Chirurgiczne leczenie otyłości Katowice

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Lekarze wykonujący chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

dr n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

9,3 / 10
lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

w Klinika Chirurgii Mazan

9,0 / 10

Chirurgiczne leczenie otyłości Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 15000 zł za plikacja żołądka natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 25000 zł (bypass żołądka SASI-S).

Ile kosztuje chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi chirurgiczne leczenie otyłości w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Plikacja żołądka
  Katowice, Brzozowa 54

  15750 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  15000 zł

 • Bypass żołądka SASI-S
  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  25000 zł

Posiadamy również ofertę w 9 innych miastach. Sprawdź ceny chirurgiczne leczenie otyłości w innych miastach.

Chirurgiczne leczenie otyłości w Katowicach - gdzie najlepiej?

Chirurgiczne leczenie otyłości, czyli operacje bariatryczne, jest najskuteczniejszą metodą walki z tą chorobą, dającą szybkie i skuteczne efekty. Po zabiegach spadek wagi jest znaczny - od 40% do 87%, dużo więcej niż podczas leczenia zachowawczego - to tylko 5-10%. Katowiccy chirurdzy proponują swoim pacjentom różne metody operacyjne dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb chorego oraz rodzaju efektów, który chce on osiągnąć.

Katowickie kliniki chirurgicznego leczenia otyłości

W katowickim Szpitalu EuroMedic na Oddziale Chirurgii Ogólnej lekarze chirurdzy wykonują operacje na żołądku w ramach leczenia otyłości, tj. operacja restrykcyjna (pionowa plastyka żołądka lub rękawowe wycięcie żołądka) oraz restrykcyjno-wyłączająca (ominięcie żołądkowo-jelitowe lub wyłączenie żółciowo-trzustkowe z ominięciem dwunastnicy). Operacje wykonuje tutaj dr Michał Dyaczyński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1998 roku oraz II stopnia od roku 2005). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej. Doszkalał się, uczestnicząc w wielu kursach w kraju i za granicą m.in. "Laparoscopic Gastric Resection Workshop" w Nemocnice Novy Jicin.

Katedra i Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej, mieszcząca się w szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu (21 km od Katowic), zajmuje się m.in. chirurgicznym leczeniem skrajnej otyłości. Po konsultacji w Poradni Chirurgicznego Leczenia Otyłości wykonywane są operacje tj. technika pionowej gastroplastyki sposobem Masona z wykorzystaniem szwu mechanicznego, technika wyłączenia żółciowo-trzustkowego sposobem Scopinaro ("bilio-pancreatic diversion") oraz techniki laparoskopowe w chirurgicznym leczeniu skrajnej otyłości – LAGB a także by-pass żołądkowy. Operacje wykonuje tutaj m.in. prof. dr hab. n. med.Krystyn Sosada, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1988.

W Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach na Pododdziale Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej lekarze chirurdzy stosują leczenie otyłości metodami chirurgicznymi. Są to zabiegi tj. założenie regulowanej opaski żołądkowej, resekcja mankietowa żołądka oraz mini-gastric by-pass. Operacjami zajmuje się m.in. dr n. med. Grzegorz Kowalski, specjalista chirurgii ogólnej (dyplom I stopnia od 1998 roku oraz II stopnia od roku 2003). Swoje doświadczenie zdobywał, pracując m.in. Katedrze i Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu oraz w ośrodkach chirurgicznych na świecie, np. w Imelda Hospital w Bonheiden w Belgii. 

Szpital Powiatowy w Świętochłowicach (zaledwie 8 km od Katowic) posiada w swojej ofercie operacje bariatryczne, które pomagają osobom otyłym oraz tym z nadwagą. Pacjenci są tutaj poddawani operacjom restrykcyjnym (podzielenie lub wycięcie żołądka) oraz operacjom restrykcyjno-wyłączającym (wycięcie żołądka oraz zespoleniu jelitowo-jelitowym). W szpitalu tym operuje m.in. dr Andrzej Miciński, specjalista chirurgii ogólnej. 

W mysłowickim Szpitalu nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia (14 km od Katowic) działa Oddział Chirurgii Ogólnej, który z zakresu chirurgicznej pomocy osobom otyłym wykonuje operacje z zakresu chirurgii metabolicznej tj „rękawowe" resekcje żołądka i by-pass żołądkowy. Chirurgiem jest tutaj m.in. dr Piotr Grzelec, specjalista chirurgii ogólnej (dyplom II stopnia w roku 2001).

CMR Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej (ok. 60 km od Katowic) oferuje swoim pacjentom w leczeniu otyłości operacje metodą klasyczną oraz sposobem małoinwazyjnym: laparoskopowym. Są to m.in. aplikacja krzywizny większej żołądka, ominięcie żołądkowo-jelitowe lub rękawowe wycięcie żołądka. W tym szpitalu operuje dr Lidia Nycz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1988 roku oraz II stopnia od roku 1993), a także dr Barbara Kabiesz, specjalista chirurgii ogólnej stopnia I od 1985 roku oraz II stopnia od 1992 roku. Pani doktor zdobywała swoje doświadczenie, pracując. m.in. na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Pacjenci szukali zabiegu chirurgiczne leczenie otyłości w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat chirurgiczne leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…