Operacja usunięcia tarczycy Gdańsk

Chcesz poddać się operacji tarczycy w Gdańsku? Szukasz dobrego lekarza od tarczycy do konsultacji? Jesteś w odpowiednim miejscu! Poniżej znajdziesz listę 1 klinik, które oferują swoim pacjentom leczenie i operacje tarczycy. Dowiedz się więcej o poszczególnych placówkach i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę kwalifikującą do zabiegu!

Operacja usunięcia tarczycy Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacja usunięcia tarczycy w Gdańsku na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 10800 zł za wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 10800 zł (wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie).

Ile kosztuje operacja usunięcia tarczycy w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja usunięcia tarczycy w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacja usunięcia tarczycy w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny operacja usunięcia tarczycy w innych miastach.

Operacja usunięcia tarczycy w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Problemy z tarczycą nie zawsze wiążą się z koniecznością przeprowadzenia operacji, jednak czasem jest ona nieunikniona. Warto wiedzieć, że wycięcie gruczołu jest jednym z etapów leczenia, a po zakończonej procedurze pacjent musi przyjmować leki, które zapisuje się osobom z niedoczynnością tarczycy. Kiedy ingerencja chirurgiczna jest niezbędna i gdzie w Gdańsku można poddać się operacji tarczycy?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Kiedy niezbędna jest operacja tarczycy?

Lista wskazań do operacji tarczycy obejmuje przede wszystkim nowotwory tarczycy. Znajdują się na niej także:

  • wole tarczycy, które uciska drogi oddechowe pacjenta
  • brak kontroli nad chorobą przy użyciu środków farmakologicznych
  • powikłana nadczynność tarczycy

W zależności od tego, z jakim dokładnie problemem zmaga się pacjent, lekarz może zaproponować mu całkowitą resekcję tarczycy (tyreoidektomię) lub wycięcie jednego płata gruczołu (strumektomię). Najczęściej przeprowadzanym zabiegiem jest subtotalne usunięcie tarczycy, czyli wycięcie od 50 do 90% narządu, z pozostawieniem niewielkiej ilości tkanki przylegającej do tchawicy. 

Usunięcie tarczycy w Gdańsku

Jedną z trójmiejskich placówek, które oferują swoim pacjentom chirurgiczne, całkowite lub częściowe wycięcie tarczycy, jest Centrum Zdrowia Swissmed. Placówka zapewnia pacjentom kompleksową opiekę medyczną już od ponad 20 lat, wciąż dynamicznie się rozwijając. W klinice można poddać się także licznym badaniom diagnostycznym. Pracujący w ośrodku chirurdzy posiadają duże doświadczenie w operacjach tarczycy. Przeprowadzają oni także inne zabiegi - zajmują się m.in. laparoskopowym leczeniem wszystkich rodzajów przepuklin i wykonują operacje przepuklin z wszczepieniem siatki. 

Dieta po usunięciu tarczycy

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Wielu pacjentów zastanawia się, jak powinna wyglądać dieta po operacji tarczycy. W pierwszych dniach po zabiegu konieczne jest spożywanie lekkostrawnych (najlepiej miękkich) posiłków. Należy unikać potraw tłustych, smażonych i pikantnych. Po zakończeniu rekonwalescencji możliwy jest powrót do dotychczasowych nawyków żywieniowych, o ile były one właściwe. Zdrowa, zbilansowana dieta, pełna chudego białka, warzyw i owoców dostarczy organizmowi niezbędnych witamin i nie spowoduje przybierania na wadze, co bywa zmorą osób zmagających się z niedoczynnością tarczycy.

Ile kosztuje operacja tarczycy w Gdańsku?

Częściowe chirurgiczne wycięcie tarczycy w Gdańsku to wydatek rzędu 7350 zł. Nieco droższa jest całkowita resekcja tarczycy - zabieg ten kosztuje 7700 zł.

Pacjenci szukali zabiegu operacja usunięcia tarczycy w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat operacja usunięcia tarczycy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…