USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Gdańsk

Inne placówki w pobliżu Gdańska

Lekarze wykonujący USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach.

dr Michał Kaczkowski

radiolog, diagnosta obrazowy

w Dobra Diagnostyka

dr n. med. Ewa Świerblewska

kardiolog, hipertensjolog

w Lifemedica

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w 8 placówkach w Gdańsku. Najniższa cena wynosi 200 zł w Lifemedica, najwyższa to 440 zł, natomiast średni koszt to 277 zł.

Ile kosztuje USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Gdańsk placówkach:

Posiadamy również ofertę w 45 innych miastach. Sprawdź ceny USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w innych miastach.

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Gdańsku - gdzie najlepiej?

USG Doppler to nieinwazyjna metoda badania naczyń krwionośnych. Badanie rejestruje przepływ krwi w tętnicach i pozwala wykryć różne zmiany w naczyniach krwionośnych. Dzięki badaniu można wykryć zakrzepicę układu żylnego oraz określić przyczynę i zaawansowanie choroby żylnej. Badanie USG Doppler żył kończyn dolnych wykonuje się w przypadku podejrzenia chorób naczyń krwionośnych. Badanie, które wykonuje zazwyczaj chirurg naczyniowy lub radiolog, pozwala zlokalizować skrzepy, zwężenia żył oraz tętnic, a także sprawdzić pracę zastawek żylnych funkcjonujących w organizmie. Badanie jest bezbolesne i nie wymaga znieczulenia - wystarczy, że lekarz nałoży na skórę specjalny żel, który pomaga przewodzić ultradźwięki. Na podstawie zmian prędkości przepływu krwi lekarz analizuje stan naczyń pacjenta.

Gdzie w Gdańsku można przeprowadzić badanie USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych można w Gdańsku wykonać u dr n. med. Marii Ziegert. Jest ona absolwentką Gdańskiej Akademii Medycznej, oraz specjalistą I i II stopnia w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku. Od roku 2002 prowadzi prywatną praktykę lekarską, w ramach której wykonuje m.in. badania dopplerowskie naczyń, pracując na nowoczesnym aparacie USG Siemens X300, dzięki któremu zyskuje pełny obraz przepływu krwi w naczyniach tętniczych i żylnych.

Doppler kończyn dolnych można wykonać także u dr n. med. Hanny Podgórczyk, która jest specjalistą w zakresie radiodiagnostyki. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku i uzyskała tytuł specjalisty I oraz II stopnia radiologii i diagnostyki obrazowej. Od roku 2000 prowadzi Specjalistyczny Gabinet Ultrasonograficzny, przeprowadzając badania jamy brzusznej, mięśni, stawów, a także - od 2010 roku  - badania USG Doppler.  Badania przeprowadza na nowoczesnym aparacie Toshiba Xiario XG model SSA -680.

Wielospecjalistyczny Szpital Swissmed to kolejna placówka na terenie Gdańska, gdzie można wykonać badanie USG Doppler żył kończyn dolnych. Placówka oferuje szeroki zakres badań diagnostyki obrazowej, w tym USG, RTG i tomografię komputerową. Wyposażona jest w nowoczesny ultrasonograf Siemens G60S, który umożliwia przeprowadzenie USG Dopplera również w prezentacji kolorowej.

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…