Operacja plastyczna uszu Szczecin

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Operacje plastyczne uszu Szczecin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje plastyczne uszu w Szczecinie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 3000 zł za plastyka zwiniętych uszu natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 6000 zł (korekcja odstających uszu).

Ile kosztuje operacje plastyczne uszu w Szczecinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje plastyczne uszu w Szczecin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje plastyczne uszu w Szczecinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 39 innych miastach. Sprawdź ceny operacje plastyczne uszu w innych miastach.

Operacje plastyczne uszu w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Beauty Group Sala operacyjna w Beauty Group

Dziś operacji plastycznej uszu poddają nie tylko dorośli, ale i małe dzieci – ich rodzice chcą ustrzec potomka przed żartami i docinkami rówieśników. Korekcja uszu (otoplastyka) trwa do godziny i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Polega na odpowiednim wymodelowaniu kształtu małżowiny ucha i zmniejszeniu kąta jej ustawienia w stosunku do czaszki. Podczas zabiegu chirurg wycina nadmiar skóry, prowadząc cięcie za małżowiną, modeluje chrząstkę i mocuje ją we właściwym położeniu. Rana jest zszywana cienkimi szwami, które zostaną usunięte tydzień po operacji.

Przez kilka tygodni pacjent musi chronić uszy przed urazami oraz gwałtownymi zmianami temperatury. Przez minimum 6 tygodni zaleca się sypianie w specjalnej opasce na głowie, stanowiącej zabezpieczenie przed przypadkowym urazem uszu.

Otoplastyka w Szczecinie

Ci, którzy zastanawiają się nad poddaniem otoplastyce, powinni wziąć pod uwagę ofertę klinik w Szczecinie. Pracuje tam wielu uznanych chirurgów plastycznych, posiadających liczne certyfikaty i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Przykładem znakomicie wykwalifikowanego specjalisty chirurgii plastycznej jest dr n. med. Andrzej Dmytrzak z kliniki Aesthetic Med, będącej najstarszą w  północno-zachodniej Polsce kliniką chirurgii plastycznej. Chirurg regularnie uczestniczy w kongresach naukowych na całym świecie, w tym w USA, Brazylii, Hiszpanii, Francji i Austrii. Korygowaniem niedoskonałości wyglądu pacjentów zajmuje się od przeszło 20 lat. W ramach operacji uszu przeprowadza zabieg zmiany kąta odstawania małżowin usznych oraz korekcję ich kształtu. Do zespołu medycznego ośrodka należy m.in. dr n. med. Tomasz Hamera, specjalista chirurgii ogólnej, oraz lek. med. Jacek Grzesiuk, anestezjolog.

Uznanymi chirurgami plastycznymi pracującymi w Szczecinie są także: dr n. med. Tomasz Dydymski oraz lek. med. Arkadiusz Kuna. Przeprowadzają zabiegi w klinice Artplastica – ośrodku będącym zdobywcą wielu nagród i laureatem licznych konkursów. Między innymi, placówka jest 3-krotnym laureatem Złotego Godła Programu Quality International, otrzymała tytuł Jakość Roku 2011, a także Perłę Quality International 2012.

W klinice Artplastica operuje pacjentów również dr n. med. Andrzej Krajewski, który tytuł specjalisty w zakresie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej uzyskał w Klinice Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń gdańskiej Akademii Medycznej. Od 1999 roku obejmuje stanowisko ordynatora Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej.

Kolejny specjalista chirurgii plastycznej wykonujący zabiegi w Szczecinie to lek. med. Maciej Pastucha (Klinika Chirurgii Plastycznej dr Maciej Pastucha), lekarz z ponad 22-letnim doświadczeniem zawodowym. Chirurgiem plastycznym jest od 18 lat, a od 2001 roku zajmuje się wyłącznie tą dziedziną medycyny. Przeprowadza rekonstrukcje i korekcje małżowin usznych, a także szereg innych operacji plastycznych. Jest członkiem Iberolatynoamerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, należy również do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Gdzie skorygujemy odstające uszy?

Otoplastyką zajmuje się także Prywatna Klinika Chirurgiczna Medimel. Większość zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej przeprowadza w niej dr Katarzyna Ostrowska-Clark, główny chirurg kliniki. Może się poszczycić ponad 13-letnim doświadczeniem w chirurgii estetycznej. Jeżeli operacje wymagają udziału anestezjologa, towarzyszy jej dr n. med. Tomasz Nikodemski, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

Korekcja odstających małżowin usznych to jeden z wielu zabiegów oferowanych przez wyspecjalizowaną szczecińską placówkę – Dom Lekarski. To ogromna klinika, w której pomocy skorzystało już ponad 100 tys. pacjentów. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Szczecina (w 2011 roku). Przeprowadzaniem operacji plastycznej korygującej kształt uszu zajmuje się lek. med. Przemysław Czyżyk.

Mali pacjenci mogą skorygować niewłaściwy kształt małżowin usznych w SPSK 1 PUM. Kliniką kieruje dr hab. n. med. prof. nadzw. PUM Elżbieta Gawrych, zaś pielęgniarką oddziałową jest Beata Jarońska. W ośrodku przeprowadza się operacje plastyczne wad wrodzonych uszu, takie jak zniekształcenia małżowin usznych i wyrośla przeduszne.

 

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard.

Więcej na temat operacje plastyczne uszu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…