Kolonoskopie w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia jest endoskopowym badaniem jelita grubego, które pozwala na ocenę elastyczności ścian jelita oraz ocenę błony śluzowej. W razie konieczności procedura połączona może być pobraniem wycinków do badania histopatologicznego oraz zabiegiem polipektomii, czyli usunięcia polipów. Badanie zwykle przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym (żel znieczulający) i trwa od 15 do 40 minut. W razie konieczności może zostać wykonane w znieczuleniu ogólnym.

Badanie endoskopowe jelita grubego w Poznaniu – gdzie można się na nie udać

Na kolonoskopię w Poznaniu udać się można do Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno-Leczniczego Bamberski Dwór, w którym przeprowadzany jest pełen wachlarz procedur endoskopowych. W placówce pacjenci poddać się mogą kolonoskopii diagnostycznej, która łączona bywa z pobraniem materiału do badania histopatologicznego oraz kolonoskopii terapeutycznej (z polipektomią), w ośrodku wykonać można również sigmoidoskopię, rektoskopię, anoskopię oraz gastroskopię diagnostyczną i terapeutyczną. Oferta Centrum obejmuje ponadto leczenie żylaków odbytu sposobem Barrona.

Kolonoskopie wykonuje się również w Prywatnej Lecznicy CERTUS, w której świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki endoskopowej. W placówce pacjenci poddać się mogą kolonoskopii diagnostycznej, która w razie konieczności połączona może być z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego, oraz kolonoskopii terapeutycznej (z zabiegiem polipektomii). Do ośrodka udać się można także na mukozektomię dolnego odcinka przewodu pokarmowego, rektoskopię oraz anoskopię, a także gastroskopię, test ureazowy, pozwalający wykryć bakterię Helicobacter pylori oraz badanie kapsułką endoskopową.

W Poznaniu kolonoskopię wykonać może także dr n. med. Marcin Nelke, specjalista chirurg ogólny. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej w Poznaniu. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Endoskopowego. Specjalizuje się m.in. w diagnostyce i leczeniu endoskopowym schorzeń górnego i dolnego odcina przewodu pokarmowego: udać się do niego można na kolonoskopię diagnostyczną i terapeutyczną, pacjenci poddać się u niego mogą również rektoskopii, sigmoidoskopii oraz gastroskopii diagnostycznej i terapeutycznej.

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…