Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Katowice

Inne placówki w pobliżu Katowic

INTER-MED

Będzin, ul. Ignacego Krasickiego 14(9 km od Katowic)
8,8 / 10  •  Bardzo dobra  •  499 opinii
 • Leczenie hemoroidów metodą Barrona od 800 zł
 • Operacja hemoroidów metodą klasyczną od 2500 zł
 • Leczenie hemoroidów falami radiowymi od 700 zł
 • Leczenie hemoroidów metodą Fergusona od 3500 zł
 • Konsultacja proktologiczna od 150 zł

Lekarze wykonujący leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 7 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 11 różnych placówkach. Usługa leczenie hemoroidów w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

lek. Jakub Gęborski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny, angiolog

w Medix

ocena 4,8 / 5  (7 opinii)
dr n. med. Artur Sandelewski

chirurg ogólny, lekarz medycyny estetycznej

w San-Medical Centrum Medyczne

ocena 4,8 / 5  (38 opinii)
lek. Marek Klar

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Gabinet Lekarski Marek Klar

ocena 4,7 / 5  (13 opinii)
prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski

chirurg ogólny, proktolog

w Poliklinika Doktora Bessera

ocena 4,5 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Józef Kurek

chirurg ogólny

w AVIMED

ocena 4,2 / 5  (5 opinii)
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

ocena 4,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach na podstawie cenników z 11 placówek. Najniższa cena to 250 zł za leczenie hemoroidów metodą Barrona natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 3700 zł (leczenie hemoroidów metodą Fergusona).

Ile kosztuje leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie hemoroidów metodą Longo
  Katowice, Gliwicka 159

  od 3000 zł
  do 3000 zł

 • Leczenie hemoroidów metodą Celon
  Bielsko-Biała, Żółkiewskiego 40

  2500 zł

 • Leczenie hemoroidów metodą Barrona
  Bielsko-Biała, Międzyrzecka 26

  od 500 zł
  do 500 zł

  Sosnowiec, Sucha 7a

  600 zł

  Skoczów, Morcinka 16 B

  250 zł

  500 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14
  800 zł - w znieczuleniu miejscowym; 1200 zł - w znieczuleniu ogólnym

  od 800 zł
  do 1200 zł

 • Leczenie hemoroidów laserem
  Łaziska Górne, Bukowa 1a

  od 800 zł
  do 800 zł

  Bielsko-Biała, Żółkiewskiego 40
  Laserowe leczenie żylaków zewnętrznych odbytu- 1200 zł Laserowe leczenie wewnętrznych żylaków odbytu LASER/CELON 2 500,00 zł

  od 1200 zł
  do 1200 zł

 • Leczenie hemoroidów falami radiowymi
  Będzin, Ignacego Krasickiego 14
  HEMO RF

  od 700 zł
  do 700 zł

 • Leczenie hemoroidów metodą Fergusona
  Katowice, Brzozowa 54

  3700 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  od 3500 zł
  do 3500 zł

 • Operacja hemoroidów metodą klasyczną
  Katowice, Gliwicka 159
  2000 zł - 3500 zł - radykalny zabieg (dodatkowo zabieg Longo - cena staplera + 1500 zł)

  od 2000 zł
  do 3500 zł

  Zabrze, Zwrotnicza 11

  3500 zł

  Skoczów, Morcinka 16 B

  1600 zł

  1000 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14
  3000 zł - z zespołem pozakrzepowym

  od 2500 zł
  do 3000 zł

Posiadamy również ofertę w 39 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w innych miastach.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Katowicach - gdzie najlepiej?

Kadra w Centrum Medycyny Sportowej Kadra w Centrum Medycyny Sportowej

Współcześnie ludzie są zmuszeni do coraz intensywniejszej pracy i spędzania przy komputerze coraz większej ilości godzin. Siedzący tryb życia oddziałuje negatywnie nie tylko na kręgosłup, jest także przyczyną nadwagi (nie mając czasu na regularne odżywanie, podjadamy w przerwach) oraz wciąż nieco wstydliwej dla wielu dolegliwości, jaką są hemoroidy, inaczej żylaki odbytu. Pojawiają się w wyniku niewydolności żył i, nieleczone, boleśnie uprzykrzają życie. Występują w czterech stadiach zaawansowania

Jeżeli leczenie farmakologiczne nie daje efektów, jedynym wyjściem jest udanie się do proktologa. W kuracji stosuje się kilka metod, np. mrożenie lub naświetlanie hemoroidów, zakładanie pierścieni gumowych na ich podstawy (metoda Barrona) bądź termoablację naczyń hemoroidalnych (Celon), polegającą na zamykaniu naczyń hemoroidalnych i koagulacji guzka krwawniczego. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym, trwają ok. 20-30 min. Bardziej zaawansowane stadium wymaga leczenia laserem.

Specjalistyczne kliniki proktologii – Katowice

W przypadku problemów z żylakami odbytu rozsądnym rozwiązaniem jest wizyta w specjalistycznym ośrodku. Wiele takich placówek znajduje się w Katowicach, a renoma przeprowadzających zabiegi lekarzy wyszła już poza granice kraju, co wyjaśnia rosnącą liczbę pacjentów-cudzoziemców w gabinetach. Przykładowo, personel Centrum Estetyki Ciała (Katowice Ligota) posługuje się językiem angielskim, niemieckim i włoskim, ponieważ wciąż wzrasta ilość konsultacji przeprowadzanych w obcym języku.

Wspomniane centrum funkcjonuje w ramach przychodni Mekmed, prowadzonej przez dr n. med. Henryka Mekle. Specjalizuje się on w zabiegach z użyciem lasera. Jego placówka stosuje nieinwazyjne metody kuracji, w tym Celon, Hemoron i fotokoagulację, natomiast szczelinę odbytu leczy przez krioterapię oraz operacyjnie – sfinkterotomią krytą (metoda Notarasa). W przypadku zaawansowanego stadium hemoroidów lekarze korzystają z termostaplera. Placówka stosuje także OPTOLIGHT, nowoczesne urządzenie do leczenia światłem lasera żylaków kończyndolnych, sterowane programem komputerowym a specjalista w tym zakresie jest dr. Duda..

Nowoczesnych urządzeń i metod takich jak EVLT, Celon czy Hemoron używa także kolejny specjalista, dr n. med. Dariusz Duda (Akumed), przeprowadzający zabiegi w zakresie chirurgii krótkoterminowej. Tę ostatnią metodę uważa za najbezpieczniejszą przy leczeniu przyczynowym choroby hemoroidalnej, z uwagi na najmniejsze uszkodzenie tkanek.

Z kolei dr n. med. Jarosław Kozera (Ośrodek Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych) wykonuje zabiegi proktologiczne takie jak wycinanie polipów kanału odbytu czy sondowanie przetok okołoodbytniczych. Zajmuje się także rektoskopią diagnostyczną.

Chirurgiczne i nieinwazyjne leczenie hemoroidów

Kadra w Centrum Medycyny Sportowej Kadra w Centrum Medycyny Sportowej

W Centrum Medycznym Medicus pacjent usunie guzki krwawnicze odbytu chirurgicznie. Podobnie będzie, jeśli na zabieg uda się do Kliniki Chirurgii Mazan – lekarz placówki, prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski, zajmuje się chirurgicznym leczeniem hemoroidów. Oprócz proktologii specjalizuje się także w chirurgii ogólnej. Tego typu zabiegi w klinice przeprowadza również dr hab. n. med. Robert Król – jak widać, kadra składa się z doświadczonych i znakomicie wykształconych lekarzy.

W Euro-klinice specjaliści przy leczeniu hemoroidów stosują metodę Barrona, ponieważ w połączeniu z fotokoagulacją podczerwienią (która przyspiesza martwicę hemoroidów) jest jedną z najlepszych metod bezbolesnego usuwania żylaków odbytu. Zabiegi w ośrodku przeprowadza pięciu proktologów, w tym dr Dariusz Stępień oraz dr Andrzej Grzela.

Poradnia proktologiczna przychodni Gastro-Med oprócz leczenia żylaków odbytu prowadzi również diagnostykę chorób odbytu i odbytnicy oraz wykonuje USG jamy brzusznej. Wszelkie badania diagnostyczne i zabiegowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego wykonywane są sprzętem firmy Olympus w systemie Videoendoskopia. Lekarzami placówki są, m.in., dr hab. n. med. Maciej Kohut, gastroenterolog oraz lek. med. Dariusz Giełzak, specjalista chirurg.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat leczenie hemoroidów, żylaków odbytu