Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Poznań

Inne placówki w pobliżu Poznania

Lekarze wykonujący leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Poznaniu

W Poznaniu posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 7 różnych placówkach. Usługa leczenie hemoroidów w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

lek. Masaoud Sousak

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak

10 / 10
lek. Krzysztof Błachowiak

chirurg ogólny

w Venavita

9,4 / 10
dr n. med. Krzysztof Nowak

chirurg onkolog

w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Poznaniu na podstawie cenników z 7 placówek. Najniższa cena to 300 zł za usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 3000 zł (usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych).

Ile kosztuje leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie hemoroidów metodą Hemoron
  Poznań, Półwiejska 42
  konsultacja do zabiegu - 132 zł

  500 zł

 • Leczenie hemoroidów metodą Barrona
  Poznań, Obornicka 262

  660 zł

  Poznań, Braniewska 20

  380 zł

  Żnin, Aliantów 14A
  cena za jeden zabieg. Obowiązuje konsultacja proktologiczna przed zabiegiem

  od 500 zł
  do 500 zł

  Poznań, Półwiejska 42
  gumkowanie + mrożenie Zabieg proktologiczny gumkowanie/ podwiązanie/ ligacja żylaków odbytu - 518 zł

  od 319 zł
  do 628 zł

  Poznań, Fabryczna 29

  400 zł

 • Leczenie hemoroidów metodą sklerotyzacji
  Poznań, Półwiejska 42
  pojedynczy słup żylny

  od 300 zł
  do 460 zł

 • Leczenie hemoroidów laserem
  Poznań, Braniewska 20

  od 600 zł
  do 2500 zł

 • Leczenie hemoroidów metodą Milligana Morgana
  Środa Wielkopolska, Armii Poznań 3

  2500 zł

 • Leczenie hemoroidów metodą krioterapii
  Poznań, Półwiejska 42
  mrożenie słupa żylnego odbytu

  440 zł

 • Jednowizytowe leczenie hemoroidów laserem
  Poznań, Braniewska 20

  od 600 zł
  do 2500 zł

 • Usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych

  od 500 zł
  do 800 zł

  Poznań, Półwiejska 42
  usunięcie chirurgiczne pojedynczej zmiany okolic odbytu - ze względów estetycznych - 367 zł usunięcie pojedynczej zmiany okolic odbytu metodą elektrokoagulacji - ze względów estetycznych - 300 zł usunięcie pojedynczej zmiany okolic odbytu metodą krioterapii - ze względów estetycznych - 300 zł

  od 300 zł
  do 300 zł

  Poznań, Fabryczna 29

  od 3000 zł
  do 3000 zł

Posiadamy również ofertę w 42 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w innych miastach.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Guzki krwawnicze (hemoroidy) to naczyniowe sploty wypełnione krwią, jakie stanowią naturalną strukturę naszego ciała. Biorą czynny udział w oddawaniu stolca i stanowią o szczelności odbytu. Problem zaczyna się, gdy błona śluzowa ulega rozciągnięciu, guzki powiększają się, nierzadko krwawią i zaczynają wypadać. Z czasem dołącza do tego stan zapalny. Leczenie zależy od zaawansowania schorzenia – od zmiany diety po zabieg operacyjny, jaki zwykle kończy się pomyślnie.

Schorzenia proktologiczne – choroba hemoroidalna i jej leczenie

Leczeniem zachowawczym hemoroidów oraz małoinwazyjnym leczeniem zabiegowym zajmuje się dr n. med. Piotr Matyba, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia, który specjalistyczną praktykę lekarską prowadzi w Gabinecie Lekarskim Medic Laserplus w NZOZ Grunwald w ramach Poradni Chirurgicznej. W zakresie nieoperacyjnej terapii guzków krwawniczych stosuje m. in. metodą Hemoron, Barrona oraz Morinagi (DGHL). Ofertę stanowi również waporyzacja laserem chirurgicznym. U pacjentów z IV stopniem choroby wykonuje operacje metodą Milligan-Morgan.

Żylaki odbytu we wszystkich stopniach choroby leczy również lek. med. Artur Dobosz, specjalista chirurg, który od 2001 r. związany jest z Kliniką Grunwaldzką, gdzie prowadzi poradnię chirurgiczną. W terapii stosuje metody nieoperacyjne (gumkowanie). W ostrych przypadkach lub gdy zakrzepowo zmieniony guzek nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu, wykonuje zabieg nacięcia lub wycięcia zmienionego chorobowo fałdu w warunkach ambulatorium, w znieczuleniu miejscowym. Z bezpłatnych konsultacji oraz zabiegów mogą korzystać osoby ubezpieczone w ZUS i KRUS.

Przerost i wypadanie splotów żylnych w okolicy odbytu oraz dolnej części odbytnicy usuniemy na Oddziale Chirurgii Kliniki Promienistej, gdzie stosowane są metody zachowawcze (maści i czopki) oraz operacyjne z wykorzystaniem klasycznych technik lub zabiegów o mniejszej inwazyjności, np. metoda Longo. Polega ona na wprowadzeniu do odbytnicy specjalnego staplera hemoroidalnego z jednoczesnym wycięciem i mechanicznym zszyciem śluzówki odbytnicy. Zabieg wymaga hospitalizacji (2 doby). Zespół medyczny tworzy m. in. dr hab. n. med. Dawid Murawa, specjalista chirurg.

Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków Venavita powstał w 1993 r. z inicjatywy lek. med. Krzysztofa Błachowiaka, specjalisty chirurga, flebologa i od początku działalność koncentruje się na nowoczesnym diagnozowaniu i leczeniu chorób żył. W terapii żylaków odbytu stosowane są małoinwazyjne metody zabiegowe m. in. gumkowanie (metoda Barrona) oraz skleroterapię i laser. Jak podkreśla specjalista, często w leczeniu guzków krwawniczych odbytu stosuje się wiele metod równocześnie. Leczenie uzupełniają nowoczesne metody diagnostyczne, np. USG Duplex Doppler oraz anoskopia.

Hemoroidy, bóle odbytnicy czy krwawienie leczy także lek. med. Paweł Hajkowicz, specjalista w dziedzinie chirurgii oraz proktologii, który swoje usługi świadczy w Poradni Proktologicznej Centrum Medycznego Cordis. Badania przeprowadzane są przy pomocy aparatu endoskopowego i jak zastrzega placówka, konieczne w dniu poprzedzającym badanie wykonanie wlewki odbytniczej, w celu oczyszczenie jelita grubego. Centrum istnieje od 1995 r., a jej twórcą jest prof. dr hab. n. med. Ryszard Kalawski, Ordynator Oddziału Kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu.

Gabinet Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Estetycznej Meditime prowadzi lek. med. Jacek Olejniczak, specjalista chirurg, klinicysta gdzie w ramach Chirurgii naczyniowej oraz ogólnej realizowana jest terapia żylaków odbytu w różnych stanach zaawansowania choroby oraz chorób odbytu. Lek. med. Olejniczak praktykę prowadzi od 1995 r., od 2009 r. specjalizując się również w zabiegach z medycyny estetycznej. Placówkę prowadzi we współpracy z lek. med. Agnieszką Gray, specjalistą chorób skóry, dermatologiem.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń oraz Gniezno.

Więcej na temat leczenie hemoroidów, żylaków odbytu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…