DENTRUM

Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1
9,5 / 10  •  Znakomita  •  66 opinii
  • Korona pełnoceramiczna na implancie od 2950 zł
  • Korona pełnoceramiczna cyrkonowa na implancie od 2950 zł
  • Korona porcelanowa (na podbudowie z metalu) na implancie od 2950 zł
  • Korona akrylowa tymczasowa na implancie od 1000 zł
  • Konsultacja chirurga stomatologa 200 zł
  • Konsultacja implantologicznazadzwoń

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący korony na implantach w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 13 różnych placówkach. Usługa korony na implantach w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas

chirurg stomatolog

w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

8,0 / 10
dr n. med. Joanna Śmieszek-Wilczewska

chirurg stomatolog

w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

lek. stom. Renata Przytuła-Wypych

Korony na implantach w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w NOWADENT Gabinet zabiegowy w NOWADENT

Jeśli natura poskąpiła nam ładnego uzębienia lub mamy parę ubytków, możemy odzyskać ich blask za pomocą trwałych i bezpiecznych, a zarazem estetycznych koron na implancie. Wyglądają jak prawdziwe, choć są efektem pracy stomatologa.

Korony mocuje się na implantach za pomocą łączników z tytanu, złota bądź aluminy. Zniszczone lub martwe zęby są wzmacniane cementowanym we wnętrzu korzenia wkładem koronowo-korzeniowym wykonanym z metalowego lub szklanego włókna z kompozytem. Dopiero na tak wzmocnionym zębie mocuje się  koronę. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym.

Stosuje się różne rodzaje koron – porcelanowe, pełnoceramiczne, a także nowoczesne korony cyrkonowe. Dzięki biokompatybilności cerconu na jego powierzchni kondensacja płytki bakteryjnej zachodzi w mniejszym stopniu niż przy innych materiałach. Przy ubytkach po leczeniu kanałowym znakomicie sprawdzają się właśnie korony cyrkonowe. Dają estetyczny efekt i zawierają wytrzymały na zginanie tlenek cyrkonu zamiast metalu.

Specjaliści implantolodzy w Katowicach

Gabinetów  stomatologicznych w Polsce jest wiele, ale kilka miast może pochwalić się wybitną kadrą specjalistów. Katowice mają szczęście należeć do tej grupy. Pracują tu lekarze, których renoma wyszła poza granice kraju. Jednym z nich jest lek. stom. Mariusz Duda (Duda Clinic), współzałożyciel i aktualny prezydent  PSI, wiceprezydent ICOI oraz wiceprezydent polskiej gałęzi DGOI.  W swojej klinice uzupełnia ubytki w przednich partiach zębów, stosując pełnoceramiczne korony porcelanowe.

Korony pełnoceramiczne i korony licowane ceramiką stosuje także dr n. med. Paweł Namysłowski (Specjalistyczna Praktyka Ortodontyczno-Implantogiczna Namysłowscy s.c.), doświadczony implantolog i członek Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia.

Lek. stom. Tomasz Śmigiel (Stomatologia Barbara i Tomasz Śmigiel s.c.) uczestniczył w wielu kongresach naukowych, m.in. w Kopenhadze, Heidelbergu, Mediolanie i Madrycie. Współpracuje z największym w Polsce organizatorem wykładów i konferencji, Wydawnictwem Kwintesencja. Z kolei dr Barbara Śmigiel jest autorką publikacji w czasopiśmie Cosmetics Dentistry, Bona Dea, TPS. W placówce stosuje się korony porcelanowe na podbudowie metalowej, a także korony bezmetalowe (feldszpatowe, Cercon lub Press).

Dr Danuta Borczyk (Stomatologia Danuta Borczyk) jest wykładowcą oraz prezydentem Polskiej Akademii Stomatologii. To doświadczony lekarz – przez dwa lata współtworzyła Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk. W jej gabinecie stosowane są korony ceramiczne oraz cyrkonowe, a także, dzięki systemowi Cerec, po uzyskaniu skanu jamy ustnej pacjenta lekarz projektuje „wirtualną plombę", którą później wycina się frezarką.

Korony w nowoczesne gabinety stomatologiczne

Gabinet zabiegowy w NOWADENT Gabinet zabiegowy w NOWADENT

W klinice BoaDent Prestige korony osadzane są na implantach jednofazowych i dwufazowych firmy Friadent (Xive i Ankylos). Pacjent przed zabiegiem może odprężyć się przy filiżance kawy wśród ścian w chłodnym, zielonym kolorze, otoczony relaksującym zapachem zielonej herbaty. Zabiegi przeprowadza dr Marcin Krywult.

Również we wnętrzu placówki Dentim clinic można zapomnieć o strachu – stylizacja gabinetu została nagrodzona wyróżnieniem Top Design 2010. Zachętą do wybrania tej kliniki jest także krótszy niż u konkurencji okres seointegracji. Dzięki rozwiązaniom nanotechnologicznym, przyśpieszającym procesy gojenia, implant szybciej zrasta się z kością szczęki, więc po krótszym okresie oczekiwania można umocować na nim koronę. Właścicielem ośrodka jest lek. stom. Wojciech Fąferko, certyfikowany implantolog systemu Biomet 3i i Friadent.

Klinika Med. Centrum w ramach zabiegów implantologicznych proponuje nie tylko korony na implantach, ale także licówki porcelanowe oraz glamsmile. Specjaliści placówki umożliwiają idealny dobór kształtu i wielkości zębów dzięki systemowi Integraf firmy Merz Dental.

Pacjenci szukali zabiegu korony na implantach w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat korony na implantach

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…