Kolonoskopia Częstochowa

Musisz poddać się kolonoskopii, ale nie wiesz, w której placówce w Częstochowie wykonywane jest to badanie? Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie miejsce! Poniżej znajdziesz listę 1 ośrodków medycznych, które posiadają w swoich ofertach kolonoskopie. Z nami wygodnie zapiszesz się zarówno na samo badanie, jak i na konsultację ze specjalistą! Nie zwlekaj i zrób to jeszcze dziś!

Lekarze wykonujący kolonoskopie w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach.

dr n. med. Zbigniew Jabłonka

chirurg ogólny

w Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka

9,8 / 10

Kolonoskopie w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia to jedno z podstawowych badań wykonywanych w celu zdiagnozowania stanu jelita grubego. Polega ono na wprowadzeniu przez odbyt wziernika, dzięki czemu lekarz może obejrzeć jelito w całości i ocenić wygląd błony śluzowej. Wskazania do przeprowadzenia kolonoskopii to przede wszystkim: krwawienie z odbytu, częste bóle brzucha połączone z biegunką, oraz stany sklasyfikowane jako przednowotworowe. W razie konieczności, specjalista gastroenterolog może wykonać kolonoskopię połączoną z polipektomią.

dr Zbigniew Jabłonka - gabinet zabiegowy dr Zbigniew Jabłonka - gabinet zabiegowy

Gdzie w Częstochowie udać się na kolonoskopię?

Kolonoskopię diagnostyczną posiada w swojej ofercie m.in. dr n. med. Zbigniew Jabłonka - specjalista chirurgii ogólnej. Diagnostykę z użyciem endoskopu przeprowadza on już od 1987 roku! Dr Jabłonka wprowadził metodę operacji raka jelita grubego bez wytwarzania odbytu brzusznego, mającą oszczędzać zwieracze. Oprócz kolonoskopii wykonuje on także gastroskopie, rektoskopie i anoskopie. Kolonoskopii diagnostycznej można poddać się również w Centrum Medycznym Klara. Dodatkową opcją jest tu zastosowanie znieczulenia anestezjologicznego do kolonoskopii. Osoby, które muszą wykonać badanie z usunięciem polipów powinny zajrzeć do Centrum Medycznego Alfamedica Silesia North. Dostępne jest tu także znieczulenie ogólne dla pacjentów, którzy tego wymagają.

Pozostałe częstochowskie placówki

Stoł operacyjny w gabinecie dr Zbigniewa Jabłonki Stoł operacyjny w gabinecie dr Zbigniewa Jabłonki

Kolonoskopię może przeprowadzić w swoim częstochowskim gabinecie gastrolog lek. med. Alina Niska. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się ona w szczególności leczeniem choroby refleksowej, zespołu jelita drażliwego oraz profilaktyką raka jelita grubego. U pacjentów przeprowadza nie tylko kolonoskopię, ale również gastroskopię oraz USG jamy brzusznej, narządów wewnętrznych i jelit.

Kolonoskopie znajdują się również w ofercie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Medycznego Amicus. W ramach Pracowni Endoskopii wykonywana jest tam kolonoskopia z polipektomią, gastroskopia, a także pobiera się wycinki do badań histopatologicznych. W razie potrzeby specjaliści mogą przeprowadzić kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. W ofercie placówki znajduje się także badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej.

Ile kosztuje kolonoskopia w Częstochowie?

Za kolonoskopię diagnostyczną zapłacimy minimum 370 zł. Koszt znieczulenia to zwykle od 250 do 350 zł. Kolonoskopia z usunięciem polipów wiąże się z wydatkiem od 400 zł wzwyż.

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…