Usuwanie polipów nosa Bydgoszcz i okolice

Bezpośrednio w Bydgoszczy nie dysponujemy placówką wykonującą usuwanie polipów nosa chirurgicznie, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 8 innych klinik z okolicy Bydgoszczy. Usuwanie polipów nosa chirurgicznie można przeprowadzić m.in. w Krajmed Centrum Medyczne w Warszawie (229 km od Bydgoszczy) lub w Klinika Nowoczesnej Laryngologii dr n. med. Jacek Schmidt w Łodzi (180 km od Bydgoszczy) gdzie cena za usuwanie polipów nosa chirurgicznie wynosi 2500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Usuwanie polipów nosa chirurgicznie najbliżej Bydgoszczy - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usuwanie polipów nosa chirurgicznie w 8 placówkach w Bydgoszczy. Najniższa cena wynosi 150 zł w Lifemedica, najwyższa to 4050 zł, natomiast średni koszt to 2257 zł.

Ile kosztuje usuwanie polipów nosa chirurgicznie w najbliższej odległości od Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usuwanie polipów nosa chirurgicznie najbliżej Bydgoszczy:

Posiadamy również ofertę w 9 innych miastach. Sprawdź ceny usuwanie polipów nosa chirurgicznie w innych miastach.

Usuwanie polipów nosa chirurgicznie w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Polipy nosa to łagodne przerosty błony śluzowej nosa. Są one spowodowane odczynem alergicznym lub zapalnym. Ich rozpoznanie obejmuje wywiad lekarski, badanie laryngologiczne oraz badania dodatkowe (np. wziernikowanie nosa). Wśród wskazań do usunięcia polipów nosa chirurgicznie (polipektomii) wymienia się zaburzenia oddychania przez nos z powodu polipów, upośledzenie powonienia (zarówno jednostronne, jak i obustronne) oraz przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa. Warunkiem koniecznym do wykonania operacji jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki podstawowych badań. Procedura przeprowadzona może być w znieczuleniu miejscowym i ogólnym i trwa od 30 od 60 minut.

Chirurgiczne usunięcie polipów nosa w Bydgoszczy – gdzie udać się na zabieg

Na operację usunięcia polipów nosa metodą klasyczną  w Bydgoszczy udać się można do Szpitala Świętego Łukasza. W placówce świadczony jest szeroki zakres zabiegów otolaryngologicznych. Zabieg polipektomii połączony jest z usunięciem komórek sitowych. W szpitalu z zakresu operacji nosa przeprowadzić można również korekcję przegrody nosowej, korekcję małżowin nosowych oraz korekcję nosa i przegrody nosowej. W celu potwierdzenia obecności polipów nosa w klinice wykonać można mikrolaryngoskopię diagnostyczną.

W swojej ofercie usuwanie polipów nosa chirurgicznie ma również Centrum Medyczne Gizińscy, gdzie procedura usunięcia polipów nosa metodą klasyczną połączona jest z usunięciem komórek sitowych. Oprócz niej w placówce polipy usuwane są również są także w trakcie endoskopowej operacji nosa i zatok za pomocą shavera, czyli urządzenia tnąco-ssącego, stosowanego w szczególności do usuwania polipów, które wsysa polip do wnętrza kanału ssaka i odcina tkankę. Oferta centrum obejmuje również operację nosa i zatok połączoną z korekcją przegrody nosowej.

W Bydgoszczy zabieg usunięcia polipów nosa chirurgicznie przeprowadzić może także lek. med. Jerzy Bruś, specjalista laryngolog. Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywał na Oddziale Otolaryngologii, Audiologii i Foniatrii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. W trakcie zabiegu usuwania polipów wykonuje również usunięcie komórek sitowych. Procedurę przeprowadza w znieczuleniu ogólnym. Jego oferta obejmuje także m.in. operację krzywej przegrody nosowej.

Więcej na temat usuwanie polipów nosa chirurgicznie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…