Operacje i leczenie zatok Gdańsk

Lekarze wykonujący operacje i leczenie zatok w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa operacje i leczenie zatok w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez laryngologa i otolaryngologa.

dr hab. n. med. Dmitry Tretiakow

laryngolog

w Lifemedica

Operacje i leczenie zatok Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie zatok w Gdańsku na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 200 zł za punkcja zatok natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 6500 zł (operacja zatoki szczękowej).

Ile kosztuje operacje i leczenie zatok w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie zatok w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie zatok w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie zatok w innych miastach.

Operacje i leczenie zatok w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Przewlekłe zapalenie zatok dotyka zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Wśród głównych objawów schorzenia wymienia się uciążliwy i powtarzający się ból w okolicach zatok, niedrożność nosa, spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła oraz utratę powonienia. Najskuteczniejszą obecnie stosowaną metodą leczenia przewlekłego zapalania zatok przynosowych jest funkcjonalna endoskopowa operacja zatok FESS, którą przeprowadza specjalista laryngolog.

Leczenie operacyjne przewlekłego zapalenia zatok w Gdańsku

Na leczenie operacyjne zatok udać się można do Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas, w którym osoby, zmagające się z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych, mogą poddać się operacji typu FESS (funkcjonalnej endoskopowej operacji zatok). W ośrodku wykonuje się również zabiegi ma migdałkach (podcięcie migdałków bocznych, które połączone może być z usunięciem migdałka gardłowego), oferta Centrum obejmuje ponadto operacje skrzywionej przegrody nosowej, usunięcie ślinianki podżuchwowej i przyusznej, polipektomię nosa oraz podcięcie wędzidełka języka lub wargi.

W Gdańsku operacje i leczenie zatok w swojej ofercie posiada także Szpital Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic, który jest częścią Centrum Medycznego ETER-MED. W placówce pacjenci poddać się w niej mogą endoskopowej operacji zatok przynosowych FESS (czyszczenie zatok przynosowych), która połączona może być również z zmniejszeń małżowin nosowych (konchoplastyką) lub z korekcją krzywej przegrody nosa (septoplastyką). Do ośrodka udać się można także na operację zatoki szczękowej z dostępu zewnętrznego, którą wykonuje się m.in. w przypadku jej przewlekłego ropnego zapalenia, usunięcie migdałka gardłowego i podcięcie migdałków podniebiennych, a także na plastykę podniebienia miękkiego, podcięcie wędzidełka języka oraz usunięcie drobnych zmian z jamy ustnej lub gardła.

W Gdyni, która znajduje się około 21 km od Gdańska, osoby zmagające się chorobami zatok szukać pomocy mogą w Przychodni Dąbrowa-Dąbrówka, w której świadczony jest jeden z najszerszych zakresów usług diagnostyczno-terapeutycznych wśród placówek tego typu w województwie pomorskim. Wykonać w niej można funkcjonalną endoskopową operację zatok przynosowych, która połączona może być z jednoczasową plastyką ujść zatok balonem lub zabiegiem polipektomii nosa. Do ośrodka udać się można również na usunięcie trzeciego migdałka z podcięciem migdałków podniebiennych, usunięcie migdałków bocznych, operację krzywej przegrody nosowej oraz plastykę podniebienia z operacją nosa lub migdałków.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie zatok w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat operacje i leczenie zatok

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…