Operacja i leczenie migdałków Częstochowa

Operacje i leczenie migdałków Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie migdałków w Częstochowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 250 zł za płukanie krypt migdałkowych natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 3900 zł (usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) z założeniem drenów wentylacyjnych w błony bębenkowe).

Ile kosztuje operacje i leczenie migdałków w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie migdałków w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie migdałków w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 19 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie migdałków w innych miastach.

Operacje i leczenie migdałków w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Na wycięcie migdałków pacjent może zostać skierowany z powodu kilku przyczyn. Do czynników decydujących należą przewlekłe zapalenia migdałków, często powtarzające się anginy i nawracające ropnie okołomigdałkowe, a także choroby odogniskowe, podejrzenie guza migdałka czy chrapanie. Operacja może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a w jej trakcie lekarz wycina migdałki podniebienne wraz z torebką. Ponadto, oprócz operacji techniką tradycyjną, specjalista może zastosować również małoinwazyjne metody, np. wykorzystanie fal radiowych o wysokiej częstotliwości.

Lczenie migdałków u częstochowskich laryngologów

Zoperować chore migdałki podniebienne oraz migdałek gardłowy można na Oddziale Otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Oddział ten oferuje także inne operacje leczące choroby gardła, krtani, przełyku oraz nosa i zatok przynosowych czy uszu. Wyposażony jest w nowoczesną aparaturę do zabiegów laryngologicznych, np. w zestaw endoskopowy do operacji zatok obocznych nosa czy do operacji mikrochirurgicznych ucha i krtani.

Lekarzem, do którego może udać się pacjent cierpiący na schorzenia migdałków, jest  prof. dr hab. n. med. Krzysztof Morawski, otolaryngolog (specjalizacja II stopnia w 1996 roku), audiolog (specjalizacja II stopnia w 2004 roku) oraz specjalista audiologii i foniatrii (od 2012 roku), którego jednym z głównych kierunków zainteresowań zawodowych są operacje usunięcia migdałków bocznych oraz migdałka gardłowego. Swoje doświadczenie z przeprowadzania zabiegów z zakresu laryngologii zdobywał na Oddziale Otologii i Audiologii w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz w centrach medycznych na terenie Warszawy i Częstochowy. Wykonuje on oddzielne zabiegi adenotomii i tonsilektomii, połączone także z drenażem uszu.

Operacje i leczenie migdałków oferowane jest także przez dr n. med. Elżbietę Drewienkiewicz-Suligę, specjalistę otolaryngologii (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1998 roku), która doszkalała się z zakresu zabiegów laryngologicznych podczas szkoleń i konferencji krajowych i zagranicznych, m.in. w "International course in microsurgery in otology and otoneurology Georges Portmann Institute" w Bordeuax we Francji. Oprócz operacyjnego leczenia migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego przeprowadza także operacje w zespole chrapania i bezdechów sennych czy mikrochirurgię krtani.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie migdałków w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat operacje i leczenie migdałków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…