Kolonoskopia Gdańsk

Chcesz wykonać kolonoskopię? Jeśli nie masz skierowania na badanie lub chcesz wykonać je w znieczuleniu, którego nie oferuje NFZ, zapoznaj się z poniższą listą 5 gdańskich placówek, które oferują kolonoskopie. Sprawdź również ceny i przeczytaj opisy poszczególnych klinik. Z nami wygodnie zapiszesz się na kolonoskopię - zadzwoń do naszego doradcy i się o tym przekonaj!

Inne placówki w pobliżu Gdańska

Kolonoskopie Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą kolonoskopie w Gdańsku na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 388 zł za kolonoskopia z usunięciem polipów natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 1020 zł (kolonoskopia z usunięciem polipów).

Ile kosztuje kolonoskopie w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi kolonoskopie w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen kolonoskopie w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny kolonoskopie w innych miastach.

Kolonoskopie w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia diagnostyczna to badanie jelita grubego, które przeprowadza się za pomocą endoskopu. Dzięki niemu możliwa jest ocena stanu jelita grubego w czasie rzeczywistym. W przebiegu kolonoskopii urządzenie wprowadza się do końcowego odcinka przewodu pokarmowego - tym sposobem lekarz może nie tylko zobaczyć jak wygląda jelito, ale też od razu przeprowadzić w nim pewne zabiegi, np. polipektomię. Możliwe jest również pobranie wycinka do badania histopatologicznego.

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Kiedy wykonuje się kolonoskopię?

Kolonoskopia to badanie niezwykle istotne dla profilaktyki raka jelita grubego. Właśnie dlatego powinno być ono wykonywane nie tylko u pacjentów skarżących się na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale także u osób zdrowych, u których w rodzinie występowały przypadki zachorowania na nowotwór jelita grubego.

Pozostałe wskazania do kolonoskopii to:

  • krwawienia z odbytu
  • obecność krwi utajonej w kale
  • podejrzenie zaburzeń wchłaniania
  • przewlekła biegunka i ból brzucha
  • nagła utrata wagi (bez prowadzenia diety)

Gdzie na kolonoskopię w Gdańsku?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

W Centrum Zdrowia Swissmed można poddać się kolonoskopii diagnostycznej w znieczuleniu ogólnym. Taki wariant nie jest standardem w placówkach publicznych, dlatego z pewnością zainteresuje on wielu pacjentów. Ciekawą opcją oferowaną przez Swissmed jest także połączona gastroskopia z kolonoskopią w znieczuleniu ogólnym z badaniem na obecność bakterii Helicobacter pylori oraz pobraniem wycinków do badania histopatologicznego.

Ile kosztuje kolonoskopia w Trójmieście?

Za kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym zapłacimy 770 zł. Badanie łączone z gastroskopią kosztuje 1150 zł. 

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Rumia oraz Wejherowo.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…