Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Lekarze wykonujący USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach.

dr n. med. Ewa Świerblewska

kardiolog, hipertensjolog

w Lifemedica

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w 4 placówkach w Gdańsku. Najniższa cena wynosi 150 zł w Sim-Med, najwyższa to 225 zł, natomiast średni koszt to 200 zł.

Ile kosztuje USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w Gdańsk placówkach:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w innych miastach.

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Sim-Med Gabinet zabiegowy w Sim-Med

Badanie dopplerowskie, które należy do diagnostyki obrazowej USG, pozwala ocenić przepływ krwi w naczyniach dzięki wykorzystaniu zjawiska Dopplera. Fale ultradźwiękowe, które padają na krwinki, zmieniają swoją częstotliwość proporcjonalnie do prędkości przepływu krwi. Pozwala to na dokładny pomiar prędkości wraz z oceną zaburzeń hemodynamicznych w chorobowo zmienionych naczyniach. Głównym wskazaniem do badania USG tętnic szyjnych i kręgowych jest diagnostyka zmian miażdżycowych, zatorów oraz zakrzepów w profilaktyce udaru mózgu i wczesne wdrożenie odpowiedniego leczenia w celu zwiększenia drożności tętnic.

Ocena zwężeń tętnic szyjnych – USG Doppler w Gdańsku

Wszystkie rodzaje badań dopplerowskich z wyjątkiem badań naczyń wewnątrzczaszkowych wykonuje zespół Pracowni Ultrasonografii i Ultrasonografii Dopplerowskiej, działający w ramach Zakładu Radiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Drożność tętnic szyjnych oraz kręgowych diagnozowana jest tu w profilaktyce udaru mózgu, natomiast żył szyjnych - w ocenie zakrzepicy. Prócz bieżącej działalności diagnostycznej zakład jest ponadto ośrodkiem szkoleniowym i współpracuje z lekarzami Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Szeroki zakres badań ultrasonograficznych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, oferuje Centrum USG i lekarze specjaliści Diagnoson, gdzie prócz klasycznych badań w obrębie narządów, wykonywany jest pełen zakres diagnostyki USG tkanek miękkich oraz badania dopplerowskie naczyń z echem serca. USG tętnic szyjnych i kręgowych jest tu przeprwadzane m.in. w ocenie struktury i funkcji tętnic po zabiegu endarterektomii lub założeniu stentu do tętnicy. Placówka oferuje ponadto badanie USG elastograficzne, a świadczenia realizowane są dzięki aparatom USG klasy Premium.

W Gdańsku Wrzeszczu, w budynku Quattro Towers, profesjonalne badania tętnic domózgowych (szyjnych i kręgowych) w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej wykonuje lek. med. Maria Ziegert, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej II stopnia. Jej oferta badań dopplerowskich naczyń obejmuje także tętnice obwodowe (kończyn górnych i dolnych), naczynia żylne oraz jamy brzusznej, a także naczynia w obrębie moszny. Oprócz tego dr Ziegert wykonuje diagnostykę narządów wewnętrznych oraz tkanek miękkich, a usługi realizuje z użyciem nowoczesnego aparatu USG Siemens X300.

USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych w Gdańsku i w Glasgow (Szkocja) – jaka jest cena badania?

Gabinet zabiegowy w Sim-Med Gabinet zabiegowy w Sim-Med

Klinika Medical Ultrasound oferuje diagnostykę tętnic szyjnych w cenie 95 £ (532 zł). W Gdańsku badanie kosztuje znacznie mniej – około 150 zł.  

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler tętnic szyjnych / kręgowych w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot oraz Starogard Gdański.