Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Lekarze wykonujący operacje i leczenie migdałków we Wrocławiu

We Wrocławiu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach. Usługa operacje i leczenie migdałków we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez laryngologa i otolaryngologa.

lek. Ewa Kubiaczyk

otolaryngolog

w Centrum Medyczne EZ – medica

ocena 4,9 / 5  (10 opinii)

Operacje i leczenie migdałków Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie migdałków we Wrocławiu na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 150 zł za nacięcie / punkcja ropnia okołomigdałkowego natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 4500 zł (usunięcie migdałka gardłowego z wycięciem migdałków podniebiennych).

Ile kosztuje operacje i leczenie migdałków we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie migdałków w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie migdałków we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Usunięcie migdałków podniebiennych chirurgicznie
Wrocław, Zakrzowska 19a
znieczulenie ogólne

4000 zł

Wrocław, Czechowicka 11

3600 zł

Wrocław, Pilczycka 144-148

4000 zł

Komorowice, Wrocławska 2a

od 3800 zł do 3800 zł

Świdnica, Sikorskiego 31
znieczulenie miejscowe

3000 zł

Wrocław, Rajska 73

3600 zł

Usunięcie migdałków podniebiennych metodą koblacji
Świdnica, Sikorskiego 31

3800 zł

Zmniejszenie migdałków podniebiennych
Komorowice, Wrocławska 2a

od 3300 zł do 3300 zł

Świdnica, Sikorskiego 31
w znieczuleniu ogólnym

3000 zł

Usunięcie migdałka gardłowego z wycięciem migdałków podniebiennych
Wrocław, Pilczycka 144-148

4500 zł

Komorowice, Wrocławska 2a
Adenotonsillotomia - usunięcie migdałka gardłowego i podcięcie migdałków podniebiennych

od 4100 zł do 4100 zł

Świdnica, Sikorskiego 31

3000 zł

Wrocław, Rajska 73
Usunięcie trzeciego migdałka wraz z podcięciem bocznych u dziecka

3200 zł

Usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) chirurgicznie
Wrocław, Czechowicka 11

2700 zł

Wrocław, Pilczycka 144-148

2500 zł

Komorowice, Wrocławska 2a
od 2 700 zł - Adenotomia – usunięcie migdałka gardłowego; od 3 100 zł - Adenotomia + paracenteza;

od 3200 zł do 3200 zł

Świdnica, Sikorskiego 31

2500 zł

Wrocław, Rajska 73

2500 zł

Wrocław, Legnicka 58

2800 zł

Nacięcie / punkcja ropnia okołomigdałkowego
Świdnica, Sikorskiego 31

200 zł

Wrocław, Szybowcowa 31
Leczenie ropnia przyzębnego, nacięcie, drenaż

150 zł

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie migdałków w innych miastach.

Operacje i leczenie migdałków we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska

Powiększone migdałki zarówno gardłowe, jak i podniebienne dają bardzo często objawy nawracających infekcji. W przypadku tych pierwszych są to: częste katary, nawracające zapalenia uszu, oddychanie przez usta i zmiana barwy głosu. W przypadku migdałków podniebiennych: częste anginy, ropnie i nacieki okołomigdałkowe czy przewlekły stan zapalny tkanki migdałkowej. Najlepszą metodą leczenia jest usunięcie migdałków.

Gardło bez problematycznych migdałków

W 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym mieści się Kliniczny Oddział Otolaryngologiczny, na którym pacjent z chorymi migdałkami może zgłosić się do lekarza specjalisty w celu ich wyleczenia. Stosowane są tutaj metody chirurgiczne tj. adenotomia (usunięcie migdałka gardłowego) i tonsillectomia (wycięcie migdałków podniebiennych). Ponadto z innych zabiegów jamy ustnej i gardła można wymienić zabieg wycięcia zmiany podniebienia, języka, jamy ustnej czy gardła oraz pobranie wycinków do badań histopatologicznych. Do kadry medycznej należy tutaj dr n. med. Krzysztof Wilczyński, specjalista otolaryngologii I stopnia od 1987 i II stopnia od 1999 roku, który doktorem nauk medycznych został po zdaniu egzaminu w roku 1998.

Do Gabinetu Laryngologicznego Lar Med można udać się w celu wyleczenia kłopotliwych migdałków. Tutaj stosowane są nowoczesne metody, a operacje przeprowadzane są w trybie jednodniowym, Wśród tych zabiegów można wymienić: wycięcie trzeciego migdałka, zmniejszenie (u dzieci) lub usunięcie (u dorosłych) migdałków podniebiennych, a także usuwanie polipów nosa i zatok czy przycięcie wędzidełka języka. Pacjentami zajmuje się dr n. med. Szczepan Barnaś, specjalista otolaryngologii II stopnia od 1996 roku, który swoje doświadczenie zdobywa, pracując w Klinicznym Oddziale Otolaryngologicznym 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.

Dolnośląskie Centrum Laryngologii Medicus posiada w swojej ofercie medycznej operacje laryngologiczne, wśród których można wymienić tonsillektomię - wyłuszczenie migdałków podniebiennych oraz adenotomię - wycięcie  migdałka gardłowego. Pacjent może poddać się tutaj również chirurgii mikroskopowej krtani oraz leczeniu chrapania. Do zespołu specjalistów należy dr hab. n. med. Wojciech Gawron, specjalista otolaryngologii i otolaryngologii dziecięcej, który w latach 1997-2008 pracował w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz doszkalał się na stażach zagranicznych we Włoszech i USA.

Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi to jednostka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego, gdzie przeprowadzane są zabiegi chirurgiczne m.in. z zakresu krtani i szyi, tj. wycięcie migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego a także operacje ślinianki, operacje naprawcze w gardle czy leczenie chirurgiczne nowotworów krtani. Jednym z personelu medycznego jest tutaj prof. dr hab. n. med. Tomasz Kręcicki, specjalista otolaryngologii I stopnia od 1989 i II stopnia od 1993 roku, który profesorem nauk medycznych został mianowany w 2004 roku.

EuromediCare to Szpital Specjalistyczny z Przychodnią posiadający w swojej strukturze Oddział Laryngologii, na którym przeprowadzane jest chirurgiczne leczenie niektórych schorzeń laryngologicznych. Leczone jest m.in. zapalenie migdałków poprzez ich usunięcie. Można poddać się także polipektomii nosa oraz diagnostyce bezdechu sennego. Pacjentów na leczenie przyjmuje tutaj m.in. dr n. med. Marzena Kubacka, specjalista otolaryngologii, która tytuł specjalizacyjny I stopnia uzyskała w 1994 roku, natomiast egzamin II stopnia zdała w 1999 roku, a w 2001 roku została doktorem medycyny stomatologicznej.

Operacyjnemu leczeniu migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego można poddać się także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Otolaryngologicznym z Pododdziałem Otolaryngologii Dziecięcej. Lekarze wykonują tutaj także resekcję kompleksową przy raku migdałka, leczenie chirurgiczne guzów łagodnych szyi i krtani czy operacje na naczyniach i węzłach chłonnych szyi a także operacje ślinianek przyusznych i podżuchwowych. Takie i inne zabiegi wykonuje dr n. med. Jarosław Kapuściński, otolaryngolog I stopnia od 1978 i II stopnia od 1982 roku, który swoje doświadczenie medyczne zdobywał w Klinice Laryngologii we Wrocławiu.

Ile kosztuje operacja wycięcia migdałków we Wrocławiu a ile za granicą?

Kadra w Centrum Medyczne Magnolia Park Kadra w Centrum Medyczne Magnolia Park

Za zabieg usunięcia migdałka gardłowego we wrocławskich ośrodkach pacjent zapłaci od 3 tys. zł, natomiast 8,5 tys. zł w Spire Gatwick Park Hospital w Wielkiej Brytanii.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie migdałków w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława oraz Brzeg.