Lekarze wykonujący leczenie i operacje zeza

Posiadamy w ofercie 7 specjalistów w 6 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa leczenie zeza jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

lek. Piotr Gołębiowski

okulista

w Laguna Medical

ocena 5,0 / 5  (4 opinii)
lek. Piotr Jaworski

okulista

w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych, OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Filia w Siedlcach

ocena 4,7 / 5  (7 opinii)
dr n. med. Halina Wykrota

okulista

w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

dr n. med. Maciej Gawęcki

okulista

w Laguna Medical

lek. Sykstus Holeksa

okulista

w Laguna Medical

lek. Tomasz Kuc

okulista

w Laguna Medical

dr n. med. Jan Staniewicz

okulista

w Laguna Medical

Leczenie i operacje zeza - informacje

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

Zez jest to choroba, której istotą jest nierównoległe ustawienie gałek ocznych. Choroba zezowa jest przyczyną zaburzeń widzenia, zarówno jednoocznego, jak i dwuocznego. Wśród przyczyn można wymienić wady refrakcji, schorzenia oczodołu, gałki ocznej lub mięśni okoruchowych oraz czynniki genetyczne. W leczeniu zeza czasami wystarczające są ćwiczenia mięśni oka i stosowanie okularów pryzmatycznych, w bardziej zaawansowanych przypadkach konieczne jest stosowanie toksyny botulinowej lub wykonanie zabiegu operacyjnego.

Leczenie i operacje zeza w Polsce

W Krakowie leczenie i operacje zeza prowadzi specjalista okulistyki dr n. med. Beata Kaczmarek, która zajmuje się zarówno diagnostyką, jak i leczeniem zachowawczym oraz operacyjnym zeza. W latach 2007-2008 w Londynie w Moorfields Eye Hospital odbyła staż specjalizacyjny w zakresie leczenia zeza. Jest autorem lub współautorem licznych publikacji naukowych z zakresu diagnostyki i metod leczenia choroby zezowej, takich jak "Operacja Yokoyama w zezie zbieżnym ustalonym w przebiegu wysokiej krótkowzroczności po uprzedniej nieefektywnej operacji recesji z resekcją" oraz "Nowoczesna diagnostyka i leczenie choroby zezowej u dzieci". Jest członkiem Polskiego, Europejskiego i Światowego Towarzystwa Leczenia Zeza.

W Łodzi diagnostykę i leczenie zachowawcze zeza prowadzi prof. dr hab. n. med. Anna Broniarczyk-Loba, specjalista chorób oczu. Dr Broniarczyk-Loba przez wiele lat była Kierownikiem Zakładu Patofizjologii Widzenia Obuocznego i Leczenia Zeza I Katedry Chorób Oczu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie zdobywała doświadczenie w rozpoznawaniu jak i leczeniu choroby zezowej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego.

W Bydgoszczy po pomoc w leczeniu choroby zezowej można się zgłosić do Prywatnej Kliniki Okulistycznej Oftalmika. Wykonywane są tutaj zarówno ćwiczenia ortoptyczne, jak i zabiegi korygujące nieprawidłowe ułożenie gałek ocznych. W części przypadków poprawę ostrości wzroku można uzyskać poprzez zastosowanie laserowej stymulacji okolicy plamki siatkówki. W ofercie placówki znajduje się także operacyjne leczenie zeza, umożliwiające przywrócenie prawidłowego ustawienia gałek ocznych w przypadku, gdy inne metody leczenia okażą się nieskuteczne. W trakcie przygotowania do operacyjnego leczenia zeza w placówce, pacjent badany jest zarówno przez lekarza okulistę, jak i przez anestezjologa.

Jakie są ceny leczenia choroby zezowej w Polsce i w Londynie?

Gabinet zabiegowy w Laguna Medical Gabinet zabiegowy w Laguna Medical

Cena operacyjnego leczenia zeza w Polsce wynosi 2 000- 5 000 zł, podczas gdy za zabieg leczenia choroby zezowej w klinice Harley Street w Londynie trzeba zapłacić 2 870- 6 000 £ (około 17 000 - 35 500 zł).