Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Częstochowa

Lekarze wykonujący leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa leczenie hemoroidów w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

lek. Jarosław Rządkowski

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Bellazone

10 / 10
dr n. med. Zbigniew Jabłonka

chirurg ogólny

w Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka

9,8 / 10

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Częstochowie na podstawie cenników z 4 placówek. Najniższa cena to 300 zł za usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 2000 zł (operacja hemoroidów metodą klasyczną).

Ile kosztuje leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 42 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w innych miastach.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Kadra w Bellazone Kadra w Bellazone

Hemoroidy występują w ciele każdego człowieka i zawierają liczne połączenia tętniczo-żylne. Niekiedy dochodzi do ich podrażnienia i wówczas konieczne jest leczenie, które możemy podzielić na zachowawcze, instrumentalne i operacyjne, a wyboru odpowiedniej metody dokonuje lekarz prowadzący w porozumieniu z pacjentem. Przykładem leczenia instrumentalnego jest popularna metoda Barona - na podrażnione hemoroidy nakłada się gumowe pierścienie, które doprowadzają do zmniejszenia się guzków. Metoda Morinagi (inaczej DGHAL) to przykład leczenia operacyjnego żylaków odbytu. W trakcie procedury podwiązuje się żyły odprowadzające krew do hemoroidów. w obu przypadkach rekonwalescjencja przeważnie trwa od kilku do kilkunastu dni, w tym czasie należy unikać dużego wysiłku fizycznego. Po tym okresie przeważnie można wrócić do pracy. 

Częstochowscy chirurdzy leczą hemoroidy

Obie metody stosowane są w gabinecie dr Jabłonki, który z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Praktyki studenckie lekarz odbywał w Krankenhaus Schwabing w Monachium, później pełnił kolejno funkcje zastępcy ordynatora, ordynatora i dyrektora szpitala. Członek Zarządu Oddziału Śląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. W swoim gabinecie procedurę Barrona łączy z zamrażaniem (kriodestrukcją) guzków przy użyciu ciekłego podtlenku azotu, który aplikuje za pomocą specjalnie wyprofilowanych krioaplikatorów. Do tego zabiegu doktor wykorzystuje aparat AK2 firmy MetrumKrio. Nieoperacyjne leczenie żylaków metodą Barrona oferuje także Gabinet Medycyny Estetycznej Venomed. Pracuje tutaj dr Bożena Jendrysik, specjalistka II stopnia chirurgii ogólnej i flebolog, która ukończyła kurs „Lasery w medycynie”. Zabiegi wykonuje tutaj także doktor Wojciech Kiełek.

W zabiegach na hemoroidy specjalizuje się Prywatne Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Komed, które na częstochowskim rynku medycznym funkcjonuje od 1989r. Chociaż placówka początkowo specjalizowała się w leczeniu chorób oczu, dziś przeprowadzane są tutaj także drobne operacje chirurgiczne, leczenie przepuklin i właśnie żylaków. Operacje przeprowadza prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Korzekwa, chirurg ogólny i naczyniowy, specjalista angiologii, który prawo do wykonywania zawodu uzyskał już w 1975r. W latach 1990 – 2005 pracował jako ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Doktor hemoroidy leczy za pomocą sklerotyzacji, czyli podaniu środka obliterującego u podstawy guzka oraz metody DG HAL (procedura Morinagi) i za pomocą urządzenia Hemoron, za którego pomocą przepuszcza się przez guzki prąd o niskim napięciu, zmniejszając ich ukrwienie. Również w Centrum Ultrasonografii i Laseroterapii Esmed hemoroidy leczone są nieoperacyjnie, za pomocą skleroterapii. Pracuje tutaj lek. med. Romuald Pogorzelski, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, który poza leczeniem hemorojdów zajmuje się także rektoskopią.

Usuwanie hemoroidów w Częstochowie

Gabinet zabiegowy w Bellazone Gabinet zabiegowy w Bellazone

Leczeniu hemoroidów pacjenci mogą poddać się również w Centrum Medycznym Klara, które posiada certyfikat ISOQAR oraz jest jednym z założycieli i honorowych członków organizacji medycznej Klaster Medivite. Pracuje tutaj dr n. med. Beata Kwiatkowska, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich i Polskiego Klubu Koloproktologii. Leczeniem hemoroidów zajmuje się też centrum Bellazone. Pracuje tutaj chirurg ogólny Jarosław Rządkowski, absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Brał udział w konferencji „Flebologia XXI wieku” i XI Sympozjum Sekcji Wideochirurgii Towarzystw Chirurgów Polskich.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat leczenie hemoroidów, żylaków odbytu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…