Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Inne placówki w pobliżu Gdańska

Lekarze wykonujący operacje plastyczne uszu w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 5 różnych placówkach. Usługa operacja plastyczna uszu w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga plastycznego i lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej.

lek. Grzegorz Kaźmierowski

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Ultraderm

9,1 / 10
dr n. med. Mikołaj Pernak

chirurg plastyczny, chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Piękno i Medycyna Dr Pernak

9,0 / 10
lek. Kajetan Kociszewski

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Diamond Clinic

dr Elżbieta Klein

chirurg plastyczny

w Diamond Clinic

Operacje plastyczne uszu Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje plastyczne uszu w Gdańsku na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 800 zł za rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 6900 zł (plastyka zwiniętych uszu).

Ile kosztuje operacje plastyczne uszu w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje plastyczne uszu w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje plastyczne uszu w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 39 innych miastach. Sprawdź ceny operacje plastyczne uszu w innych miastach.

Operacje plastyczne uszu w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Diamond Clinic Gabinet zabiegowy w Diamond Clinic

Na zabiegi plastyczne uszu decydują się pacjenci zwykle odczuwający dyskomfort w związku z ich nieprawidłowym ustawieniem (uszy odstające). Zabieg pozwala również na korekcję płatków uszu, a także zmniejszenie ich lub powiększenie, gdy są na przykład zwinięte. U dzieci operację tę wykonuje się w znieczuleniu dożylnym.

Otoplastyka – korekta kształtu chrząstki małżowiny usznej

Zniekształcony lub nieestetyczny kształt małżowin usznych czy też ich odstawanie są wskazaniami do korekcji w Szpitalu Swissmed, a zabiegi poprzedza specjalistyczna konsultacja, jaką świadczy dr n. med. Jerzy Jankau, specjalista chirurgii plastycznej. Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, co decyduje o postępowaniu pooperacyjnym i wpływa na pobyt pacjenta w placówce. Szpital dysponuje nowoczesnym zapleczem operacyjnym, a hospitalizacja odbywa się w komfortowych, jedno lub dwuosobowych pokojach. Operacje plastyczne są tu wykonywane w ramach prywatnych zabiegów chirurgicznych.

Korekcje uszu stanowią także ofertę dr hab. n. med. Alicji Renkielskiej, która w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej wykonuje operacje dwóch odstających uszu bądź jednego w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Cena zabiegu uwzględnia opatrunki oraz wizyty kontrolne, a w przypadku narkozy, także koszt 1 doby pobytu w szpitalu. Specjalista chirurgii plastycznej, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii plastycznej, konsultacje świadczy w budynku Lux Med w Gdańsku-Wrzeszczu.

Jak wyjaśnia dr n. med. Jacek Grudziński, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, zabieg plastyki odstających uszu można wykonać po 4. roku życia, kiedy ich rozwój jest ukończony w 85%, a najbardziej optymalnym czasem do operacji jest okres m. 5. a 7. rokiem życia. Plastykę odstających uszu, która polega na wytworzeniu brakującego załamka małżowiny usznej oraz takim jej ułożeniu, by stały się bardziej przyległe do głowy, dr Grudziński wykonuje w ramach Kliniki Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Klinika Chirurgii Perfect Medica oferuje zabiegi z zakresu m. in. chirurgii ogólnej, plastycznej i naczyniowej, a większość zabiegów wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym. Otoplastyka to jedna z propozycji wykonywanych w obszarze chirurgii twarzy i ma na celu zmianę kształtu uszu, ich zmniejszenie lub rekonstrukcję.  Większość procedur polega na plastyce chrząstki małżowiny usznej i zmianie jej ustawienia, a wykonuje je lek. med. Irena Grobelny, specjalista chirurgii plastycznej, zastępca ordynatora oraz starszy wykładowca w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Odstające uszy zoperujemy również w Sopocie, w Sopockiej Fabryce Urody, którą prowadzi dr n. med. Janusz Zdzitowiecki. Po nacięciu skóry na tylnej powierzchni ucha i odsłonięciu chrząstki oraz  jej odpowiednim ukształtowaniu, zostają założone szwy modelujące, a małżowiny uszu przylegają do głowy w sposób trwały, wyglądem zbliżonym do anatomicznego. Procedura wymaga opatrunku, jaki stosuje się w ciągu 2 pierwszych dni po zabiegu w postaci opaski elastycznej, zapewniając odpowiednią pozycję uszu, głównie podczas snu. Oprócz procedur chirurgicznych, placówka specjalizuje się w zabiegach medycyny estetycznej.

Korekcja deformacji małżowiny usznej zwykle wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa w zależności od stopnia skomplikowania od 1 do 2 godzin, zazwyczaj nie wymagając hospitalizacji. Taką procedurę świadczy również w ramach indywidualnej praktyki – Chirurgia Plastyczna – lek. med. Daria Dobaczewska, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, członek m. in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, certyfikowana w zakresie onkoplastyki piersi. Swoją działalność prowadzi od 2004 r., świadcząc usługi w Gdyni. 

 

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat operacje plastyczne uszu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…