Leczenia chrapania i bezdechu sennego Wrocław

Lekarze wykonujący leczenia chrapania i bezdechu sennego we Wrocławiu

We Wrocławiu posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa leczenia chrapania i bezdechu we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

dr hab. n. med. Marcin Frączek

otolaryngolog

w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

9,4 / 10
lek. Jacek Czubak

laryngolog

w DCG Centrum Medyczne

Leczenia chrapania i bezdechu sennego Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenia chrapania i bezdechu sennego we Wrocławiu na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 400 zł za badanie polisomnograficzne natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 2500 zł (plastyka podniebienia miękkiego).

Ile kosztuje leczenia chrapania i bezdechu sennego we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenia chrapania i bezdechu sennego w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenia chrapania i bezdechu sennego we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Badanie polisomnograficzne

  400 zł

 • Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą radiochirurgii RaVoR
  Wrocław, Powstańców Śląskich 48

  od 800 zł
  do 800 zł

 • Leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem
  Wrocław, Śląska 1

  1500 zł

 • Plastyka podniebienia miękkiego
  Wrocław, Powstańców Śląskich 48
  Plastyka podniebienia miękkiego za pomocą fal radiowych - przed zabiegiem konieczna jest wizyta laryngologiczna - od 1800 zł Plastyka podniebienia miękkiego za pomocą płata języczkowo-podniebienny - przed zabiegiem konieczna jest wizyta laryngologiczna - od 1800 zł

  od 1800 zł
  do 1800 zł

  Wrocław, Śląska 1
  laserowa

  2500 zł

Posiadamy również ofertę w 21 innych miastach. Sprawdź ceny leczenia chrapania i bezdechu sennego w innych miastach.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Gdy powietrze nie przepływa swobodnie przez drogi oddechowe w trakcie snu, pojawiają się wibracje. Efektem tego jest wydawanie uciążliwego odgłosu, czyli chrapanie. U podstaw problemów z chrapaniem i bezdechem sennym może leżeć wiele czynników, np. polipy w nosie czy skrzywiona przegroda nosowa. Bezdech senny i chrapanie mogą pojawić się, gdy mięśnie gardła oraz język wiotczeją podczas snu, przez co blokują swobodny przepływ powietrza przez drogi oddechowe. Również palenie papierosów czy nadwaga sprzyjają rozwojowi tego schorzenia. W zależności od tego, jaki czynnik powoduje chrapanie, laryngolog ustala ścieżkę leczenia. Zdarza się, że niezbędne jest monitorowanie snu pacjenta za pomocą specjalistycznej aparatury.

Gdzie we Wrocławiu można się poddać leczeniu chrapania i bezdechu sennego?

Leczenie chrapania i bezdechu sennego jest jednym z głównym obszarów działalności Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus. Placówka powstała w 2007 r. i ma swoją siedzibę we Wrocławiu. By zlikwidować problem chrapania, w klinice stosuje się m.in. małoinwazyjną metodą koblacji. Na wyposażeniu centrum znajduje się także apnograf, czyli urządzenie monitorujące m.in. liczbę bezdechów czy głośność chrapania, które może zostać użyte w domu pacjenta. Placówka oferuje przeprowadzenie pełnej diagnostyki endoskopowej podczas jednej wizyty.

Aby wyleczyć chrapanie i bezdech senny, można umówić się na wizytę do praktykującego we Wrocławiu laryngologa lek. Yogena Abelaka. Jest on absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, którą ukończył w 2001 r. Specjalizację zdobył w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, pracował również w Guy’s Hospital czy House Ear Institute. Oprócz diagnostyki i leczenia chrapania oraz bezdechu sennego, dr Abelak prowadzi także leczenie schorzeń nosa, gardła i uszu.

Leczeniem chrapania i bezdechu sennego zajmuje się również praktykujący we Wrocławiu laryngolog dr hab. n. med. Tomasz Zatoński. W codziennej pracy z pacjentem wykorzystuje m.in. badanie polisomnograficzne, pozwalające na ocenę snu. Doktor Zatoński nie tylko praktykuje, lecz także kształci młodą kadrę – pracuje w Katedrze i Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat leczenia chrapania i bezdechu sennego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…