Operacja i leczenie barku Gdańsk i okolice

Bezpośrednio w Gdańsku nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie barku, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Gdańska. Operacje i leczenie barku można przeprowadzić m.in. w Laguna Medical w Gdyni (20 km od Gdańska) w cenie 3500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie barku w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Staw barkowy ma stosunkowo prostą budowę anatomiczną. Składa się na niego głowa kości ramiennej oraz łopatka. Struktura ta cechuje się ogromnym zakresem ruchów (ograniczonych przez więzadła oraz mięśnie). W budowie stawu ramiennego (barkowego) wyróżniamy się ponadto wyrostek kruczy, szparę stawową i wyrostek barkowy. Przyczyn bólu barku może być bardzo wiele – począwszy od urazów mechanicznych i przeciążeniowych (np. w wyniku uprawiania sportu) aż do niewłaściwej postawy ciała i siedzącego trybu życia (które wpływają na osłabienie mięśni). Najczęściej wykonywane operacje w zakresie leczenia barku to artroskopowa rekonstrukcja pierścienia rotatorów, artroskopowa rekonstrukcja obrąbka stawowego i leczenie konfliktu podabarkowego, a także leczenie zwichnięć stawu ramiennego i złamań okołostawowych, leczenie zwichnięć stawu barkowo-obojczykowego i mostkowo-obojczykowego oraz leczenie złamań obojczyka. Lekarzem specjalistą w dziedzinie chorób stawów i kości jest lekarz ortopeda.

Operacje i leczenie schorzeń barku w Gdańsku

Rehasport Clinic w Gdańsku to wielospecjalistyczna placówka medyczna, specjalizująca się m.in. w zakresie diagnostyki i leczenia chorób ortopedycznych. Można udać się tu na konsultację specjalistyczną dotyczącą schorzeń barku, a także wykonać zabiegi operacyjne, związane ze stawem ramiennym, w tym artroskopię diagnostyczną barku, artroskopię stawu barkowego, rekonstrukcję obrąbka barku, otwartą rekonstrukcję więzozrostu oraz rekonstrukcję splotu ramiennego.

Lek. med. Maciej Laskowski jest specjalistą chirurgii urazowej i ortopedycznej, który w swojej ofercie ma operacje i leczenie barku. Ukończył studia na Akademii Medycznej w Gdańsku. Brał udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych z zakresu operacyjnego leczenia barku, m.in. „Kończyna górna – zagadnienia wybrane” oraz „Choroby metaboliczne tkanki kostnej i stawów oraz reumoortopedii”. W swojej praktyce lekarskiej przeprowadza m.in. artroskopię operacyjną stawu barkowego oraz artroskopię diagnostyczną barku.

NZOZ ORTOPEDIA w Gdańsku to ośrodek medyczny, świadczący usługi z zakresie leczenia chorób i urazów układu kostno – stawowego. W placówce można odbyć konsultację specjalistyczną dotyczącą schorzeń barku – w trakcie trwania której lekarz zdiagnozuje uraz, a także przeprowadzić dalsze leczenie. Wykonuje się tu liczne zabiegi operacyjne, związane ze stawem barkowym m.in.: artroskopię diagnostyczną barku, artroskopię operacyjną stawu barkowego oraz rekonstrukcję obrąbka barku.

Więcej na temat operacje i leczenie barku