Leczenia chrapania i bezdechu sennego Lublin

Leczenia chrapania i bezdechu sennego w Lublinie - gdzie najlepiej?

Nadmierne chrapanie, a także bezdech senny, powstają w wyniku nieprawidłowości anatomicznych w przypadku migdałków, podstawy języka i podniebienia. Mięśnie gardła, podniebienia i języczka w czasie snu wiotczeją i rozluźniają się, przez co przestrzeń gardła ulega znacznemu zwężeniu. Powietrze przeciskające się przez takie gardło ma trudności z przedostaniem się, dlatego dochodzi do drgań, wibracji i wirowania, które są słyszalne jako chrapanie. W niektórych przypadkach, gdy mięśnie są bardzo wiotkie, ma miejsce bezdech senny, czyli całkowita blokada (powietrze nie przedostaje się). Inną przyczyną chrapania jest przerośnięty języczek lub zapadający się język a także powiększone migdałki podniebienne. Problem chrapania powstaje także przy polipach nosa, alergiach lub przeroście małżowin nosowych.

Zabiegi leczące chrapanie w ofercie lubelskich placówek medycznych

Na leczenie zespołu bezdechu sennego i nasilonego chrapania można udać się na Oddział Otolaryngologii 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie, gdzie z takiego zakresu przeprowadzane są operacje gardła (plastyka podniebienia). Ponadto z innych zabiegów laryngologicznych można tu poddać się także mikrochirurgii krtani, operacjom nosa i zatok, plastyce przegrody nosa a także zabiegowi wyłuszczenia migdałków podniebiennych.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Lublina zabiegami redukującymi chrapanie, jest lek. med. Wojciech Goliszek, otolaryngolog (specjalizacja I stopnia w 1989 i II stopnia w 1993 roku), który przeprowadzania zabiegów laryngologicznych (leczących chrapanie i innych) uczył się podczas pracy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie na Pododdziale Laryngologii. W swojej praktyce lekarskiej przeprowadza zabiegi leczące chrapanie oraz inne z zakresu plastyki przegrody nosa, usunięcia polipów nosa, usunięcia migdałków bocznych a także operacji wędzidełka języka czy zabiegu nakłucia błony bębenkowej.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego oferowane jest także przez Klinikę Laseroterapii i Medycyny Estetycznej Esteticenter, mieszczącą się w Lublinie. Placówka ta wyposażona jest w laser Fotona Spectro SP, za pomocą którego lekarz może przeprowadzić laserową plastykę w obrębie podniebienia miękkiego, języka, migdałków oraz podstawy języka.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Świdnik oraz Puławy.

Więcej na temat leczenia chrapania i bezdechu sennego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…