Operacja usunięcia prostaty Kraków

Leczenie i operacje prostaty Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie i operacje prostaty w Krakowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 2500 zł za leczenie zapalenia prostaty falą uderzeniową ESWT natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 23870 zł (operacja klasyczna usunięcia prostaty - adenomektomia).

Ile kosztuje leczenie i operacje prostaty w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie i operacje prostaty w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie i operacje prostaty w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja usunięcia prostaty TURP
  Kraków, Kostrzewskiego 47
   Resekcja przezcewkowa gruczołu krokowego - TURP - OD 11000 zł

  od 11000 zł
  do 11000 zł

 • Operacja klasyczna usunięcia prostaty - adenomektomia
  Kraków, Kostrzewskiego 47

  od 23870 zł
  do 23870 zł

 • Leczenie zapalenia prostaty falą uderzeniową ESWT
  Kraków, Krowoderska 17
  Leczenie przewlekłego zapalenia prostaty przy pomocy fali uderzeniowej (ESWT) - 4 zabiegi

  2500 zł

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie i operacje prostaty w innych miastach.

Leczenie i operacje prostaty w Krakowie - gdzie najlepiej?

Prostata (inaczej stercz, gruczoł krokowy) jest istotnym elementem układu płciowego mężczyzn. Produkuje płyn, składnik spermy, który ma właściwości ochronne i odżywcze dla komórek rozrodczych – plemników. Schorzenia prostaty, takie jak zapalenie stercza, przerost gruczołu krokowego i nowotwory, leczy lekarz urolog, specjalista zajmujący się chorobami układu moczowo-płciowego. W zależności od typu schorzenia lekarz podejmuje decyzję o sposobie leczenia: w przypadku zapalenia prostaty jest to odpowiednia antybiotykoterapia. Przerost stercza leczy się farmakologicznie lub z użyciem techniki laserowej. Leczenie nowotworów to złożony proces, w którym może być wykorzystana chemio- i radioterapia lub leczenie operacyjne.

Leczenie i operacje prostaty w Krakowie – gdzie szukać pomocy lekarskiej?

Leczenie i operacje prostaty to dziedzina, w której specjalizuje się krakowski urolog dr n. med. Adam Janusz Kwinta, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia oraz urologii II stopnia. Wykonuje on operacje prostaty, wykorzystując najnowsze technologie, taką jak laserowa ablacja stercza laserem GreenLigth. Umiejętności w tym zakresie potwierdza certyfikat kompetencji w używaniu zielonego lasera w leczeniu łagodnego przerostu prostaty.

Pacjenci z dolegliwościami, związanymi z prostatą, mogą udać się do Poradni Diagnostyki Chorób Prostaty i Cewki Moczowej w Szpitalu św. Rafała. W celu ustalenia przyczyn problemu wykonywane jest USG przezodbytnicze stercza TRUS, biopsja stercza pod kontrolą ultrasonograficzną, badania mikrobiologiczne oraz badanie stężenia antygenu prostaty PSA, umożliwiające dokonanie oceny zagrożenia nowotworem. Pacjenci kwalifikowani do operacji mogą się poddać zabiegom z wykorzystaniem urządzenia NanoKnife, aparatury medycznej, wykorzystującej prąd elektryczny do precyzyjnego niszczenia komórek rakowych, szczególnie polecanej w leczeniu nowotworów prostaty.

Leczeniem chorób prostaty zajmuje się również dr. n. med. Bohdan Pawlicki, specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej I stopnia oraz urologii II stopnia. Szczególnym obszarem zainteresowań dr Pawlickiego jest zagadnienie patologii gruczołu krokowego, czemu daje wyraz w licznych publikacjach na ten temat, np. „Ocena ogólnoustrojowych zaburzeń immunoregulacyjnych u pacjentów z łagodnym rozrostem i z rakiem stercza”, „Rola stosunku wolnego PSA do całkowitego (PSA F/T) w diagnostyce raka stercza”.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie i operacje prostaty w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat leczenie i operacje prostaty

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…