Chirurgiczne leczenie otyłości Łódź

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Lekarze wykonujący chirurgiczne leczenie otyłości w Łodzi

W Łodzi posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa chirurgiczne leczenie otyłości w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

prof. dr hab. n. med. Wojciech Karcz

chirurg ogólny, bariatra

w Szpital Pulsmed

Chirurgiczne leczenie otyłości Łódź - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury chirurgiczne leczenie otyłości w 2 placówkach w Łodzi. Najniższa cena wynosi 22000 zł w Szpital Pulsmed, najwyższa to 25400 zł, natomiast średni koszt to 23700 zł.

Ile kosztuje chirurgiczne leczenie otyłości w Łodzi?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi chirurgiczne leczenie otyłości w łódzkich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 10 innych miastach. Sprawdź ceny chirurgiczne leczenie otyłości w innych miastach.

Chirurgiczne leczenie otyłości w Łodzi - gdzie najlepiej?

W Łodzi pacjenci mający problem z patologiczną otyłością lub nadwagą mogą udać się na zabiegi operacyjne zarówno do prywatnych klinik, jak i do szpitala. Specjaliści chirurgii i bariatrii dobiorą tutaj odpowiednią metodę leczenia spośród tych bardziej, jak i mniej inwazyjnych.

Na zabiegi operacyjne leczenia otyłości do Łodzi

Łódzka prywatna klinika Salve Medica posiada w swojej ofercie medycznej leczenie otyłości. W poradni bariatrycznej proponuje różne formy walki z tą chorobą. Obok leczenia zachowawczego oraz założenia endoskopowo balonu żołądkowego, pacjent może się poddać tutaj metodzie operacyjnej: założeniu regulowanej przewiązki żołądkowej. Opaskę tą lekarze zakładają laparoskopowo. Specjalistą, który wykonuje taki zabieg jest tutaj dr n. med. Tomasz Szewczyk, specjalista chirurgii ogólnej - I stopnia od 1989 roku oraz II stopnia od 1994 roku. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1990 roku. Pan doktor swoje doświadczenie z zakresu chirurgii zdobywał w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Norberta Barlickiego w Łodzi na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej.

Chirurgicznym leczeniem otyłości zajmują się również lekarze z Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi. Oddziałem tym kieruje prof. dr hab. n. med. Janusz Strzelczyk, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. Z tej pierwszej specjalizacji posiada I (od 1985 roku) i II (od 1990 roku) stopień, natomiast doktorem nauk medycznych jest od 1991 roku. Wykonuje on zabiegi leczące otyłość tj. zmniejszenie żołądka poprzez wycięcie jego części (operacje restykcyjne) a także wytworzenie zbiorniczka w jego górnej części metodą Gastric Bypass (ominięcie żołądkowo-jelitowe). Stosuje także inne metody operacyjne. Pan profesor z tematyki patologii otyłości prowadzi badania naukowe - stworzył program pt. „Leczenie chirurgiczne patologii otyłości”.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Norberta Barlickiego w Łodzi działa także Oddział Kliniczny Chirurgii Gastroenterologicznej, Onkologicznej i Ogólnej, na którym wykonywane są zabiegi chirurgicznego leczenia otyłości. Są to operacje w obrębie żołądka tj. pionowa plastyka żołądka, rękawowe wycięcie żołądka czy założenie opaski, a także operacje żołądka połączone z zespoleniem jelitowo-jelitowym, np. wyłączenie żółciowo-trzustkowe z ominięciem dwunastnicy lub ominięcie żołądkowo-jelitowe (Gastric Bypass). Jednym z lekarzy zajmującym się takimi operacjami jest tutaj dr n. med. Przemysław Janczak,  specjalista chirurgii ogólnej stopnia I od 199 roku oraz stopnia II od 1998 roku, który posiada tytuł doktora nauk medycznych od roku 2000. Jego szczególnym zainteresowaniem zawodowym jest medycyna bariatryczna.

W szpitalu Pulsmed pacjentów z problemem otyłości przyjmuje specjalista bariatrii, który razem z pacjentem dobiera odpowiednią formę leczenia nieoperacyjnego lub operacyjnego. Są to m.in. zabiegi założenia balona żołądkowego (wypełnionego płynem fizjologicznym oraz powietrzem - Heliosphere), założenie regulowanej opaski żołądkowej, a także operacje metodą Gastric Bypass czy Vertical Banded Gastroplasty (zmniejszenie górnej części żołądka). Wszystkimi typami zabiegów zajmuje się w Pulsmed dr Zbigniew Kowalczyk, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1983 roku oraz II stopnia od 1987 roku), a także specjalista bariatrii od 2004 roku. Swoje doświadczenie z zakresu chirurgii zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Z zakresu patologii otyłości udziela się czynnie jako członek Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych (IFSO) oraz w Polskim Towarzystwie Badań nad Otyłością (PTBO).

Pacjenci szukali zabiegu chirurgiczne leczenie otyłości w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat chirurgiczne leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…