Implanty zębowe Dentsply Friadent

Implanty stomatologiczne różnią się od siebie nie tylko kształtem, ale i zastosowanymi podczas ich produkcji technologiami. Jedne z najczęściej używanych odtwórczych korzeni zębowych produkowane są przez firmę Dentsply Friadent, której macierzysta spółka posiada ponad stuletnie doświadczenie w dziedzinie stomatologii.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Implanty zębowe stanowią rozwiązanie dla tych osób, które z jakichś przyczyn utraciły swoje naturalne zęby. Umieszczane w kości odtwórcze korzenie pozwalają odbudować brak pojedynczego, kilku czy też nawet wszystkich zębów, mogą one również stanowić system mocujący dla protez zębowych. 

Historia implantów stomatologicznych sięga lat 50. XX. wieku, nie powinno więc dziwić, że dziś dostępnych jest wiele ich różnych form. Jedną z nich, stosunkowo często stosowaną u pacjentów, stanowią implanty Dentsply Friadent. Rozwiązania ,opracowane przez firmę, pozwalają dobrać taki rodzaj odtwórczego korzenia, który spełni konkretne potrzeby danego pacjenta.

Implanty zębowe Dentsply Friadent

Odtwórcze korzenie zębowe Dentsply Friadent produkowane są przez firmę należącą do koncernu Dentsply Sirona. Funkcjonuje ona na rynku medycznym już od bardzo dawna, bowiem jej początki datowane są na około 1899 rok. Obecnie spółka ma fabryki w kilkunastu państwach, a jej produkty dostępne są w ponad 120 krajach, w tym również w Polsce.

Dentsply Friadent oferuje kilka rodzajów implantów stomatologicznych:

  • ANKYLOS
  • Astratech Implant System
  • XiVE

Dla pacjenta wszystkie z wymienionych rodzajów implantów zębowych mogą wyglądać podobnie - implanty przypominają w końcu wyglądem zwyczajne śrubki. Poszczególne produkty Dentsply różnią się jednak od siebie w zakresie funkcjonalności, jak i zastosowanych unowocześnień.

Implanty Ankylos

Implanty zębowe Ankylos pojawiły się na rynku w 1987 roku. Zastosowane zostało w nich stożkowe połączenie łącznika korony z implantem, określane jako TissueCare Connection. Jego zadaniem jest zwiększenie stabilności pomiędzy odtworzoną koroną a korzeniem zębowym, dodatkowo stwarza ono dobre warunki dla rozwoju tkanek miękkich w tej okolicy.

Implanty Astratech

Kolejny produkt Dentsply to implanty Astratech. Te postaci wyróżniają dwie zastosowane w nich, opatentowane technologie. OsseoSpeed™ związana jest z powierzchnią implantu, która jest pokryta fluorem. Dzięki takiemu rozwiązaniu procesy odbudowy tkanki kostnej wokół wszczepionej struktury przebiegają szybciej. Kolejną zastosowaną technologią jest MicroThread™, czyli modyfikacja szyjki implantu, która zapewnia bardziej równomierny rozkład sił mechanicznych działających na tę strukturę.

Implanty XiVE

W przypadku implantów stomatologicznych XiVE, do ich zalet zalicza się fakt, iż mogą one być łatwo wprowadzone do kości poprzez ich wkręcenie. Kształt tej struktury i system mocowania zostały tak opracowane, że mogą one być z poleceniem implantowane u tych pacjentów, u których istnieją trudne warunki do zakładania implantu związane z ograniczeniami przestrzennymi.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Implanty zębowe Dentsply Friadent

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…