Miesiąc dla zdrowia z Globiana Medical Center

Gastroskopia, kolonoskopia, histeroskopia czy leczenie hemoroidów - to tylko nieliczne z zabiegów i badań, które można wykonać w Globiana Medical Center.

Zapraszamy do udziału w naszych webinarach, gdzie możesz dowiedzieć się więcej na temat każdego w tych tematów.

Inne placówki w pobliżu Gdańska

USG ortopedyczne Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ortopedyczne w Gdańsku na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 200 zł za USG stawu barkowego natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 269 zł (USG stawu barkowego).

Ile kosztuje USG ortopedyczne w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ortopedyczne w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ortopedyczne w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 40 innych miastach. Sprawdź ceny USG ortopedyczne w innych miastach.

USG ortopedyczne w Gdańsku - gdzie najlepiej?

USG ortopedyczne umożliwia dokonanie oceny stanu mięśni, więzadeł i powierzchni stawowych. Pozwala również na wykrywanie torbieli, krwiaków i guzków. Niejednokrotnie stanowi podstawę diagnostyki i ewentualnego leczenia ortopedycznego. Wśród wskazań do wykonania USG narządu ruchu wymienia się m.in. urazy stawów, ograniczenie ich ruchomości oraz ból w ich obrębie. Dzięki ciągłemu rozwojowi technicznemu, współczesna aparatura ultrasonograficzna daje możliwość zobrazowania nawet najmniejszy struktur (np. łąkotek w kolanie lub drobnych ścięgien). Na badanie ultrasonograficzne pacjenci powinni zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań obrazowych (USG, TK, MR, RTG). Sama procedura trwa około 20 minut i jest zupełnie bezbolesna (nie wymaga ona wcześniejszego przygotowania).

Diagnostyka ultrasonograficzna narządu ruchu w Gdańsku – gdzie można udać się na badanie

USG narządu ruchu wykonać może lek. med. Marek Młodzianowski, specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku., a doświadczenie zdobywał na Oddziale Ortopedycznym Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku-Zaspie. Posiada certyfikat, potwierdzający uczestnictwo w warsztatach „Ultrasonografia interwencyjna narządu ruchu”. Przeprowadza pełną diagnostykę ultrasonograficzną z zakresu ortopedii, w której specjalizuje się od 1998 roku (w tym USG stawów biodrowych u niemowląt). Jego oferta obejmuje ponadto artroskopową rekonstrukcję więzadeł krzyżowych, łąkotek oraz chrząstki stawowej.

W Gdańsku USG ortopedyczne jest również możliwe do przeprowadzenia w Centrum USG i Lekarze Specjaliści DIAGNOSON. W placówce świadczona jest pełna gama usług z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej, a pacjenci poddać się mogą badaniu USG stawu skokowego, kolanowego, biodrowego, łokciowego oraz barkowego. Udać się tam można również na USG stawów stopy, nadgarstka i ręki oraz USG ścięgna Achillesa i stopy. Oferta Centrum obejmuje ponadto iniekcje (blokady) dostawowe i punkcję stawów pod kontrolą USG.

Badanie USG narządu ruchu ma także w swojej ofercie Spółka Medyczna Gdańsk Południe. W placówce świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej: wykonać w niej można USG stawu skokowego, kolanowego, i biodrowego, a także stawu łokciowego oraz barkowego. Do ośrodka udać się można także na badanie ultrasonograficzne ścięgien, więzadeł oraz mięśni. Oferta przychodni obejmuje ponadto badanie USG Doppler tętnic kończyny dolnej i górnej oraz badania rentgenowskie.

Pacjenci szukali zabiegu usg ortopedyczne w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat USG ortopedyczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…