Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Kraków

Inne placówki w pobliżu Krakowa

Lekarze wykonujący leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach. Usługa leczenie hemoroidów w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

dr n. med. Mirosława Buczynowska

chirurg ogólny

w Centrum Medyczne Skopia, ArtClinik Centrum Zdrowia i Urody

10 / 10
dr n. med. Leszek Bolt

chirurg ogólny, proktolog

w Centrum Medyczne Skopia

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Krakowie na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 350 zł za leczenie hemoroidów metodą Barrona natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 5800 zł (operacja hemoroidów metodą klasyczną).

Ile kosztuje leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w innych miastach.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Krakowie - gdzie najlepiej?

Splot żylny zewnętrzny i splot żylny wewnętrzny to fizjologiczne struktury anatomiczne znajdujące się w okolicy odbytu, których celem jest uszczelnianie końcowego odcinka jelita, a tym samym wspomaganie w trzymaniu stolca oraz gazów. Zmiany patologiczne w tym ostatnim splocie są przyczyną choroby hemoroidalnej. Zgodnie z założeniem, iż guzki krwawnicze są potrzebne i nie należy ich poddawać resekcji, a jedynie przywrócić ich fizjologię, coraz częściej w leczeniu stosuje się metody małoinwazyjne, zmniejszające napływ krwi do guzka.

Proktologia – żylaki odbytu i metody ich leczenia

Małoinwazyjną metodę terapii choroby hemoroidalnej Hemoron, świadczy w zakresie swojego Gabinetu dr n. med. Artur Jurczyszyn, specjalista hematolog, specjalista II° z zakresu chorób wewnętrznych, członek m. in. Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów. Zabieg polega na aplikacji prądu jednofazowego na naczynia doprowadzające do splotów hemoroidalnych, jakie poprzedza badanie kwalifikacyjne weryfikujące wstępne rozpoznanie choroby hemoroidalnej i określające stopień jej zaawansowania. W ramach oferty proktologicznej, dr Jurczyszyn wykonuje ponadto  anoskopię oraz zajmuję się również leczeniem szczelin odbytu. 

Hemoroidy są chorobą cywilizacyjną, na którą w Polsce cierpi co druga osoba po ukończeniu 50 r. ż. Nieinwazyjne usuwanie hemoroidów metodą obrączkowania wg Barrona świadczy w ramach Centrum Medycznego Evita oraz Centrum Gastrologicznego dr. n. med. Zbigniew Biesiada, chirurg, proktolog, a zabieg nie wymaga hospitalizacji i pozwala po nim powrócić do codziennych zajęć. Polega na nałożeniu na nasadę guzka hemoroidalnego specjalnej gumki, która odcina dopływ krwi i powoduje jego martwicę oraz samoczynne odpadnięcie w ciągu kilku dni. 

Bezbolesną metodę leczenia hemoroidów Hemoron stosuje również Prywatny Specjalistyczny Gabinet Chirurgiczny Panaceum dr n. med. Lesława Gończowskiego, chirurga, proktologa, internisty. Metoda zmniejsza przepływ krwi w tętniczkach odżywiających hemoroidy o 80% i opiera się na założeniu, że nie usuwa się guzków krwawniczych, a jedynie dąży się do ich cofnięcia przez zmniejszenie ich ukrwienia. Zabieg trwa około 30 min, w trakcie którego hemoroidy poddaje się koagulacji przez okres od 2-12 min.

Porady proktologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne oraz procedury endoskopowe, diagnostyczne i zabiegowe w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego świadczy Gabinet Endoskopii Przewodu Pokarmowego. Oferta obejmuje leczenie wszystkich stopni choroby hemoroidalnej z terapią zachowawczą w stopniu I i II, inwazyjną metodą nieoperacyjną w stopniu I, II i III (metoda Barrona) oraz leczeniem operacyjnym hemoroidów w stopniu III i IV, co dotyczy około 10% chorych i stanowi ostateczność w postępowaniu z żylakami odbytu – wyjaśniają lekarze placówki.

Chore żyły splotów żylnych przyodbytowych zlokalizowane bliżej brzegu odbytu leczy laserowo w ramach swojej praktyki - Prywatnego Gabinetu Laser-Med, lek. med. Marian Lorek, specjalista chirurg Ordynator byłego Oddziału Chirurgicznego NZOZ Nowa Huta Ujastek. Do bezbolesnego usuwania żylaków odbytu tą metodą kwalifikują się pacjenci z I i II stopniem choroby. Gabinet, oprócz hemoroidów, świadczy ponadto leczenie chorób odbytu – stanów zapalnych jelita grubego, szczelin i przetok oraz diagnostykę obrazową.  

Stosowana jako alternatywa dla metody Barrona, metoda Hemoron powstała w 2000 r. w celu nie usuwania guzków. Korzystają z niej także specjaliści Gabinetów Lekarskich Vitars w Wieliczce, gdzie choroby z zakresu chirurgii miękkiej i urazowej, naczyniowej oraz proktologii leczy i diagnozuje lek. med. Marek Woźniak. Metoda u 90% pacjentów wymaga cykliczności i zwykle są to trzy zabiegi wykonywane nie częściej niż co trzy tygodnie. Cennik uwzględnia 1 zabieg oraz pakiety: 3 i 5 zabiegów.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat leczenie hemoroidów, żylaków odbytu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…