Operacja i leczenie kolana Gdańsk

Operacje i leczenie kolana Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie kolana w Gdańsku na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 200 zł za operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 25500 zł (endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie kolana w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie kolana w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie kolana w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera
  Kowale, Andromedy 3

  200 zł

 • Artroskopia lecznicza stawu kolanowego
  Gdańsk, Wileńska 44

  od 6900 zł
  do 6900 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego
  Gdańsk, Wileńska 44
  Alloplastyka stawu kolanowego

  od 25500 zł
  do 25500 zł

 • Usunięcie implantów / zespoleń metalowych z kończyny dolnej
  Gdańsk, Wileńska 44

  od 5000 zł
  do 5000 zł

 • Artroskopowa operacja więzadła krzyżowego tylnego (PCL) z użyciem implantu
  Gdańsk, Wileńska 44
  Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego PCL, kompleksu tylno-bocznego, ACL (cena nie zawiera kosztu implantu)

  od 11950 zł
  do 11950 zł

 • Wycięcie ganglionu stawu kolanowego
  Kowale, Andromedy 3

  od 1000 zł
  do 1000 zł

Posiadamy również ofertę w 32 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie kolana w innych miastach.

Operacje i leczenie kolana w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Kolano jest jednym z najważniejszych i jednocześnie najbardziej złożonych stawów w organizmie człowieka. Dysfunkcja kolana przyczynia się do trudności w codziennym funkcjonowaniu, nie mówiąc już o uprawianiu sportów. Chirurdzy wykonują najczęściej takie zabiegi jak artroskopia kolana, artroskopia więzadła krzyżowego w kolanie czy leczenie operacyjne chrząstki stawowej kolana. Po operacji należy odciążać staw kolanowy i stosować się do zaleceń lekarza. Często jest też potrzebna późniejsza fizjoterapia, aby kolano służyło jak przed chorobą.

Operacje kolana w gdańskich klinikach

W Gdańsku operacje kolana wykonywane są w prywatnej klinice medycznej Rehasport Clinic. Ortopeda dr Tomasz Piontek z Rehasport Clinic wypowiadał się w Canal+ na temat urazów sportowych. Lekarze wykonują tu artroskopię kolana AMIC i regenerację AMR. Ortopeda dr Maciej Pawlak, absolwent Zaawansowanego Kursu Chirurgii Artroskopowej Kolana w Barcelonie, przeprowadza również zabieg usunięcia torbieli Backera w kolanie. Lekarz współpracuje z ortopedą dr Pawłem Rybakiem - członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Lekarze zajmują się rekonstrukcjami aparatu wyprostnego kolana.

Alloplastyka stawu kolanowego jest możliwa w Centrum Zdrowia Swissmed w Gdańsku, które dysponuje pięcioma salami operacyjnymi. Szpital otrzymał tytuł "Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym 2006", a także zajął 4 miejsce w ogólnopolskim rankingu "Bezpieczny Szpital 2007" w kategorii szpitale niepubliczne. Lekarze wstawiają tu protezy stawów kolanowych oraz leczą chirurgicznie nawracające zwichnięcie rzepki poprzez operacyjną rekonstrukcję troczków w kolanie.

W gdańskim szpitalu Copernicus pracuje ortopeda dr Krzysztof Kolarz, który wykonuje operacje kolana, głównie protezoplastyczne zabiegi stawu kolanowego. Jego współpracownik ortopeda dr Lucjan Samson zajmuje się zabiegami artroskopowymi kolana, m.in. wykonuje szwy łąkotek, zaopatrywanie uszkodzeń chrząstki stawowej metodą shaving. Popularnymi zabiegami są też rewizyjne rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego i tylnego kolana. Copernicus posiada certyfikat "Szpital przyjazny dziecku".

Wprzychodni MD Medica można umówić się na konsultację ortopedyczną ze specjalistą chirurgii urazowej i ortopedycznej dr Maciejem Laskowski, który wspólnie z lekarzem dr Dariuszem Czerwińskim wykonuje takie zabiegi jak: chirurgiczne leczenie urazów stawu kolanowego czy alloplastyka kolana. W razie potrzeby chirurdzy wykonują szycie łąkotki w kolanie. Urazy ścięgien i więzadeł są leczone metodą PRP czyli osoczem bogatopłytkowym.

W Gdańsku pracuje też ortopeda dr Piotr Wiśniewski, który zajmuje się nie tylko operacjami kolana, ale też pacjentami z przewlekłym bólem stawów kolanowych. Lekarz stosuje endoprotezy krótko-trzpieniowe w operacjach stawów biodrowych. Pacjenci mogą zgłosić się na konsultację do Gabinetu Rehabilitacji Funkcjonalnej Dominik Zaglaniczny. Pacjenci, którym dodatkowo dolegają bóle kręgosłupa mogą tu skorzystać z porady ortopedy dr Jarosława Wittmanna.

Ortopeda Zbigniew Witkowski z Gdańska kwalifikuje pacjentów do operacji kolan. Lekarz przyjmuje w gabinecie prywatnym w Przychodni Lekarskiej BaltiMed, gdzie leczy też urazy takie jak zwichnięcie kolana. Lekarz diagnozuje również zwyrodnienia stawów kolanowych, które leczy się chirurgicznie. Dr Witkowski w razie potrzeby zleca badania obrazowe stawów kolanowych, np. rezonans magnetyczny kolana czy zdjęcie RTG stawu kolanowego. Przychodnia BaltiMed, w której pracuje, posiada certyfikat ISO.

 

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie kolana w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat operacje i leczenie kolana

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…