Chirurgiczne leczenie otyłości Katowice

Klinika Chirurgii Mazan

Katowice, ul. Brzozowa 54
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  420 opinii
 • Chirurgiczne leczenie otyłości 15750 zł
 • Plikacja żołądka 15750 zł
dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

Operacja bariatryczna, czyli operacja zmniejszenia żołądka, to chirurgiczne leczenie otyłości. Dla wielu osób otyłych to szansa na nową jakość życia, które jest dłuższe i zdrowsze. Operacja bariatryczna działa przyczynowo i jest zabiegiem ratującym życie. Pozwala nie tylko na utratę wagi, lecz także zmniejszyć ryzyko chorób związanych z otyłością, takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. - mówi dr n. med. Grzegorz Kowalski z Kliniki Chirurgii Mazan.

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja chirurgiczna 280 zł
Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Lekarze wykonujący chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

9,3 / 10
lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

w Klinika Chirurgii Mazan

9,0 / 10

Chirurgiczne leczenie otyłości Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 15000 zł za plikacja żołądka natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 25000 zł (bypass żołądka SASI-S).

Ile kosztuje chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi chirurgiczne leczenie otyłości w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Plikacja żołądka
  Katowice, Brzozowa 54

  15750 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  15000 zł

 • Bypass żołądka SASI-S
  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  25000 zł

Posiadamy również ofertę w 9 innych miastach. Sprawdź ceny chirurgiczne leczenie otyłości w innych miastach.

Chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach - gdzie najlepiej?

Chirurgiczne leczenie otyłości, czyli operacje bariatryczne, jest najskuteczniejszą metodą walki z tą chorobą, dającą szybkie i skuteczne efekty. Po zabiegach spadek wagi jest znaczny - od 40% do 87%, dużo więcej niż podczas leczenia zachowawczego - to tylko 5-10%. Katowiccy chirurdzy proponują swoim pacjentom różne metody operacyjne dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb chorego oraz rodzaju efektów, który chce on osiągnąć.

Katowickie kliniki chirurgicznego leczenia otyłości

W katowickim Szpitalu EuroMedic na Oddziale Chirurgii Ogólnej lekarze chirurdzy wykonują operacje na żołądku w ramach leczenia otyłości, tj. operacja restrykcyjna (pionowa plastyka żołądka lub rękawowe wycięcie żołądka) oraz restrykcyjno-wyłączająca (ominięcie żołądkowo-jelitowe lub wyłączenie żółciowo-trzustkowe z ominięciem dwunastnicy). Operacje wykonuje tutaj dr Michał Dyaczyński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1998 roku oraz II stopnia od roku 2005). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej. Doszkalał się, uczestnicząc w wielu kursach w kraju i za granicą m.in. "Laparoscopic Gastric Resection Workshop" w Nemocnice Novy Jicin.

Katedra i Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej, mieszcząca się w szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu (21 km od Katowic), zajmuje się m.in. chirurgicznym leczeniem skrajnej otyłości. Po konsultacji w Poradni Chirurgicznego Leczenia Otyłości wykonywane są operacje tj. technika pionowej gastroplastyki sposobem Masona z wykorzystaniem szwu mechanicznego, technika wyłączenia żółciowo-trzustkowego sposobem Scopinaro ("bilio-pancreatic diversion") oraz techniki laparoskopowe w chirurgicznym leczeniu skrajnej otyłości – LAGB a także by-pass żołądkowy. Operacje wykonuje tutaj m.in. prof. dr hab. n. med.Krystyn Sosada, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1988.

W Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach na Pododdziale Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej lekarze chirurdzy stosują leczenie otyłości metodami chirurgicznymi. Są to zabiegi tj. założenie regulowanej opaski żołądkowej, resekcja mankietowa żołądka oraz mini-gastric by-pass. Operacjami zajmuje się m.in. dr n. med. Grzegorz Kowalski, specjalista chirurgii ogólnej (dyplom I stopnia od 1998 roku oraz II stopnia od roku 2003). Swoje doświadczenie zdobywał, pracując m.in. Katedrze i Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu oraz w ośrodkach chirurgicznych na świecie, np. w Imelda Hospital w Bonheiden w Belgii. 

Szpital Powiatowy w Świętochłowicach (zaledwie 8 km od Katowic) posiada w swojej ofercie operacje bariatryczne, które pomagają osobom otyłym oraz tym z nadwagą. Pacjenci są tutaj poddawani operacjom restrykcyjnym (podzielenie lub wycięcie żołądka) oraz operacjom restrykcyjno-wyłączającym (wycięcie żołądka oraz zespoleniu jelitowo-jelitowym). W szpitalu tym operuje m.in. dr Andrzej Miciński, specjalista chirurgii ogólnej. 

W mysłowickim Szpitalu nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia (14 km od Katowic) działa Oddział Chirurgii Ogólnej, który z zakresu chirurgicznej pomocy osobom otyłym wykonuje operacje z zakresu chirurgii metabolicznej tj „rękawowe" resekcje żołądka i by-pass żołądkowy. Chirurgiem jest tutaj m.in. dr Piotr Grzelec, specjalista chirurgii ogólnej (dyplom II stopnia w roku 2001).

CMR Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej (ok. 60 km od Katowic) oferuje swoim pacjentom w leczeniu otyłości operacje metodą klasyczną oraz sposobem małoinwazyjnym: laparoskopowym. Są to m.in. aplikacja krzywizny większej żołądka, ominięcie żołądkowo-jelitowe lub rękawowe wycięcie żołądka. W tym szpitalu operuje dr Lidia Nycz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1988 roku oraz II stopnia od roku 1993), a także dr Barbara Kabiesz, specjalista chirurgii ogólnej stopnia I od 1985 roku oraz II stopnia od 1992 roku. Pani doktor zdobywała swoje doświadczenie, pracując. m.in. na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Pacjenci szukali zabiegu chirurgiczne leczenie otyłości w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat chirurgiczne leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…