Tomografia komputerowa Gdańsk

Jedną z najdokładniejszych metod diagnostycznych jest tomografia komputerowa. Badania TK są całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne i zazwyczaj trwają od kilku do kilkunastu minut. Jeśli poszukujesz placówki w Gdańsku, która wykonuje obrazowanie metodą tomografii komputerowej, zapoznaj się z poniższą listą 3 klinik. Wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej i wygodnie zapisz się na wizytę!

Filtruj wyniki: Mapa

Tomografia komputerowa Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą tomografia komputerowa w Gdańsku na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 280 zł za tomografia komputerowa głowy natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 370 zł (tomografia komputerowa jamy brzusznej).

Ile kosztuje tomografia komputerowa w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi tomografia komputerowa w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen tomografia komputerowa w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Tomografia komputerowa głowy
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD TK głowy - 280 zł TK głowy dwufazowe z kontrastem - 530 zł TK głowy z kontrastem - 530 zł

  od 280 zł
  do 280 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7

  od 280 zł
  do 280 zł

  Gdynia, Morska 127

  od 280 zł
  do 280 zł

 • Tomografia komputerowa kości skroniowych
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD

  325 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7

  od 330 zł
  do 330 zł

  Gdynia, Morska 127

  od 330 zł
  do 330 zł

 • Tomografia komputerowa zatok
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD

  320 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7

  od 300 zł
  do 300 zł

  Gdynia, Morska 127

  od 300 zł
  do 300 zł

 • Tomografia komputerowa jamy brzusznej
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD TK jamy brzusznej - badanie wielofazowe z kontrastem - 500 zł TK jamy brzusznej bez kontrastu - 365 zł TK jamy brzusznej dwufazowe z kontrastem - 500 zł TK jamy brzusznej z kontrastem - 500 zł TK jamy brzusznej trójfazowa - 420 zł

  od 365 zł
  do 365 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7

  od 370 zł
  do 370 zł

  Gdynia, Morska 127

  od 370 zł
  do 370 zł

Posiadamy również ofertę w 28 innych miastach. Sprawdź ceny tomografia komputerowa w innych miastach.

Tomografia komputerowa w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Tomografia komputerowa (TK) jest badaniem radiologicznym, które umożliwia zobrazowanie przekrojów badanych struktur (narządów oraz kości) dowolnej części ciała. Podczas badania pacjent leży na ruchomym stole, który następnie jest wsuwany do wnętrza tomografu. Badanie przeprowadza specjalista diagnostyki obrazowej i trwa ona zwykle około 15-30 minut.

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

TK stomatologiczna

Tomografia komputerowa to badanie wykorzystywane m.in. w stomatologii. Dzięki niemu można zobaczyć zmiany, takie jak m.in. próchnica, stany zapalne czy ubytki kostne. TK powszechnie stosuje się także:

 • przed planowanym leczeniem implantologicznym
 • w trudnych przypadkach z zakresu endodoncji
 • w ramach diagnostyki chorób stawu skroniowo-żuchwowego

Dzięki temu, że za pomocą tomografii można uzyskać niezwykle szczegółowe przekrojowe obrazy badanych obszarów, badanie to stanowi również podstawę w planowaniu zabiegów z zakresu chirurgii szczękowej oraz periodontologii.

Gdzie na tomografię w Gdańsku?

Tomografię komputerową szczęki oraz tk żuchwy można wykonać w położonym w dzielnicy Wrzeszcz Centrum Dentystycznym "Projekt Uśmiech". W placówce dostępne jest także RTG pantomograficzne. Co ciekawe, jeśli jest ono wykonywane w ramach leczenia, pozostaje wówczas bezpłatne. Tomografię stomatologiczną może zaproponować również Centrum Stomatologii Estetycznej Aldona Zabielska, także zlokalizowane w dzielnicy Wrzeszcz. Placówka, która dołączyła do nas w 2018 roku, jest wyposażona jest w nowoczesną aparaturę, między innymi w cyfrowy tomograf HYPERION.

Pozostałe gdańskie placówki

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Badania obrazowe, w tym TK, mogą wykonać specjaliści Centrum Medycznego Eter-Med. Pracownia tomografii komputerowej dysponuje nowoczesnym tomokomputerem Activion Toshiba, który podczas badania wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania. Można się tu umówić na badania TK głowy, klatki piersiowej czy krtani, jak również jamy brzusznej i kręgosłupa. Ponadto w CM Eter-Med możliwa jest angiografia TK, czyli badanie stosowane w celu zobrazowania naczyń krwionośnych (m.in. angio-TK kończyn dolnych, aorty, tętnic). Placówka jako pierwsza w Polsce posiada sklep internetowy, w którym oferuje m.in. badania diagnostyczne (TK, USG, RTG), badania laboratoryjne czy konsultacje lekarskie. Dzięki temu, usługi medyczne można zakupić tu bez wychodzenia z domu.

Tomografia komputerowa znajduje się także w ofercie Centrum Medycznego Affidea, które ma siedzibę na terenie 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Placówka dysponuje wielorządowym tomografem komputerowym Brightspeed GE Healthcare, który umożliwia obrazowe badanie głowy, klatki piersiowej, kręgosłupa, a także jamy brzusznej i miednicy, naczyń krwionośnych oraz serca.

Tomografia komputerowa. Cena w Gdańsku

Za tomografię stomatologiczną w Gdańsku zapłacimy od 100 do 500 zł. Cena ta jest uzależniona od wielkości badanego obszaru.

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat tomografia komputerowa

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…