoznanie choroby hemoroidalnej odbywa się na podstawie wywiadu lekarskiego, badania fizykalnego palcem – per rectum oraz anoskopii, rektoskopii lub kolonoskopii. To część procedury stosowanej we Wrocławskim Centrum Zdrowia Ars Medica, a techniki likwidacji guzków krwawniczych stosowane tutaj to m.in. skleroterapia, gumowe podwiązki (metoda Barrona), fotokoagulacja podczerwienią oraz  wykonywana staplerem – metoda Longo. W bardzo zaawansowanej chorobie przeprowadza się operację. Kierownikiem placówki jest specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, specjalista angiolog, dr n. med. Zbigniew Rybak.

Guzki krwawnicze nieoperacyjnie, metodą Barrona oraz farmakologicznie leczą specjaliści Centrum Gastrologiczno Hepatologicznego, które świadczy ponadto usługi w zakresie proktologii, z pełnym zakresem badań diagnostycznych. Zespół tworzy m.in. specjalista chirurgii ogólnej II stopnia i chirurgii onkologicznej, Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, lek. med. Zbigniew Krawczuk. Placówka jest Certyfikowanym Ośrodkiem Medycyny Podróży i Międzynarodowym Punktem Szczepień.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat leczenie hemoroidów, żylaków odbytu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…