Inne placówki w pobliżu Wrocławia

Lekarze wykonujący korony na implantach we Wrocławiu

We Wrocławiu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach. Usługa korony na implantach we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. Szymon Baciński

stomatolog, chirurg stomatolog

w Pro Medical Clinic Advanced

Korony na implantach we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w DENTAL cover Gabinet zabiegowy w DENTAL cover

Uśmiech szeroki niczym u Julii Roberts można dziś łatwo uzyskać. Jeśli z różnych przyczyn zaniedbaliśmy zdrowie zębów, pomoże dobry stomatolog. Wyleczy chore zęby i poprawi ich estetykę, zaś w przypadku ubytków wszczepi implanty, mocując na nich koronę – dzięki czemu pacjent stanie się posiadaczem nowych i pięknych nabytków, nie odróżniających się niczym od prawdziwych zębów.

Korona na implancie jest elementem umocnienia protetycznego – zastępuje naturalny ząb, pełniąc jego funkcję. W zależności od konkretnego przypadku może być cementowana na zębie pacjenta lub wkręcona za pomocą specjalnej śruby do wnętrza implantu od wewnętrznej strony, by nie było widać spojenia. Jeśli leczenie dotyczy przednich zębów, brzeg korony zachodzi pod dziąsło, czyli jest zupełnie niewidoczny.

W razie braku pojedynczych zębów stosuje się korony (porcelanowe, pełnoceramiczne i cyrkonowe). Natomiast jeśli ubytki są poważniejsze i dotyczą większej ilości zębów, konieczna jest protetyka z użyciem mostów lub protez. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym i wymagają regularnych kontroli po zakończeniu.

Wrocławscy specjaliści implantologii

Dziś coraz częściej pacjenci stomatologów decydują się na korony na implancie. Wrocław jest jednym z miast, w których takie zabiegi przeprowadzają fachowcy o talencie i doświadczeniu, którego może pozazdrościć niejeden specjalista z Zachodu.

Świetnym przykładem może być lek. stom. Eugeniusz Nosow (Prestigedent), absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Studia uzupełniające odbył na Uniwersytecie w Paryżu, a szereg szkoleń w Niemczech, Szwecji i Francji. Jest członkiem OSIS  i Towarzystwa Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Jamy Ustnej. Inny specjalista tej kliniki, lek. stom. Jacek Kozik, ma ogromne doświadczenie w implantoprotetyce i protetyce.

Dr n. med. Adam Zawada (DCIS) jest doświadczonym stomatologiem, pod którego kierownictwem I stopień specjalizacji z zakresu chirurgii stomatologicznej uzyskało18 lekarzy, a 26 lekarzy – II stopień. Współwłaścicielka kliniki, lek. stom. Bożena Kałmuk, posiada tytuł Diplomate oraz Ekspert Oral Implantology DGOI. Zajmuje się protetyką konwencjonalną, w tym koronami pełnoceramicznymi i półkoronami cyrkonowymi.

Korony pełnoceramiczne stosuje również Unident Union Dental Spa. Przeprowadzający zabiegi lek. stom. Wojciech Kołosowski ukończył szkolenie implantologiczne w New York University Collage of Dentistry. Natomiast lek. stom. Magdalena Wawro jest ulubienicą małoletnich pacjentów, ponieważ z każdym nawiązuje świetny kontakt. Przy każdej rekonstrukcji przeprowadza tzw. analizę uśmiechu, pomagającą zaplanować leczenie.

Mocowanie korony na implancie we Wrocławiu

Gabinet zabiegowy w DENS Gabinet zabiegowy w DENS

Korony porcelanowe na bazie metalu stosuje wiele wrocławskich klinik, w tym placówka Aldent. Z kolei pełnoceramiczne korony cyrkonowe pacjent uzyska w ośrodku Vita-Dent. Natomiast w klinice Nadent (Wrocław Śródmieście) wykonuje się korony porcelanowe i pełnoceramiczne na metalu lub złocie.

Kolejna klinika, Pres-i-dent, posiada wspomagany komputerowo system ceramiki bezmetalowej (Cercon smart ceramics). Zarówno w przypadku pojedynczych koron, jak i trzy- i czteropunktowych mostów specjaliści ośrodka stosują pełnoceramiczne uzupełnienia na bazie tlenku cyrkonu stabilizowanego tlenkiem itru. Zabiegi implantologiczne i protetyczne przeprowadza lek. stom. Marek Jaśniewicz.

Przy braku jednego zęba dr Paweł Bernatek oraz dr Andrzej Warchlewski (Platinum Klinika) stosują implant z koroną porcelanową na metalu. Ale w trosce o estetykę uzębienia – i brak sinej otoczki dziąsła, mającej miejsce po zabiegach z użyciem metalowych spojeń – proponują także  korony pełnoceramiczne na implancie. Zaś na obumarłe zęby  nakładają korony cerconowe.

W placówce Clinident (Oporów) stosuje się korony pełnoceramiczne na implancie przy użyciu tytanowego łącznika. Zabiegi przeprowadza chirurg szczękowo-twarzowy, Karol Borkowski, a także lek. dent. Rafał Pomianowski.

Pacjenci szukali zabiegu korony na implantach w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat korony na implantach

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…