Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Katowice

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 7 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 11 różnych placówkach. Usługa leczenie hemoroidów w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

lek. Jakub Gęborski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny, angiolog

w Medix

9,7 / 10
dr n. med. Artur Sandelewski

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w San-Medical Centrum Medyczne

9,4 / 10
prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski

chirurg ogólny, proktolog

w Klinika Chirurgii Mazan, Poliklinika Doktora Bessera

9,3 / 10
prof. dr hab. n. med. Józef Kurek

chirurg ogólny

w AVIMED

8,3 / 10
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

8,0 / 10
lek. Szymon Franczyk

proktolog

w Arena Medical

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach na podstawie cenników z 11 placówek. Najniższa cena to 300 zł za leczenie hemoroidów metodą Barrona natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 5500 zł (leczenie hemoroidów laserem).

Ile kosztuje leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 46 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w innych miastach.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa

Współcześnie ludzie są zmuszeni do coraz intensywniejszej pracy i spędzania przy komputerze coraz większej ilości godzin. Siedzący tryb życia oddziałuje negatywnie nie tylko na kręgosłup, jest także przyczyną nadwagi (nie mając czasu na regularne odżywanie, podjadamy w przerwach) oraz wciąż nieco wstydliwej dla wielu dolegliwości, jaką są hemoroidy, inaczej żylaki odbytu. Pojawiają się w wyniku niewydolności żył i, nieleczone, boleśnie uprzykrzają życie. Występują w czterech stadiach zaawansowania

Jeżeli leczenie farmakologiczne nie daje efektów, jedynym wyjściem jest udanie się do proktologa. W kuracji stosuje się kilka metod, np. mrożenie lub naświetlanie hemoroidów, zakładanie pierścieni gumowych na ich podstawy (metoda Barrona) bądź termoablację naczyń hemoroidalnych (Celon), polegającą na zamykaniu naczyń hemoroidalnych i koagulacji guzka krwawniczego. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym, trwają ok. 20-30 min. Bardziej zaawansowane stadium wymaga leczenia laserem.

Specjalistyczne kliniki proktologii – Katowice

W przypadku problemów z żylakami odbytu rozsądnym rozwiązaniem jest wizyta w specjalistycznym ośrodku. Wiele takich placówek znajduje się w Katowicach, a renoma przeprowadzających zabiegi lekarzy wyszła już poza granice kraju, co wyjaśnia rosnącą liczbę pacjentów-cudzoziemców w gabinetach. Przykładowo, personel Centrum Estetyki Ciała (Katowice Ligota) posługuje się językiem angielskim, niemieckim i włoskim, ponieważ wciąż wzrasta ilość konsultacji przeprowadzanych w obcym języku.

Wspomniane centrum funkcjonuje w ramach przychodni Mekmed, prowadzonej przez dr n. med. Henryka Mekle. Specjalizuje się on w zabiegach z użyciem lasera. Jego placówka stosuje nieinwazyjne metody kuracji, w tym Celon, Hemoron i fotokoagulację, natomiast szczelinę odbytu leczy przez krioterapię oraz operacyjnie – sfinkterotomią krytą (metoda Notarasa). W przypadku zaawansowanego stadium hemoroidów lekarze korzystają z termostaplera. Placówka stosuje także OPTOLIGHT, nowoczesne urządzenie do leczenia światłem lasera żylaków kończyndolnych, sterowane programem komputerowym a specjalista w tym zakresie jest dr. Duda..

Nowoczesnych urządzeń i metod takich jak EVLT, Celon czy Hemoron używa także kolejny specjalista, dr n. med. Dariusz Duda (Akumed), przeprowadzający zabiegi w zakresie chirurgii krótkoterminowej. Tę ostatnią metodę uważa za najbezpieczniejszą przy leczeniu przyczynowym choroby hemoroidalnej, z uwagi na najmniejsze uszkodzenie tkanek.

Z kolei dr n. med. Jarosław Kozera (Ośrodek Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych) wykonuje zabiegi proktologiczne takie jak wycinanie polipów kanału odbytu czy sondowanie przetok okołoodbytniczych. Zajmuje się także rektoskopią diagnostyczną.

Chirurgiczne i nieinwazyjne leczenie hemoroidów

Gabinet zabiegowy w DUO MEDICA Gabinet zabiegowy w DUO MEDICA

W Centrum Medycznym Medicus pacjent usunie guzki krwawnicze odbytu chirurgicznie. Podobnie będzie, jeśli na zabieg uda się do Kliniki Chirurgii Mazan – lekarz placówki, prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski, zajmuje się chirurgicznym leczeniem hemoroidów. Oprócz proktologii specjalizuje się także w chirurgii ogólnej. Tego typu zabiegi w klinice przeprowadza również dr hab. n. med. Robert Król – jak widać, kadra składa się z doświadczonych i znakomicie wykształconych lekarzy.

W Euro-klinice specjaliści przy leczeniu hemoroidów stosują metodę Barrona, ponieważ w połączeniu z fotokoagulacją podczerwienią (która przyspiesza martwicę hemoroidów) jest jedną z najlepszych metod bezbolesnego usuwania żylaków odbytu. Zabiegi w ośrodku przeprowadza pięciu proktologów, w tym dr Dariusz Stępień oraz dr Andrzej Grzela.

Poradnia proktologiczna przychodni Gastro-Med oprócz leczenia żylaków odbytu prowadzi również diagnostykę chorób odbytu i odbytnicy oraz wykonuje USG jamy brzusznej. Wszelkie badania diagnostyczne i zabiegowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego wykonywane są sprzętem firmy Olympus w systemie Videoendoskopia. Lekarzami placówki są, m.in., dr hab. n. med. Maciej Kohut, gastroenterolog oraz lek. med. Dariusz Giełzak, specjalista chirurg.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat leczenie hemoroidów, żylaków odbytu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…