Operacja usunięcia prostaty Częstochowa

Leczenie i operacje prostaty Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie i operacje prostaty w Częstochowie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 5100 zł za endoskopowa przezcewkowa resekcja wzgórka nasiennego w niedrożności przewodów wytryskowych i torbielach stercza (TURED) natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 10500 zł (operacja prostaty laserem holmowym).

Ile kosztuje leczenie i operacje prostaty w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie i operacje prostaty w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie i operacje prostaty w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie i operacje prostaty w innych miastach.

Leczenie i operacje prostaty w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Prostata, zwana inaczej gruczołem krokowym lub sterczem, jest częścią męskiego układu płciowego i pojedynczym narządem, zbudowanym z tkanki mięśniowej i gruczołowej. Powiększenie się prostaty jest efektem zmian hormonalnych, następujących w organizmie u mężczyzn po 45. roku życia. Schorzenie to zwane jest łagodnym rozrostem prostaty i rozwija się bardzo powoli, na początku nie dając żadnych dolegliwości. Z czasem, gdy gruczoł krokowy jest już bardzo duży, pacjent ma problem z oddawaniem moczu, urywaniem strumienia mikcji oraz występuje u niego uczucie parcia na pęcherz, nawet, gdy ten jest pusty. Obok łagodnego przerostu prostaty może nastąpić także jej powiększenie z powodu nowotworu, na rozwój którego mogą mieć wpływ skłonności genetyczne, nadwaga czy nadużywanie alkoholu.

Leczenie prostaty w Częstochowie

Lekarzem, zajmującym się na terenie Częstochowy leczeniem chorób gruczołu krokowego, jest dr n. med. Tomasz Lubas, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1998 roku) oraz urolog (specjalizacja w 2003 roku), który swoje doświadczenie z leczenia prostaty oraz innych schorzeń urologicznych zdobywał podczas pracy na Oddziale Urologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Lekarz ten przeprowadza biopsje gruczołu krokowego a także zabiegi urologiczne na męskich narządach płciowych i moczowych (za pomocą operacji otwartych oraz technik endoskopowych).

Leczenie i operacje prostaty oferowane są także przez Oddział Urologiczny Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Przed leczeniem przerostu gruczołu krokowego wykonywana jest tutaj dokładna diagnostyka stercza z zastosowaniem biopsji aspiracyjnej gruczołu krokowego, pobrania wycinków gruczołu czy badań ultrasonograficznych prostaty. Oprócz gruczołu krokowego leczone są tutaj także żylaki powrózka nasiennego czy wodniaki jądra, a także schorzenia układu moczowego, w tym zapalenie cewki moczowej, zapalenie nerek czy kamica moczowa.

Na zabiegi leczące przerost gruczołu krokowego można udać się także w Częstochowie do szpitala kliniki Medyk Centrum. Placówka ta z zakresu urologii oferuje również operacje wodniaka jądra, operacje torbieli najądrza oraz operacje żylaków powrózka nasiennego techniką laparoskopową lub klasyczną. Ponadto można poddać się tutaj operacjom stulejki, operacjom wycięcia polipa cewki moczowej oraz torbieli okołocewkowej w także endoskopowemu rozcięciu cewki moczowej czy endoskopowej resekcji zmiany chorobowej pęcherza.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie i operacje prostaty w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat leczenie i operacje prostaty

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…