Operacja plastyczna uszu Katowice

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący operacje plastyczne uszu w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 7 różnych placówkach. Usługa operacja plastyczna uszu w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Zbigniew Łucki

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w AVIMED, Klinika Galena

9,3 / 10
lek. Joanna Kowalik

chirurg plastyczny

w Skin Clinic

dr n. med. Łukasz Warchoł

chirurg plastyczny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Centrum DER-MED Katowice

Operacje plastyczne uszu Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje plastyczne uszu w Katowicach na podstawie cenników z 7 placówek. Najniższa cena to 800 zł za zmniejszenie płatków uszu natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 8000 zł (korekcja odstających uszu).

Ile kosztuje operacje plastyczne uszu w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje plastyczne uszu w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje plastyczne uszu w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny operacje plastyczne uszu w innych miastach.

Operacje plastyczne uszu w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w AVIMED Gabinet zabiegowy w AVIMED

Nieładne uszy potrafią wpędzić w kompleksy. Zdecydowana większość ludzi z problemem uszu zbyt dużych, odstających lub z asymetrią chętnie poddałaby się operacji plastycznej, by w końcu nie musieć ich ukrywać za włosami. Naprzeciw oczekiwaniom takich właśnie osób wychodzi otoplastyka, czyli operacja plastyczna uszu.

Podczas zabiegu chirurg może zmniejszyć płatki małżowin, skorygować asymetrię bądź wielkość uszu. Zazwyczaj stosowane jest przy tym znieczulenie miejscowe, a przed samym zabiegiem pacjent otrzymuje tzw. premedykację (leki uspokajająco-tonizujące). U małych pacjentów lub na życzenie można przeprowadzić operację w pełnej narkozie i wtedy trzeba zostać na noc w klinice. W zależności od stopnia deformacji zabieg trwa od 40 min. do 1-1,5 godziny.

Operacje uszu u dzieci i dorosłych

Pacjenci poddający się otoplastyce to nie tylko dorośli. Coraz więcej rodziców podejmuje decyzję o wysłaniu swojego dziecka na taki zabieg. Nie jest już niczym niezwykłym traktowanie operacji jako swoistego rodzaju prezentu na Pierwszą Komunię czy urodziny. Przykładowo, z małymi pacjentami coraz częściej spotykają się chirurdzy w Katowicach.

Ponad połowa pacjentów lek. med. Jerzego Wilgusa (Euroklinika) to młode osoby, często dzieci. Specjalista zawsze sugeruje rodzicom, aby na tego typu operacje przyprowadzali swoje potomstwo dopiero, kiedy ukończy 10 rok życia. W trakcie zabiegu poprawia wygląd jednego lub obu uszu, prowadząc za małżowiną uszną cięcia, które później będą praktycznie niewidoczne. Dr Wilgus operuje w znieczuleniu miejscowym – ewentualnie, na wyraźne życzenie pacjenta (i przy braku przeciwwskazań) stosuje pełną narkozę.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu TomMed korekcję małżowin usznych wykonuje się już u 6-latków. Szpital ma kilka oddziałów, a zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej odbywają się na ul. Fredry 22. Kierownikiem do spraw  administracyjnych jest tu Zofia Kowolik, a operacje przeprowadza dr Marek Klar. Operując dzieci, stosuje znieczulenie ogólne, natomiast przy młodzieży i dorosłych pacjentach ogranicza się do znieczulenia miejscowego. Chirurg koryguje nieprawidłowy kształt uszu w jeszcze jednej klinice, Medisana. Dyrektorem placówki jest lek. med Jerzy Bodera.

Renomowane kliniki – tu warto przyjść na zabieg

Dr Bożena Jaklik (Gabinet LekarskiBożena Jaklik) zajmuje się korekcją asymetrii i nieprawidłowego ukształtowania chrząstki małżowiny usznej. Tego typu operacje przeprowadza w klinice Medipol. Znieczulenie ogólne stosuje wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, a po zabiegu zaleca pacjentom noszenie opatrunku przez okres ok. 4-5 dni. Natomiast na usuwanie szwów należy zgłosić się do niej po 10 dniach.

Dr Anna Olender (Prywatny Szpital Chirurgii Plastycznej Olender Clinic) wykonuje takie operacje w swojej prywatnej klinice, a także w chorzowskiej Weiss Klinik, zaś na konsultacje umawia się z pacjentami w ośrodku Avimed na ul. Gliwickiej. Podczas operacji korygujących odstające uszy wykonuje cięcia w bruździe między tylną powierzchnią ucha a skórą głowy. Wcześniej stosuje znieczulenie miejscowe, a  po zabiegu na głowę pacjenta zakłada opatrunek uciskowy z elastycznych bandaży. Czas operacji w jej wykonaniu to ok. 40-60 min. Przeprowadza go u pacjentów, którzy ukończyli 14 lat.

Kolejną polecaną placówką jest Euromedic Chirurgia Naczyniowa Kliniki Specjalistyczne. Jednym z wyjątkowo chwalonych lekarzy ośrodka jest dr n. med. Leszek Sedlak, chirurg naczyniowy, natomiast na operacje plastyczne i mniej inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pacjenci chętnie wybierają lek. Bartosza Pułtoraka.

Nie zawiodą się także ci, którzy pojawili się w gabinecie dr Zbigniewa Mazana (Klinika Chirurgii Mazan). W jego placówce już od kilku lat z powodzeniem działa Centrum Chirurgii Plastycznej, oferujące pacjentom pełen wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Otoplastyka należy do często wykonywanych tu operacji, podobnie jest z korektą nosa.

Takie zabiegi ma w ofercie swojego gabinetu jeszcze jeden katowicki specjalista – dr Marcin Sierociński (Dr Marcin Sierociński Chirurgia Plastyczna, Estetyczna i Rekonstrukcyjna).

 

Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat operacje plastyczne uszu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…