Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący kolonoskopie w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach.

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

Kolonoskopie Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą kolonoskopie w Katowicach na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 450 zł za kolonoskopia diagnostyczna natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 1550 zł (kolonoskopia z usunięciem polipów / ciał obcych).

Ile kosztuje kolonoskopie w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi kolonoskopie w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen kolonoskopie w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 23 innych miastach. Sprawdź ceny kolonoskopie w innych miastach.

Kolonoskopie w Katowicach - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia jest badaniem z zakresu gastrologii, wykonywanym za pomocą endoskopu (gastroskopu), przede wszystkim jako profilaktyczna metoda chroniąca przed wystąpieniem nowotworu jelita grubego. Inne dolegliwości, przy których wykonuje się kolonoskopie to m.in. podejrzenie polipów jelita grubego lub kontrola po wcześniejszym zabiegu polipektomii, zaburzenia w oddawania stolca (zaparcia, biegunki, uczucie nieskutecznego parcia na stolec itp.) i krwawienie z odbytu, procedurę zaleca się także w przypadku podejrzenia stanów zapalnych jelita grubego. Przygotowanie do zabiegu kolonoskopii należy zacząć na ok. 7 dni przed zabiegiem (m.in. należy przerwać przyjmowanie preparatów żelaza a także spożywania owoców pestkowych). Na 3 dni przed kolonoskopią należy przejść na dietę płynną. Przed wykonaniem zabiegu lekarz gastrolog podaje dożylnie leki uspokajające. Sama procedura trwa z reguły ok. 30 – 45 minut. 

Katowickie placówki, mające w swojej ofercie zabiegi kolonoskopii

InterMed w Katowicach to placówka medyczna, do której można udać się w celu wykonania kolonoskopii. W ośrodku kolonoskopia wykonywana jest przez lekarza specjalistę przy udziale pielęgniarki (asystującej lekarzowi) za pomocą gastroskopu OLYMPUS. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej z lekarzem specjalistą, w trakcie trwania której zostaną przedstawione pacjentowi szczegóły przeprowadzenia zabiegu.

Kolonoskopie przeprowadza się także w klinice Tommed w Katowicach, gdzie świadczone są usługi z zakresu badań gastroenterologicznych. Można przeprowadzić tu kolonoskopie oraz gastroskopie, które wykonywane są za pomocą sprzętu marki OLYMPUS przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego lub miejscowego (w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta). W ofercie znajdują się także inne procedury endoskopowe, w tym rektoskopia (badanie końcowego odcinka przewodu pokarmowego), polipektomia (endoskopowe wycięcie polipów) i sigmoidoskopia, w trakcie badan istnieje także możliwość wykonania tekstu w kierunku Helicobacter pylori i pobrania wycinków do badania histopatologicznego.

Także katowicka klinika PolisClinic posiada w swojej ofercie badania diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym kolonoskopię. W ośrodku wykonać można także badania i zabiegi gastrologiczne takie jak gastroskopia, sigmoidoskopia oraz pobranie wycinka histopatologicznego.

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat kolonoskopie