Kolonoskopie Toruń - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą kolonoskopie w Toruniu na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 1050 zł za kolonoskopia diagnostyczna natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 1250 zł (kolonoskopia z usunięciem polipów).

Ile kosztuje kolonoskopie w Toruniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi kolonoskopie w toruńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen kolonoskopie w Toruniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Kolonoskopia diagnostyczna
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73
  ze znieczuleniem

  1050 zł

 • Kolonoskopia diagnostyczna z pobraniem wycinków
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73
  ze znieczuleniem

  1125 zł

 • Kolonoskopia z usunięciem polipów
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73
  ze znieczuleniem

  1250 zł

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny kolonoskopie w innych miastach.

Kolonoskopie w Toruniu - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia jest badanem dolnego odcinka przewodu pokarmowego, które umożliwia bezpośrednie zbadanie całego jelita grubego. Cała procedura przeprowadzana jest przy użyciu giętkiego endoskopu z kamerą, z której obraz przekazywany jest do monitora o wysokiej rozdzielczości. Przygotowanie do kolonoskopii polega na oczyszczeniu jelita grubego poprzez zażycie środków przeczyszczających. Wśród wskazań do jej wykonania wymienia się m.in. nagłą utratę masy ciała, bóle brzucha, zaburzenia rytmu wypróżnień oraz obecność świeżej krwi w stolcu.

Badanie kolonoskopowe w Toruniu – gdzie można się na nie udać

Na kolonoskopię w Toruniu udać się można do Szpitala Specjalistycznego Matopat, w którym przeprowadzany jest pełen wachlarz procedur endoskopowych. W placówce wykonać można videkolonoskopię, która połączona może być z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego, pacjenci poddać się tu mogą również kolonoskopii terapeutycznej, która pozwala na usunięcie polipów. Oferta Szpitala obejmuje ponadto videogastroskopię (wraz z testem ureazowym, pozwalającym na wykrycie bakterii Helicobacter pylori i badaniem histopatologicznym) oraz polipektomię endoskopową podczas gastroskopii (połączoną z testem ureazowym oraz biopsją).

Kolonoskopie wykonuje się również w Toruńskim Centrum Gastrologii i Endoskopii Gastromed, w którym świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki endoskopowej. W placówce pacjenci poddać się mogą kolonoskopii diagnostyczej, kolonoskopii diagnostycznej z pobraniem materiału do badania histopatologicznego oraz kolonoskopii z polipektomią. W ośrodku przeprowadza się także rektoskopię diagnostyczną lub z biopsją oraz sigmoidoskopię. Oferta Centrum obejmuje ponadto gastroskopię, gastroskopię z biopsją oraz gastrofiberoskopię z biopsją i testem ureazowym pozwalającym na wykrycie bakterii Helicobacter pylori.

W Toruniu kolonoskopię przeprowadzić może lek. med. Łukasz Bochyński, gastroenterolog i specjalista chorób wewnętrznych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Pracowni Endoskopii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu. Udać się do niego można na kolonoskopię diagnostyczną, kolonoskopię diagnostyczną z badaniem histopatologicznym oraz kolonoskopię połączoną z polipektomią, czyli zabiegiem polegającym na usunięciu polipów. Pacjenci poddać się u niego mogą rektoskopii (badanie endoskopowe końcowego odcinka przewodu pokarmowego – odbytnicy).

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Inowrocław oraz Bydgoszcz.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…