Operacja plastyczna uszu Warszawa

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Inne placówki w pobliżu Warszawy

Lekarze wykonujący operacje plastyczne uszu w Warszawie

W Warszawie posiadamy w ofercie 7 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 22 różnych placówkach. Usługa operacja plastyczna uszu w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Joanna Wiśniewska-Goryń

chirurg plastyczny, chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Formmed ES Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna

10 / 10
lek. Piotr Turkowski

chirurg plastyczny

w Klinika OT.CO - Bielany

9,6 / 10
dr n. med. Michał Kowalczewski

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, chirurg ogólny, flebolog

w Ars Estetica Warszawa

9,4 / 10
lek. Marek Murawski

chirurg plastyczny, chirurg dziecięcy

w Marina MedEstetic, Klinika Elite - Centrum Laseroterapii (Wąwozowa), Klinika Elite - Centrum Laseroterapii (Złota)

9,4 / 10
lek. Krzysztof Szymański vel Szymanek

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Medi Horizon Clinic, Klinika OT.CO - Bielany

9,3 / 10
lek. Grzegorz Sztolcman

chirurg ogólny

w Klinika OT.CO - Bielany

dr n. med. Katarzyna Żuchowska

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Medicine Clinic

Operacje plastyczne uszu Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje plastyczne uszu w Warszawie na podstawie cenników z 22 placówek. Najniższa cena to 1000 zł za rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha natomiast najwyższa cena w Warszawie wynosi do 10700 zł (korekcja odstających uszu).

Ile kosztuje operacje plastyczne uszu w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje plastyczne uszu w warszawskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje plastyczne uszu w Warszawie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 37 innych miastach. Sprawdź ceny operacje plastyczne uszu w innych miastach.

Operacje plastyczne uszu w Warszawie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Prestige Medical Józefów Gabinet zabiegowy w Prestige Medical Józefów

Zbyt duże lub odstające uszy są dla wielu ludzi źródłem kompleksów, zwłaszcza dziś, gdy dobra prezencja ma ogromne znaczenie. Z tego powodu osoby zdecydowane poprawić swój wygląd coraz częściej poddają się operacji plastycznej uszu (otoplastyce). W przypadku podjęcia takiej decyzji pacjent przechodzi konsultację u chirurga plastyka, który ocenia jego warunki anatomiczne, w tym m.in. grubość chrząstki usznej, od której zależy efekt końcowy zabiegu, i wyjaśnia zainteresowanemu etapy procedury. Celem operacji jest uzyskanie efektu przylegania uszu do czaszki bądź zmniejszenie ich rozmiaru.

Operacja trwa od 20 do 40 minut. U dzieci wykonuje się ją w krótkim znieczuleniu dożylnym, zaś u dorosłych i młodzieży – w miejscowym. Podczas zabiegu chirurg wycina nadmiar skóry zza ucha, a następnie nacina bądź usuwa chrząstkę. Kolejnym etapem operacji jest zszycie brzegów rany i chrząstki, a także założenie na przednią powierzchnię ucha specjalnej konstrukcji (na chrząstkę). Linia szwów przebiega w bruździe między tylną powierzchnią ucha a skórą głowy, dzięki czemu blizna jest praktycznie niewidoczna. Po operacji zakłada się na głowę pacjenta opatrunek opaskowy.

Po zabiegu korekcji uszu wykonywanym w znieczuleniu miejscowym można wrócić do domu w tym samym dniu, natomiast po operacji w narkozie zostaje się dobę w klinice. W okresie rekonwalescencji pojawia się obrzęk i zasinienie okolicy uszu, które powinny ustąpić w ciągu 7-14 dni. Dolegliwości bólowe utrzymują się kilka dni. Po zabiegu przez parę dni należy nosić specjalną opaskę (całą dobę), następnie przez 2 tygodnie zakłada się ją tylko na noc. Powrót do aktywności zawodowej jest możliwy już następnego dnia, z kolei do aktywności fizycznej pacjent wraca po ok. 2-3 tygodniach.

Plastyka uszu - najlepsi chirurdzy plastyczni w Warszawie

Placówką, w której pacjenci mogą pozbyć się kompleksu odstających lub zbyt dużych małżowin usznych, jest Klinika Chirurgii Plastycznej dr A. Sankowskiego. Właściciel ośrodka, dr n. med. Andrzej Sankowski, jest Członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz nowatorem wielu technik zabiegowych. Chirurgią plastyczną w klinice zajmuje się również dr n. med. Wojciech Witkowski, chirurg z ponad 30-letnim stażem zawodowym, a także naukowiec i badacz technik gojenia ran. Podczas zabiegów wymagających znieczulenia ogólnego z chirurgami współpracuje dr Maciej Bartnicki, anestezjolog.

Prekursorem wielu metod w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej w Polsce jest również dr n. med. Tadeusz Witwicki (Gabinet Chirurgii Plastycznej Tadeusz Witwicki). To specjalista z zakresu chirurgii plastycznej z ponad 20-letnim stażem klinicznym. Obejmuje stanowisko Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Koryguje odbiegające od normy estetycznej odstawanie małżowin usznych, prócz tego pomaga osobom zmagającym się z bliznami, zbędną tkanką tłuszczową i zmarszczkami uszu.

Korekcja uszu w stolicy Polski

Warszawska Klinika La Perla jest ośrodkiem, w którym pacjenci mogą przejść operację plastyczną wrodzonych wad małżowiny usznej, a także mogą skorygować uszy odstające bądź o nierównym kształcie. Kalina Ben Sira, założycielka i prezes placówki, stworzyła markę cieszącą się dobrą renomą i skupiającą uznanych lekarzy. Sama prowadzi zajęcia ze słuchaczami podyplomowych studiów medycyny estetycznej w Warszawskiej Akademii Medycznej oraz udziela wywiadów – wypowiadała się m.in. w programie „Pytanie na śniadanie” i „7 życzeń”, a także „Kawa czy herbata” i „Dzień Dobry TVN”.

Operacje plastyczne uszu oferuje pacjentom również Klinika SFERA. Placówka posiada dwa ośrodki chirurgii plastycznej w stolicy: w Warszawie - Rembertowie oraz w centrum, przy Alejach Jerozolimskich. Do zespołu medycznego ośrodka należą doświadczeni specjaliści chirurgii plastycznej: dr Maria Kociszewska oraz dr Janusz Obrocki, oboje będący członkami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Jeszcze jedną placówką zajmującą się korekcją uszu jest Dr Urszula Brumer Medycyna Urody. Ośrodkiem kieruje lekarz medycyny estetycznej Urszula Brumer, należąca do Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest posiadaczką licznych dyplomów i certyfikatów potwierdzających jej wiedzę i umiejętności. Operacje plastyczne w jej placówce wykonuje m.in. lek. med. Zbigniew Plewa, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurg estetyczny, a także lek. med. Zbigniew Surowiec, specjalista chirurgii dziecięcej.

Korekcja kształtu uszu w Warszawie

Gabinet zabiegowy w Prestige Medical Józefów Gabinet zabiegowy w Prestige Medical Józefów

Operacje plastyczne uszu cieszą się dużym powodzeniem pacjentów klinik chirurgii plastycznej. Nie brak rodziców, którzy na takie zabiegi wysyłają swoje dzieci, by oszczędzić im przykrości związanych z dokuczaniem rówieśników, nie brak również dorosłych pragnących uporać się z wieloletnim kompleksem. Stołeczne placówki szczycą się znakomitą jakością usług, nowoczesnym wyposażeniem sal operacyjnych oraz kadrą medyczną złożoną ze światowej sławy chirurgów. 

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat operacje plastyczne uszu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…