O specjaliście

Dr n. med. Wojciech Rybak jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej, flebologii i medycyny estetycznej, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ukończył w 2004 roku, uzyskując dyplom i tytuł lekarza medycyny. W 2006 roku rozpoczął specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, a następnie w Szpitalu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej. W 2011 roku otrzymał tytuł Certyfikowanego Lekarza Medycyny Estetycznej jako jeden z grupy pierwszych 90 certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej w Polsce. Równocześnie dr Rybak rozwijał swoją karierę naukową: w 2011 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie obrony pracy doktorskiej, zatytułowanej „Ocena skuteczności leczenia niewydolności żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej przy użyciu lasera diodowego 980nm” i badającej skuteczność terapii oraz jakość życia pacjentów poddanych wewnątrznaczyniowym zabiegom leczenia żylaków.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy w uznanych placówkach medycznych na terenie kraju. Od 2005 roku pełnił funkcję młodszego asystenta w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, w latach 2007-2013 pracował również w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Akademii Medycznej we Wrocławiu. W listopadzie 2009 roku utworzył klinikę Ars Estetica, zajmującą się kompleksowo medycyną estetyczną i laseroterapią, a także flebologią i dermatochirurgią. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, prestiżowej Amerykańskiej Akademii Chirurgii Kosmetycznej (AACS) oraz Amerykańskiego Kolegium Flebologicznego (ACP). 

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Wojciech Rybak jet lekarzem, który może się poszczycić licznymi osiągnięciami zawodowymi, przede wszystkim w zakresie flebologii. Jako pierwszy lekarz we Wrocławiu przeprowadził nowoczesny zabieg laserowego usunięcia żylaków kończyn dolnych, a jako pierwszy w Polsce wraz ze swoim ojcem prof. dr hab. n. med. Zbigniewem Rybakiem zastosował skleroterapię piankową pod kontrolą USG w leczeniu dużych żylaków kończyn dolnych.

Dr Rybak systematycznie podnosi swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych, a także sympozjach i konferencjach naukowych, co potwierdzają zdobyte przez niego dyplomy i certyfikaty. Odbył szereg szkoleń specjalistycznych z zakresu flebologii, chirurgii plastycznej i estetycznej, a także medycyny estetycznej i laseroterapii, przeprowadzanych zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Eduardo Kruliga w Caracas (Wenezuela), w Vein Clinics of America w USA, a także w klinikach na terenie Brazylii i Włoch. Wśród licznych kursów i szkoleń, których był uczestnikiem, warto wymienić m.in. QMP Aesthetic Surgery Symposium, dwuczęściowe seminarium kwalifikacyjne na temat diagnostyki i techniki leczenia chorób żył metodą obliteracji, kurs „Redukcja tkanki tłuszczowej” oraz Międzynarodowe Sympozjum Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, dr Rybak uczestniczył również w VII Międzynarodowym Kursie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, zorganizowanym przez Sekcję Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, w doskonalących warsztatach naukowo-szkoleniowych we współpracy z Podyplomową Szkołą Medycyny Estetycznej oraz w IV Polsko-Włoskim Spotkaniu Flebologicznym i XVIII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Jako doświadczony specjalista dr Rybak chętnie również dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi: od 2004r prowadzi kursy dla lekarzy z zakresu nowoczesnych metod leczenia żylaków oraz problemów naczyniowych kończyn dolnych, jest czynnym uczestnikiem i wykładowcą na kongresach Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, a od 2010 roku prowadzi również wykłady w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.. Dr Rybak jest też autorem wielu publikacji z zakresu flebologii, medycyny estetycznej i laseroterapii.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. W. Rybak

Jako doświadczony specjalista w zakresie flebologii dr n. med. Wojciech Rybak przeprowadza szeroki zakres zabiegów z tej dziedziny. Od początku kariery lekarskiej zainteresowany jest małoinwazyjnymi metodami leczenia żylaków kończyn dolnych. Do usuwania rozszerzonych naczyń na nogach wykorzystuje skleroterapię, zabiegi laserowe (laserowe zamykanie poszerzonych naczynek przy pomocy laserów Fotona SP Dynamis i lasera neodymowo-yagowego Gemini oraz laserowe leczenie żylaków metodą EVLT), stosuje także leczeni żylaków parą wodną przy pomocy technologii Steam Vein Sclerosis. Prowadzi również bezoperacyjne zabiegi leczenia żylaków za pomocą łączonych metod laseroterapii wewnątrzżylnej, skleropterapii oraz laseroterapii przezskórnej.

Dr Rybak przeprowadza liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wypełnia zmarszczki i przywraca skórze odpowiednie nawilżenie przy pomocy iniekcji preparatów kwasu hialuronowego, do usuwania zmarszczek stosuje także toksynę botulinową. Z doskonałym skutkiem wykorzystuje lasery w leczeniu problemów estetycznych skóry takich jak trądzik, przebarwienia, rozstępy i blizny różnego rodzaju, zabiegi laserowe stosuje również do odmładzania skóry i poprawy jej kondycji. Przeprowadza zabiegi nieinwazyjnego liftingu ultradźwiękowego aparatem Ulthera, odmładza i regeneruje skórę osoczem bogatopłytkowym Regeneris, swoim pacjentom oferuje również nieinwazyjne modelowanie sylwetki i usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej przy pomocy zabiegów lipolizy iniekcyjnej. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz jak najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów dr Rybak w trakcie pracy korzysta z najnowocześniejszych urządzeń pochodzących od czołowych światowych producentów wyposażenia medycznego oraz stosuje sprawdzone preparaty.


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje dr n. med. Wojciech Rybak, wraz z cennikiem usług.

Ars Estetica Wrocław, Wrocław

Ars Estetica Wrocław

Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/ lok. 2
9,3 / 10   •   Znakomita   •  359 opinii
dr n. med. Wojciech Rybak
dr n. med. Wojciech Rybak
Umów wizytę w Ars Estetica Wrocław:
 • Konsultacje

  Konsultacja chirurgiczna
  od 250 do 450 
  Konsultacja z chirurgiem naczyniowym
  od 200 do 300 
  Konsultacja flebologiczna
  od 200 do 300 
 • Chirurgia plastyczna

 • Ginekologia estetyczna

 • Chirurgia naczyniowa i flebologia

 • Medycyna regeneracyjna

 • Medycyna estetyczna

 • Diagnostyka i badania


Ars Estetica Warszawa, Warszawa

Ars Estetica Warszawa

Warszawa, ul. Jaktorowska 5/ lok. U1
9,7 / 10   •   Znakomita   •  339 opinii
dr n. med. Wojciech Rybak
dr n. med. Wojciech Rybak
Umów wizytę w Ars Estetica Warszawa:
 • Konsultacje

  Konsultacja flebologiczna
  od 200 do 300 
  Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej
  od 200
 • Chirurgia naczyniowa i flebologia

 • Medycyna regeneracyjna

 • Medycyna estetyczna

 • Diagnostyka i badania


Rybak Clinics Wrocław, Wrocław

Rybak Clinics Wrocław

Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/ lok. 2
10 / 10   •   Rewelacyjna   •  19 opinii
dr n. med. Wojciech Rybak
dr n. med. Wojciech Rybak
Umów wizytę w Rybak Clinics Wrocław:
 • Konsultacje

  Konsultacja flebologiczna
  300 zł - u dr Wojciecha Rybaka
  od 200 do 300 
 • Chirurgia naczyniowa i flebologia

 • Diagnostyka i badania


Rybak Clinics Warszawa, Warszawa

Rybak Clinics Warszawa

Warszawa, ul. Jaktorowska 5/ lok. U1
9,4 / 10   •   Znakomita   •  16 opinii
dr n. med. Wojciech Rybak
dr n. med. Wojciech Rybak
Umów wizytę w Rybak Clinics Warszawa:
  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…