Operacja plastyczna uszu Częstochowa

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Operacje plastyczne uszu w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Operacja plastyczna uszu jest zabiegiem, służącym do skorygowania defektów estetycznych małżowin usznych, np. ich nadmiernego odstawania. Pozwala ona także na zwiększenia bądź zmniejszenie ich rozmiarów. Operacja korekcji odstających uszu polega na przecięciu skóry na tylnej powierzchni małżowiny i odsłonięciu chrząstki, która następnie ulega przemodelowaniu. Operacje plastyczne uszu wykonywane są w znieczuleniu miejscowym (u dorosłych) lub ogólnym (zawsze u dzieci i czasami u dorosłych) i przeprowadza je specjalista chirurg plastyczny. Czas trwania zabiegu to ok. 60 minut, a przed jego wykonaniem konieczne jest wykonanie badań (m.in. morfologii, OB., poziomy glukozy i badania ogólnego moczu). Po przeprowadzeniu zabiegu plastyki uszu nie ma konieczności pozostania przez pacjenta w klinice. 

Gdzie w Częstochowie można wykonać operację plastyczną małżowin usznych?

Centrum Położnicze św. Łukasza w Częstochowie jest wielospecjalistyczną placówką medyczną, świadczącą m.in. usługi w zakresie chirurgii plastycznej. W swojej ofercie posiada operacje korekcyjne małżowin usznych oraz korekcję rozerwanego płatka ucha. W placówce wykonać można także inne zabiegi chirurgii plastycznej twarzy, w tym plastykę powiek górnych i dolnych, modelowanie twarzy własnym tłuszczem oraz zabieg wycięcia zmian skórnych (kaszaków, tłuszczaków a także nowotworów skóry).

Lek .med. Aleksandra Łuniewska jest specjalistą chirurgii plastycznej, przyjmującym w Częstochowie, która w swojej ofercie także ma operacje plastyczne uszu. Ukończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W ramach swojej praktyki zawodowej wykonuje pełen zakres zabiegów, związanych z chirurgią plastyczną twarzy: oprócz plastyki odstających uszu przeprowadza również plastykę powiek górnych i dolnych, korekcja blizn i zniekształceń pourazowych oraz pełen zakres operacji w obrębie nosa.

Plastykę uszu ma w swojej ofercie także przyjmujący w Częstochowie lek. med. Ryszard Suliga, który jest specjalistą chirurgii ogólnej i plastycznej. Ukończył liczne kursy specjalistyczne i szkolenia z zakresu chirurgii plastycznej twarzy, w tym "New Developments in face Lift and Lid Surgery" (Munich, 1997), "International Master Course on Ageing Skin (Paryż, 2001) i "17th Stuttgard Course for functional and aesthetic rhinoplasty" (Stuttgard, 2009). Oprócz operacji plastycznych w obrębie uszu przeprowadza także korekcje wyglądu i funkcji nosa, lifting tkanek miękkich twarzy i plastykę powiek.

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat operacje plastyczne uszu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…