Rekonstrukcje piersi Gdańsk i okolice

Bezpośrednio w Gdańsku nie dysponujemy placówką wykonującą rekonstrukcje piersi, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Gdańska. Rekonstrukcje piersi można przeprowadzić m.in. w Szpital Świętego Łukasza w Bydgoszczy (144 km od Gdańska) w cenie 3690 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Szpital Świętego Łukasza

Bydgoszcz, ul. Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(144 km od Gdańska)
9,4 / 10  •  Znakomita  •  770 opinii
 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (TRAM) 13530 zł
 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (DIEP) 13530 zł
 • Rekonstrukcja piersi płatem z pleców (LD) 13530 zł
 • Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi 3690 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej 220 zł

Rekonstrukcje piersi najbliżej Gdańska - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rekonstrukcje piersi najbliżej Gdańska na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 3690 zł za rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 13530 zł (rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (DIEP)).

Ile kosztuje rekonstrukcje piersi w najbliższej odległości od Gdańska?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rekonstrukcje piersi najbliżej Gdańska:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rekonstrukcje piersi najbliżej Gdańska

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (TRAM)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(143 km od Gdańska)
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja piersi płatem z pleców (LD)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(143 km od Gdańska)
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (DIEP)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(143 km od Gdańska)
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(143 km od Gdańska)
  Dr n. med. Artur Gralec

  3690 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny rekonstrukcje piersi w innych miastach.

Rekonstrukcje piersi w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Zabieg rekonstrukcji biustu dedykowany jest dla kobiet po amputacji piersi. Przy operacji odbudowy piersi lekarz może zastosować ekspander tkankowy lub własne tkanki kobiety, pobrane z innych części ciała. Pacjentka może zostać poddana rekonstrukcji jednoczasowej, czyli takiej, podczas której chirurg amputuje pierś i na jej miejscu tworzy od razu nową. Zrekonstruowanie piersi można także odłożyć, wtedy jest to tzw. rekonstrukcja opóźniona, która następuje kilka tygodni, miesięcy lub lat od utraty biustu - w zależności od indywidualnego wyboru pacjentki. Kolejnym etapem jest odtworzenie kompleksu otoczki z brodawką piersi tak, aby biust nabrał naturalnego wyglądu.

Gdzie można zekonstruować piersi w Gdańsku

Zabiegami rekonstrukcji biustu po mastektomii zajmuje się, przyjmujący pacjentki na terenie Gdańska, prof. dr hab. n. med. Janusz Jaśkiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1978 i II stopnia od 1982 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 1983 roku), który doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywał w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Profesor wykonuje operacje rekonstrukcyjne z wykorzystaniem komórek macierzystych z fałd tłuszczu, pobranych z innej okolicy ciała pacjentki za pomocą urządzenia Celution 800/CRS, a następnie preparuje je odpowiednio i wszczepia w miejsce utraconej piersi - taki nowatorski w Polsce zabieg przeprowadził po raz pierwszy w 2010 roku.

Rekonstrukcje piersi to jedna z propozycji medycznych Oddziału Chirurgii Plastycznej Szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Takie operacje lekarze wykonują tutaj jednoczasowo - w trakcie zabiegu amputacji piersi, lub w trybie odroczonym po mastektomii, czyli jako oddzielny zabieg chirurgiczny. Ponadto oddział ten specjalizuje się w operacjach naprawczych i korekcyjnych blizn, zniekształceń i ubytków różnych części ciała, występujących po urazach, oparzeniach czy zabiegach onkologicznych.

Zabieg plastyczny, odtwarzający utraconą pierś, oferuje, przyjmująca swoje pacjentki w Gdańsku, dr hab. n. med. Alicja Renkielska, chirurg plastyczny (specjalizacja II stopnia w 1980 roku), która jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Doświadczenie z zakresu takich operacji plastycznych zdobywała w Klinice Chirurgii Plastycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Swoim pacjentkom proponuje także korekcję brodawek piersiowych oraz zabiegi zmniejszenia lub podniesienia piersi.

Więcej na temat rekonstrukcje piersi