Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący kolonoskopie w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach.

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

Kolonoskopie Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą kolonoskopie w Katowicach na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 450 zł za kolonoskopia z usunięciem polipów natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 1590 zł (kolonoskopia z usunięciem polipów).

Ile kosztuje kolonoskopie w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi kolonoskopie w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen kolonoskopie w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Kolonoskopia diagnostyczna
  Katowice, Brzozowa 54
  Znieczulenie miejscowe - 470 zł Znieczulenie ogólne (sedacja) - 770 zł

  od 500 zł
  do 900 zł

  Bielsko-Biała, Żółkiewskiego 40
  badanie wykonywane w znieczuleniu - 1350 zł;bez znieczulenia 900 zł

  900 zł

  Sosnowiec, Sucha 7a
  + 250 zł preparaty;

  550 zł

  Bielsko-Biała, Żywiecka 71

  1580 zł

  600 zł

  Gliwice, Piłsudskiego 6
  Znieczulenie do gastroskopii i kolonoskopii - 514 zł Znieczulenie do zabiegów łączonych - 540 zł Gastroskopia+Kolonoskopia+Znieczulenie - 1250 zł

  450 zł

  Katowice, DL PIANO Segment C, Wrocławska 54
  Znieczulenie do gastroskopii i kolonoskopii - 514 zł Znieczulenie do zabiegów łączonych - 540 zł Gastroskopia+Kolonoskopia+Znieczulenie - 1340 zł

  450 zł

  Katowice, Zabrska 17
  w znieczuleniu miejscowym

  590 zł

 • Kolonoskopia diagnostyczna z pobraniem wycinków
  Katowice, Zabrska 17
  Badanie histopatologiczne drobnego wycinka z gastro- i kolonoskopii: -pierwsze + 90 zł - kolejne + 50 zł

  od 590 zł
  do 590 zł

 • Kolonoskopia z usunięciem polipów
  Katowice, Brzozowa 54
  Znieczulenie miejscowe (1 badanie histopatologiczne w cenie):Polip do 1 cm - 700 zł Polip do 1-2 cm - 850 zł Polip powyżej 2 cm - 1000 złEndoloop - 325 złPętla nylonowa - 20 złPętla z koszyczkiem do ekstrakcji polipów - 85 złKlips 16 mm - 180 złKolonoskopia + endoloop (pierwsze pętla w cenie) + pętla (przy większej ilości polipów)

  od 800 zł
  do 1300 zł

  Bielsko-Biała, Żółkiewskiego 40
  Kolonoskopia zabiegowa z polipektomią [bez kosztów badania hist.-pat.]

  1150 zł

  Katowice, DL PIANO Segment C, Wrocławska 54
  Polipektomia:do 1 cm - 800zł do 2 cm - 900 zł powyżej 2 cm - 1100zł

  od 450 zł
  do 450 zł

  Katowice, Zabrska 17
  Kolonoskopia i polipektomia (do 2 wycinków z badaniem histopatologicznym) Badanie histopatologiczne kolejnego polipa + 100 zł

  1590 zł

Posiadamy również ofertę w 22 innych miastach. Sprawdź ceny kolonoskopie w innych miastach.

Kolonoskopie w Katowicach - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia jest badaniem z zakresu gastrologii, wykonywanym za pomocą endoskopu (gastroskopu), przede wszystkim jako profilaktyczna metoda chroniąca przed wystąpieniem nowotworu jelita grubego. Inne dolegliwości, przy których wykonuje się kolonoskopie to m.in. podejrzenie polipów jelita grubego lub kontrola po wcześniejszym zabiegu polipektomii, zaburzenia w oddawania stolca (zaparcia, biegunki, uczucie nieskutecznego parcia na stolec itp.) i krwawienie z odbytu, procedurę zaleca się także w przypadku podejrzenia stanów zapalnych jelita grubego. Przygotowanie do zabiegu kolonoskopii należy zacząć na ok. 7 dni przed zabiegiem (m.in. należy przerwać przyjmowanie preparatów żelaza a także spożywania owoców pestkowych). Na 3 dni przed kolonoskopią należy przejść na dietę płynną. Przed wykonaniem zabiegu lekarz gastrolog podaje dożylnie leki uspokajające. Sama procedura trwa z reguły ok. 30 – 45 minut. 

Katowickie placówki, mające w swojej ofercie zabiegi kolonoskopii

InterMed w Katowicach to placówka medyczna, do której można udać się w celu wykonania kolonoskopii. W ośrodku kolonoskopia wykonywana jest przez lekarza specjalistę przy udziale pielęgniarki (asystującej lekarzowi) za pomocą gastroskopu OLYMPUS. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej z lekarzem specjalistą, w trakcie trwania której zostaną przedstawione pacjentowi szczegóły przeprowadzenia zabiegu.

Kolonoskopie przeprowadza się także w klinice Tommed w Katowicach, gdzie świadczone są usługi z zakresu badań gastroenterologicznych. Można przeprowadzić tu kolonoskopie oraz gastroskopie, które wykonywane są za pomocą sprzętu marki OLYMPUS przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego lub miejscowego (w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta). W ofercie znajdują się także inne procedury endoskopowe, w tym rektoskopia (badanie końcowego odcinka przewodu pokarmowego), polipektomia (endoskopowe wycięcie polipów) i sigmoidoskopia, w trakcie badan istnieje także możliwość wykonania tekstu w kierunku Helicobacter pylori i pobrania wycinków do badania histopatologicznego.

Także katowicka klinika PolisClinic posiada w swojej ofercie badania diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym kolonoskopię. W ośrodku wykonać można także badania i zabiegi gastrologiczne takie jak gastroskopia, sigmoidoskopia oraz pobranie wycinka histopatologicznego.

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…