Chirurgiczne leczenie otyłości Łódź

Leczenie otyłości w KCM Clinic

Usuwanie opaski żołądkowej, Gastric bypass, Mini Gastric bypass, endoskopowa plastyka żołądka, Omega loop Gastric Bypass czy Gastric Sleeve to metody które, poprawią jakość życia wielu pacjentów, zwiększą ich codzienny komfort, pozwolą im zwiększyć samoocenę i przede wszystkim pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie wielu struktur i organów wewnętrznych, oddalając ryzyko pojawienia się mnóstwa chorób. 

 

Lekarze wykonujący chirurgiczne leczenie otyłości w Łodzi

W Łodzi posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa chirurgiczne leczenie otyłości w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

prof. dr hab. n. med. Wojciech Karcz

bariatra

w Szpital Pulsmed

Chirurgiczne leczenie otyłości Łódź - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury chirurgiczne leczenie otyłości w 2 placówkach w Łodzi. Najniższa cena wynosi 22000 zł w Szpital Pulsmed, najwyższa to 25000 zł, natomiast średni koszt to 23500 zł.

Ile kosztuje chirurgiczne leczenie otyłości w Łodzi?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi chirurgiczne leczenie otyłości w łódzkich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 9 innych miastach. Sprawdź ceny chirurgiczne leczenie otyłości w innych miastach.

Chirurgiczne leczenie otyłości w Łodzi - gdzie najlepiej?

W Łodzi pacjenci mający problem z patologiczną otyłością lub nadwagą mogą udać się na zabiegi operacyjne zarówno do prywatnych klinik, jak i do szpitala. Specjaliści chirurgii i bariatrii dobiorą tutaj odpowiednią metodę leczenia spośród tych bardziej, jak i mniej inwazyjnych.

Na zabiegi operacyjne leczenia otyłości do Łodzi

Łódzka prywatna klinika Salve Medica posiada w swojej ofercie medycznej leczenie otyłości. W poradni bariatrycznej proponuje różne formy walki z tą chorobą. Obok leczenia zachowawczego oraz założenia endoskopowo balonu żołądkowego, pacjent może się poddać tutaj metodzie operacyjnej: założeniu regulowanej przewiązki żołądkowej. Opaskę tą lekarze zakładają laparoskopowo. Specjalistą, który wykonuje taki zabieg jest tutaj dr n. med. Tomasz Szewczyk, specjalista chirurgii ogólnej - I stopnia od 1989 roku oraz II stopnia od 1994 roku. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1990 roku. Pan doktor swoje doświadczenie z zakresu chirurgii zdobywał w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Norberta Barlickiego w Łodzi na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej.

Chirurgicznym leczeniem otyłości zajmują się również lekarze z Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi. Oddziałem tym kieruje prof. dr hab. n. med. Janusz Strzelczyk, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. Z tej pierwszej specjalizacji posiada I (od 1985 roku) i II (od 1990 roku) stopień, natomiast doktorem nauk medycznych jest od 1991 roku. Wykonuje on zabiegi leczące otyłość tj. zmniejszenie żołądka poprzez wycięcie jego części (operacje restykcyjne) a także wytworzenie zbiorniczka w jego górnej części metodą Gastric Bypass (ominięcie żołądkowo-jelitowe). Stosuje także inne metody operacyjne. Pan profesor z tematyki patologii otyłości prowadzi badania naukowe - stworzył program pt. „Leczenie chirurgiczne patologii otyłości”.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Norberta Barlickiego w Łodzi działa także Oddział Kliniczny Chirurgii Gastroenterologicznej, Onkologicznej i Ogólnej, na którym wykonywane są zabiegi chirurgicznego leczenia otyłości. Są to operacje w obrębie żołądka tj. pionowa plastyka żołądka, rękawowe wycięcie żołądka czy założenie opaski, a także operacje żołądka połączone z zespoleniem jelitowo-jelitowym, np. wyłączenie żółciowo-trzustkowe z ominięciem dwunastnicy lub ominięcie żołądkowo-jelitowe (Gastric Bypass). Jednym z lekarzy zajmującym się takimi operacjami jest tutaj dr n. med. Przemysław Janczak,  specjalista chirurgii ogólnej stopnia I od 199 roku oraz stopnia II od 1998 roku, który posiada tytuł doktora nauk medycznych od roku 2000. Jego szczególnym zainteresowaniem zawodowym jest medycyna bariatryczna.

W szpitalu Pulsmed pacjentów z problemem otyłości przyjmuje specjalista bariatrii, który razem z pacjentem dobiera odpowiednią formę leczenia nieoperacyjnego lub operacyjnego. Są to m.in. zabiegi założenia balona żołądkowego (wypełnionego płynem fizjologicznym oraz powietrzem - Heliosphere), założenie regulowanej opaski żołądkowej, a także operacje metodą Gastric Bypass czy Vertical Banded Gastroplasty (zmniejszenie górnej części żołądka). Wszystkimi typami zabiegów zajmuje się w Pulsmed dr Zbigniew Kowalczyk, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1983 roku oraz II stopnia od 1987 roku), a także specjalista bariatrii od 2004 roku. Swoje doświadczenie z zakresu chirurgii zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Z zakresu patologii otyłości udziela się czynnie jako członek Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych (IFSO) oraz w Polskim Towarzystwie Badań nad Otyłością (PTBO).

Pacjenci szukali zabiegu chirurgiczne leczenie otyłości w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat chirurgiczne leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…