Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Gdańsk

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Endoprotezoplastykę (alloplastykę) stawu biodrowego przeprowadza się w celu przywrócenia jego prawidłowej funkcji oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych. Polega na wymianie stawu na elementy sztuczne, zwane implantami. W przypadku endoprotezoplastyki cementowej elementy składowe mocowane są do kości za pomocą kleju kostnego, tzw. cementu kostnego. Najczęściej przeprowadza się ją u osób starszych oraz osób cierpiących na osteoporozę i reumatoidalne zapalenie stawów. Cała procedura trwa od 1 do 1,5 godziny i przeprowadzana jest zwykle w znieczuleniu zewnątrzoponowym (rzadziej ogólnym). Po operacji konieczna jest rehabilitacja (minimum przez 6 tygodni).

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Gdańsku – gdzie można udać się na zabieg

W Gdańsku operację wszczepienia endoprotezy całkowitej cementowej stawu biodrowego wykonać może dr n. med. Jarosław Wittmann, specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu, który specjalizuje się m.in. w leczeniu operacyjnym stawu biodrowego. Udać się można do niego zarówno na endoprotezoplastykę całkowitą cementową, jak i bezcementową stawu biodrowego. Implantuje również najnowszej generacji endoprotezy stawu biodrowego typu „Resurfacing” oraz endoprotezy typu „Short-stem”, stosując przy tym małoinwazyjne techniki operacyjne.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego jest również możliwa do przeprowadzenia w Szpitalu Swissmed, w którym świadczona jest pełna gama usług z zakresu ortopedii. W placówce wykonuje się alloplastykę cementową oraz bezcementową stawu biodrowego, udać się można do niej również na endoprotezoplastykę powierzchniową stawu biodrowego. W ośrodku pacjenci poddać się mogą również operacji wszczepienia endoprotezy bezcementowej z krótkim trzpieniem. Oferta Szpitala obejmuje wymianę panewki stawu biodrowego cementowego lub bezcementowego, wymianę trzpienia protezy stawu biodrowego oraz wymianę trzpienia i panewki stawu biodrowego.

Na alloplastykę całkowitą cementową stawu biodrowego udać się także można do dr n. med. Andrzeja Kusiaka, specjalisty z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Ortopedii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W jego ofercie znajduje się również wszczepienie endoprotezy bezcementowej stawu biodrowego i endoprotezoplastyka powierzchniowa stawu biodrowego (kapoplastyka).

Pacjenci szukali zabiegu endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…