Rekonstrukcje piersi Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rekonstrukcje piersi w Gdańsku na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 6900 zł za rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 22500 zł (rekonstrukcja piersi płatem z pleców (LD)).

Ile kosztuje rekonstrukcje piersi w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rekonstrukcje piersi w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rekonstrukcje piersi w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rekonstrukcja piersi płatem z pleców (LD)
  Gdańsk, Wileńska 44
  wraz z ekspanderem / implantem

  od 22500 zł
  do 22500 zł

 • Rekonstrukcja piersi ekspanderem / system Brava
  Gdańsk, Wileńska 44
  chirurgia onkologiczna - od 18 000 zł chirurgia plastyczna - od 11 000 zł

  od 11000 zł
  do 11000 zł

 • Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi
  Gdańsk, Wileńska 44

  od 6900 zł
  do 6900 zł

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rekonstrukcje piersi w innych miastach.

Rekonstrukcje piersi w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Zabieg rekonstrukcji biustu dedykowany jest dla kobiet po amputacji piersi. Przy operacji odbudowy piersi lekarz może zastosować ekspander tkankowy lub własne tkanki kobiety, pobrane z innych części ciała. Pacjentka może zostać poddana rekonstrukcji jednoczasowej, czyli takiej, podczas której chirurg amputuje pierś i na jej miejscu tworzy od razu nową. Zrekonstruowanie piersi można także odłożyć, wtedy jest to tzw. rekonstrukcja opóźniona, która następuje kilka tygodni, miesięcy lub lat od utraty biustu - w zależności od indywidualnego wyboru pacjentki. Kolejnym etapem jest odtworzenie kompleksu otoczki z brodawką piersi tak, aby biust nabrał naturalnego wyglądu.

Gdzie można zekonstruować piersi w Gdańsku

Zabiegami rekonstrukcji biustu po mastektomii zajmuje się, przyjmujący pacjentki na terenie Gdańska, prof. dr hab. n. med. Janusz Jaśkiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1978 i II stopnia od 1982 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 1983 roku), który doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywał w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Profesor wykonuje operacje rekonstrukcyjne z wykorzystaniem komórek macierzystych z fałd tłuszczu, pobranych z innej okolicy ciała pacjentki za pomocą urządzenia Celution 800/CRS, a następnie preparuje je odpowiednio i wszczepia w miejsce utraconej piersi - taki nowatorski w Polsce zabieg przeprowadził po raz pierwszy w 2010 roku.

Rekonstrukcje piersi to jedna z propozycji medycznych Oddziału Chirurgii Plastycznej Szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Takie operacje lekarze wykonują tutaj jednoczasowo - w trakcie zabiegu amputacji piersi, lub w trybie odroczonym po mastektomii, czyli jako oddzielny zabieg chirurgiczny. Ponadto oddział ten specjalizuje się w operacjach naprawczych i korekcyjnych blizn, zniekształceń i ubytków różnych części ciała, występujących po urazach, oparzeniach czy zabiegach onkologicznych.

Zabieg plastyczny, odtwarzający utraconą pierś, oferuje, przyjmująca swoje pacjentki w Gdańsku, dr hab. n. med. Alicja Renkielska, chirurg plastyczny (specjalizacja II stopnia w 1980 roku), która jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Doświadczenie z zakresu takich operacji plastycznych zdobywała w Klinice Chirurgii Plastycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Swoim pacjentkom proponuje także korekcję brodawek piersiowych oraz zabiegi zmniejszenia lub podniesienia piersi.

Pacjenci szukali zabiegu rekonstrukcje piersi w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat rekonstrukcje piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…