Leczenie otyłości balonem żołądkowym Gdańsk

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Balon żołądkowy to małoinwazyjna, w pełni odwracalna metoda leczenia nadwagi i otyłości – do balonikowania żołądka kwalifikują się już pacjenci z BMI równym lub wyższym niż 27. Silikonowy balon jest wprowadzany do żołądka podczas endoskopowego zabiegu, przeprowadzanego po podaniu pacjentowi środków znieczulających i uspokajających, a następnie wypełnia się go roztworem soli fizjologicznej lub powietrzem. Wypełniony balon pozostaje w żołądku przez sześć miesięcy, a następnie jest usuwany, również drogą endoskopową – zabiegi przeprowadza specjalista chirurgii ogólnej lub gastroenterolog. Balon częściowo wypełnia żołądek, przez co pacjent nie odczuwa głodu i łatwiej mu kontrolować ilość przyjmowanych pokarmów.

Gdzie w Gdańsku można przeprowadzić zabieg balonikowania żołądka?

Pacjenci z problemem nadwagi i otyłości, chcący zastosować terapię balonem żołądkowym, mogą udać się do gdańskiego Szpitala Swissmed. Alternatywą dla leczenia zabiegowego jest funkcjonująca w placówce Poradnia Leczenia Otyłości, której oferta skierowana jest do osób, chcących zrzucić zbędne kilogramy z pomocą naukowych, racjonalnych metod. W skład interdyscyplinarnego zespołu, przyjmującego w Poradni, wchodzi lekarz internista-dietetyk, chirurg i endokrynolog, a także psycholog, a każdy przypadek analizowany jest indywidualnie. W razie konieczności zespół prowadzi także kwalifikację pacjenta do operacyjnego leczenia otyłości z zastosowaniem najbardziej odpowiedniej metody.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym przeprowadzane jest również w klinice Prof. Dobosz i Partnerzy Klinika Medyczna, gdzie w terapii wykorzystywany jest balon Orbera, a oferta obejmuje także zabiegi endoskopowego usunięcia balonu z żołądka. Pacjenci placówki mogą również skorzystać z szerokiego wachlarza procedur gastroenterologicznych, skierowanych do osób z chorobami przewodu pokarmowego. Leczenie tego rodzaju przeprowadza się tu z zastosowaniem technik minimalnie inwazyjnych, głównie endoskopowych.

Także przyjmujący w Gdańsku specjalista chirurgii ogólnej i gastroenterologii dr m. med. Wojciech Czarzasty ma w swoje ofercie endoskopowe zabiegi balonikowania żołądka. Dr Czarzasty przeprowadza diagnostykę oraz szeroki zakres zabiegów z zakresu leczenia chorób przewodu pokarmowego, w tym nieswoistych zapaleń jelit, refluksu żołądkowo-przełykowego i choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, prowadzi też leczenie zespołu metabolicznego i zespołu jelita drażliwego.

 

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości balonem żołądkowym w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…