Kolonoskopia Szczecin i okolice

Szukasz sprawdzonej placówki w Szczecinie, w której można poddać się kolonoskopii? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej znajdziesz listę 1 tutejszych klinik, które posiadają w swoich ofertach endoskopowe badanie jelita grubego. Zapoznaj się z cennikami i opisami placówek, aby wybrać odpowiednie dla siebie miejsce. Z nami wygodnie zapiszesz się na kolonoskopię oraz konsultację ze specjalistą!

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą kolonoskopie, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Szczecina. Kolonoskopie można przeprowadzić m.in. w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS w Lubinie (253 km od Szczecina) w cenie 800 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Kolonoskopie najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą kolonoskopie najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 800 zł za kolonoskopia diagnostyczna natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 1200 zł (kolonoskopia diagnostyczna z pobraniem wycinków).

Ile kosztuje kolonoskopie w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi kolonoskopie najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen kolonoskopie najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny kolonoskopie w innych miastach.

Kolonoskopie w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia jest badaniem przeprowadzanym za pomocą giętkiego endoskopu o długości od 120 do 200 centymetrów. Celem procedury jest umożliwienie oceny błony śluzowej jelita grubego i sprawdzenie czy nie pojawiły się na niej nieprawidłowe zmiany. Badanie wykonuje się u osób, u których podejrzewa się schorzenia w obrębie jelita grubego. Kolonoskopia pozwala nie tylko obejrzeć dany obszar i pobrać wycinek do badania histopatologicznego, ale umożliwia także np. usunięcie polipów.

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

Gdzie na kolonoskopię w Szczecinie?

Kolonoskopia diagnostyczna znajduje się m.in. w ofercie Centrum Medycznego Sonomed, które działa na szczecińskim rynku usług medycznych od ponad 15 lat. Pacjenci mogą poddać się tu również kolonoskopii z usunięciem polipów lub ciał obcych. Osoby, które bardzo boją się badania, mogą dodatkowo wykupić znieczulenie anestezjologiczne.

W ofercie placówki znajdują się ponadto procedury, takie jak:

  • badanie cytologiczne szpiku
  • wodorowy test oddechowy dotyczący nietolerancji laktozy
  • cytologia ginekologiczna
  • gastroskopia z testem na Helicobacter pylori

Pozostałe szczecińskie placówki

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

W Szczecinie kolonoskopię przeprowadzić może również lek. med. Izabela Binkowska-Borgosz, gastroenterolog i specjalista chorób wewnętrznych, która doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Gastroenterologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie. Specjalizuje się ona m.in. w diagnostyce endoskopowej: wykonuje kolonoskopię diagnostyczną oraz terapeutyczną, w trakcie której usuwa polipy. Udać się do niej można także  na rektosigmoidoskopię (badanie końcowego odcinka jelita grubego), gastroskopię oraz gastroskopię donosową.

Kolonoskopie wykonuje się również w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Szczecinie, w którym świadczona jest cała gama usług zakresu diagnostyki endoskopowej. W placówce pacjenci mogą się poddać kolonoskopii diagnostycznej oraz kolonoskopii diagnostycznej z biopsją. Do ośrodka warto udać się także na kolonoskopię oraz sigmoidoskopię z zabiegiem polipektomii.

Na kolonoskopię w Szczecinie zaprasza również Niepubliczny Stoczniowy Zakład Opieki Zdrowotnej Porta Medyk, w którym przeprowadzany jest pełen wachlarz procedur endoskopowych. W placówce wykonuje się kolonoskopię diagnostyczną, która w razie konieczności połączona może być z pobraniem materiału do badania histopatologicznego, a także kolonoskopię terapeutyczną, w czasie której usuwa się polipy.

Ile kosztuje kolonoskopia w Szczecinie?

Kolonoskopia diagnostyczna to koszt w wysokości 400 zł.  Badanie z usunięciem polipów lub ciał obcych wiąże się z kolei z wydatkiem rzędu 600-750 zł. Znieczulenie anestezjologiczne jest dodatkowo płatne.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…