Usuwanie polipów nosa Wrocław i okolice

Bezpośrednio we Wrocławiu nie dysponujemy placówką wykonującą usuwanie polipów nosa chirurgicznie, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 4 innych klinik z okolicy Wrocławia. Usuwanie polipów nosa chirurgicznie można przeprowadzić m.in. w Klinika Nowoczesnej Laryngologii dr n. med. Jacek Schmidt w Łodzi (181 km od Wrocławia) w cenie 2500 zł lub w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (172 km od Wrocławia) gdzie cena za usuwanie polipów nosa chirurgicznie wynosi 2600 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Usuwanie polipów nosa chirurgicznie najbliżej Wrocławia - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usuwanie polipów nosa chirurgicznie w 4 placówkach we Wrocławiu. Najniższa cena wynosi 2200 zł w Aldemed Centrum Medyczne, najwyższa to 4050 zł, natomiast średni koszt to 2838 zł.

Ile kosztuje usuwanie polipów nosa chirurgicznie w najbliższej odległości od Wrocławia?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usuwanie polipów nosa chirurgicznie najbliżej Wrocławia:

Posiadamy również ofertę w 9 innych miastach. Sprawdź ceny usuwanie polipów nosa chirurgicznie w innych miastach.

Usuwanie polipów nosa chirurgicznie we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Polipy nosa najczęściej pojawiają się u osób dorosłych po 20. roku życia, bardzo rzadko powyżej 60. roku życia a u dzieci - wcale. Jest to schorzenie powstające na skutek: przewlekłych procesów zapalnych błony śluzowej nosa i zatok, zespołu nieruchomych rzęsek oraz w wyniku predyspozycji genetycznych. Polipy nosa mogą także towarzyszyć astmie oskrzelowej oraz mukowiscydozie.

Zdrowy nos bez polipów

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym mieści się Oddział Otolaryngologiczny z Pododdziałem Otolaryngologii Dziecięcej, w którym wykonywane są operacje usunięcia polipów nosa metodą klasyczną, a także operacje przegrody nosa i zatok obocznych nosa, operacje endoskopowe zatok przynosowych oraz leczenie operacyjne guzów nosa i zatok przynosowych. Ponadto wiele innych zabiegów operacyjnych w zakresie chorób uszu, nosa, gardła i krtani. Jednym z kadry medycznej jest tutaj dr n. med. Jarosław Kapuściński, specjalista otolaryngologii I stopnia od 1978 roku oraz II stopnia od 1981 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1982. Swoje doświadczenie zdobywał nie tylko w szpitalu wojewódzkim na stanowisku zastępcy ordynatora, ale także w klinice MultiMedica.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny posiada Klinikę Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, gdzie z zakresu chirurgii nosa i zatok przynosowych wykonywana jest endoskopowa chirurgia zatok obocznych nosa w leczeniu nie tylko polipów nosa, ale także przewlekłych zmian zapalnych zatok oraz cyst w zatokach. Ponadto leczone są tutaj także nowotwory nosa i zatok przynosowych oraz nawracające krwawienia z nosa. Pacjentów operuje m.in. prof. dr hab. n. med. Tomasz Kręcicki, specjalista otolaryngologii I stopnia od 1989 roku oraz II stopnia od 1993 roku, który profesorem nauk medycznych został mianowany w 2004 roku. Praktykuje jako specjalista otolaryngolog w Profesorskim Centrum Medycznym Optimum.

Polipektomia nosa oferowana jest także w EuroMediCare Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią na Oddziale Laryngologicznym. Ponadto wykonywane są tutaj także inne operacje różnych schorzeń laryngologicznych tj. resekcja przegrody nosa, usunięcie migdałków czy operacje zatoki szczękowej. Takimi zabiegami zajmuje się dr n. med. Marzena Kubacka, specjalista otolaryngologii I stopnia od 1994 roku oraz II stopnia od 1999 roku, która posiada tytuł doktora medycyny stomatologicznej, zdobyty w 2001 roku. Specjalizuje się w różnorodnych zabiegach laryngologicznych, m.in. w operacyjnym usuwaniu polipów z nosa.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej BioGenes posiada Centrum Laryngologiczne, w którym proponowane są pacjentom, mającym problem z polipami w nosie zabiegi ich chirurgicznego wycięcia. Ponadto w zakresie poprawy drożności nosa lekarze oferują tutaj także: korekcje skrzywionej przegrody nosa oraz korekcje przyrosłych małżowin nosowych. Jednym z lekarzy jest tutaj dr Mirosław Muszkiewicz, otolaryngolog specjalizacji I stopnia od 1991 roku oraz II stopnia od 1998 roku, który doświadczenie w swojej dziedzinie medycyny zdobywał na Oddziale Otolaryngologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu oraz w przychodni MultiMedica.

Na Klinicznym Oddziale Otolaryngologicznym 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego wykonywany jest szereg zabiegów w zakresie nosa i zatok przynosowych. Oprócz usunięcia polipów z jamy nosa, są to także: operacje endoskopowe nosa i zatok przynosowych (FESS), operacje   zatok przynosowych  metoda klasyczną, repozycja kości nosa po złamaniu oraz korekcja przegrody nosa czy elektrokoagulacja naczyń przegrody nosa w osłonie plazmy argonowej. Pacjentów operuje m.in. dr n. med. Krzysztof Wilczyński, specjalista otolaryngologii  I stopnia od 1987 roku oraz II stopnia od 1999 roku, który praktykuje w swoich prywatnych gabinetach laryngologicznych (np. w Przychodni Gaj).

W Prywatnym Gabinecie Laryngologicznym dr n. med. Szczepan Barnaś z zabiegów i operacji laryngologicznych wykonywane są m.in. polipektomie - usuwanie polipów nosa i zatok. Ponadto można poddać się tutaj także: korekcie krzywej przegrody nosa, korekcie przerośniętych małżowin nosowych czy korekcie wyglądu nosa zewnętrznego. Pacjentami zajmuje się dr n. med. Szczepan Barnaś, specjalista otolaryngologii II stopnia od 1996 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2001 roku. Swoje doświadczenie zdobywał w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na Oddziale Otolaryngologicznym.

Więcej na temat usuwanie polipów nosa chirurgicznie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…