Kolonoskopia Szczecin

Szukasz sprawdzonej placówki w Szczecinie, w której można poddać się kolonoskopii? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej znajdziesz listę 1 tutejszych klinik, które posiadają w swoich ofertach endoskopowe badanie jelita grubego. Zapoznaj się z cennikami i opisami placówek, aby wybrać odpowiednie dla siebie miejsce. Z nami wygodnie zapiszesz się na kolonoskopię oraz konsultację ze specjalistą!

Kolonoskopie w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia jest badaniem przeprowadzanym za pomocą giętkiego endoskopu o długości od 120 do 200 centymetrów. Celem procedury jest umożliwienie oceny błony śluzowej jelita grubego i sprawdzenie czy nie pojawiły się na niej nieprawidłowe zmiany. Badanie wykonuje się u osób, u których podejrzewa się schorzenia w obrębie jelita grubego. Kolonoskopia pozwala nie tylko obejrzeć dany obszar i pobrać wycinek do badania histopatologicznego, ale umożliwia także np. usunięcie polipów.

Gdzie na kolonoskopię w Szczecinie?

Kolonoskopia diagnostyczna znajduje się m.in. w ofercie Centrum Medycznego Sonomed, które działa na szczecińskim rynku usług medycznych od ponad 15 lat. Pacjenci mogą poddać się tu również kolonoskopii z usunięciem polipów lub ciał obcych. Osoby, które bardzo boją się badania, mogą dodatkowo wykupić znieczulenie anestezjologiczne.

W ofercie placówki znajdują się ponadto procedury, takie jak:

  • badanie cytologiczne szpiku
  • wodorowy test oddechowy dotyczący nietolerancji laktozy
  • cytologia ginekologiczna
  • gastroskopia z testem na Helicobacter pylori

Pozostałe szczecińskie placówki

W Szczecinie kolonoskopię przeprowadzić może również lek. med. Izabela Binkowska-Borgosz, gastroenterolog i specjalista chorób wewnętrznych, która doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Gastroenterologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie. Specjalizuje się ona m.in. w diagnostyce endoskopowej: wykonuje kolonoskopię diagnostyczną oraz terapeutyczną, w trakcie której usuwa polipy. Udać się do niej można także  na rektosigmoidoskopię (badanie końcowego odcinka jelita grubego), gastroskopię oraz gastroskopię donosową.

Kolonoskopie wykonuje się również w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Szczecinie, w którym świadczona jest cała gama usług zakresu diagnostyki endoskopowej. W placówce pacjenci mogą się poddać kolonoskopii diagnostycznej oraz kolonoskopii diagnostycznej z biopsją. Do ośrodka warto udać się także na kolonoskopię oraz sigmoidoskopię z zabiegiem polipektomii.

Na kolonoskopię w Szczecinie zaprasza również Niepubliczny Stoczniowy Zakład Opieki Zdrowotnej Porta Medyk, w którym przeprowadzany jest pełen wachlarz procedur endoskopowych. W placówce wykonuje się kolonoskopię diagnostyczną, która w razie konieczności połączona może być z pobraniem materiału do badania histopatologicznego, a także kolonoskopię terapeutyczną, w czasie której usuwa się polipy.

Ile kosztuje kolonoskopia w Szczecinie?

Kolonoskopia diagnostyczna to koszt w wysokości 400 zł.  Badanie z usunięciem polipów lub ciał obcych wiąże się z kolei z wydatkiem rzędu 600-750 zł. Znieczulenie anestezjologiczne jest dodatkowo płatne.

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…