Leczenia chrapania i bezdechu sennego Częstochowa

Lekarze wykonujący leczenia chrapania i bezdechu sennego w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa leczenia chrapania i bezdechu w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa.

lek. Jarosław Rządkowski

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Bellazone

10 / 10

Leczenia chrapania i bezdechu sennego Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenia chrapania i bezdechu sennego w Częstochowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 500 zł za diagnostyka chrapania aparatem Watch PAT200 natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 3200 zł (plastyka podniebienia miękkiego).

Ile kosztuje leczenia chrapania i bezdechu sennego w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenia chrapania i bezdechu sennego w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenia chrapania i bezdechu sennego w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 28 innych miastach. Sprawdź ceny leczenia chrapania i bezdechu sennego w innych miastach.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Chrapanie dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet i dzieci. Jakkolwiek chrapanie jest objawem zespołu bezdechu sennego, nie każda chrapiąca osoba go doświadcza. O bezdechu mówimy, gdy podczas snu następuje okresowe zatrzymania oddechu, którego następstwem jest niedotlenienie tkanek, z mięśniem secowym włącznie, zaburzenia ciśnienia krwi oraz wzmożenia pracy serca. Nieleczona dolegliwość zwiększa ryzyko nadciśnienia, chorób serca oraz udaru mózgu.

Leczenie zaburzeń snu w Częstochowie

Częstochowskie Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone oferuje szeroki zakres z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii z zastosowaniem nowatroskich urządzeń medycznych, a panel zabiegów obejmuje także leczenie chrapania wraz z zespołem zaburzeń oddychania w czasie snu. Stosowana w placówce innowacyjna metoda NightLase wykorzystuje promieniowanie lasera Er:YAG firmy Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 2940 nm, zmniejszając występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania poprzez podgrzanie i usztywnienie tkanki dzięki kontrakcji kolagenu w obszarze języczka, łuków podniebiennych, podniebienia miękkiego, a także bocznych części języka. W trakcie zabiegu aplikuje się około 6000 impulsów, zależnie od stopnia wiotkości gardła, co łagodzi wibracje miękkie i zmniejsza ilość bezdechów. Procedura może trwać od 20 do 60 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Cykl zabiegowy obejmuje 30 dni oraz 4 sesje.

Leczenie chrapania i bezdechu sennego realizuje w Katowicach w ramach Laryngologii Angelius Szpital, który jako jeden z pierwszych ośrodków w kraju, do badania zaburzeń oddychania podczas snu wykorzystuje zaawansowaną technologię ApneaGraph. Oprócz nowoczesnej diagnostyki, w gabinecie pacjent przechodzi szczegółowy wywiad, a dzięki wykorzystaniu endoskopu, specjalista laryngolog jest w stanie precyzyjnie określić miejsce zwężenia górnych dróg oddechowych. Dokładną ocenę ich struktur ustala obrazowanie TK (tomografia komputerowa), które także należy do oferty jednostki, stanowiąc istotny element terapii chrapania. Jej zabiegową formę reprezentuje metoda radiochirurgii – koblacja, RaVor – CURIS oraz innowacyjny system implantów podniebienia miękkiego Pillar.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat leczenia chrapania i bezdechu sennego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…