Leczenia chrapania i bezdechu sennego Bydgoszcz i okolice

Bezpośrednio w Bydgoszczy nie dysponujemy placówką wykonującą leczenia chrapania i bezdechu sennego, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Bydgoszczy. Leczenia chrapania i bezdechu sennego można przeprowadzić m.in. w Lecznice Citomed w Toruniu (44 km od Bydgoszczy) w cenie 1600 zł lub w LUX MED Toruń w Toruniu (42 km od Bydgoszczy) gdzie cena za leczenia chrapania i bezdechu sennego wynosi 605 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego najbliżej Bydgoszczy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenia chrapania i bezdechu sennego najbliżej Bydgoszczy na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 605 zł za plastyka podniebienia miękkiego natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 4000 zł (leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą koblacji).

Ile kosztuje leczenia chrapania i bezdechu sennego w najbliższej odległości od Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenia chrapania i bezdechu sennego najbliżej Bydgoszczy:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenia chrapania i bezdechu sennego najbliżej Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie chrapania metodą chirurgiczną
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)
  plastyka podniebienia miękkiego i języczka – LAUP

  1600 zł

 • Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą koblacji
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)
  Koblacja małżowin nosowych, podniebienie miękkie - 4000 zł Koblacja małżowin nosowych - 2500 zł

  od 2500 zł
  do 4000 zł

 • Plastyka podniebienia miękkiego
  Toruń, Kościuszki 71(41 km od Bydgoszczy)
  SZPITAL Operacje plastyczne podniebienia w zespole bezdechu i chrapania krioterapia - 605 zł

  od 605 zł
  do 605 zł

Posiadamy również ofertę w 27 innych miastach. Sprawdź ceny leczenia chrapania i bezdechu sennego w innych miastach.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Wynikający z obturacji górnych dróg oddechowych (zapadanie się języka i ścian gardła) bezdech senny (OBS) polega na wielokrotnym wstrzymaniu przepływu powietrza podczas snu, co może trwać nawet powyżej 10 sekund. Konsekwencją tego jest niedotlenienia mózgu wskutek spadku saturacji krwi, a to nie pozostaje bez wpływu na zdrowie, stanowiąc przyczynę m. in. nadciśnienia tętniczego, zawału mięśnia sercowego, zaburzeń potencji czy depresji.

Metody leczenia OBS w Bydgoszczy

Jedną z nielicznych placówek w kraju, a jedyną w Polsce Północnej jest należąca do Kujawsko–Pomorskiego Centrum Pulmonologii Pracownia Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu, gdzie oprócz  diagnostyki, prowadzone jest leczenie obturacyjnego bezdechu sennego (OBS). Nowoczesne wyposażenie w Polisomnografię ALICE 4 oraz Polymesam do badań przesiewowych pozwala na monitoring w czasie snu saturacji, przepływów powietrza czy pozycji ciała oraz ruchy klatki piersiowej. Pracownia działa w ramach Oddziału Chorób Płuc i Niewydolności Oddychania, którego Koordynatorem jest dr n. med. Małgorzata Czajkowska-Malinowska.

Diagnostyką i leczeniem schorzeń laryngologicznych, jakimi są chrapanie i bezdechy senne zajmuje się również Centrum Leczenia Chrapania i Bezdechu, a ofertą placówki w zakresie leczenia łagodnego chrapania i Zespołu Obturacyjnych Bezdechów Sennych jest metoda termoterapii bipolarnej Celon. Małoinwazyjny i bezkrwawy zabieg, w zależności od wskazań może zostać poszerzony o plastykę podniebienia miękkiego z usunięciem zwiotczałej tylnej części podniebienia oraz przerośniętego języczka. Zespół medyczny placówki tworzy m. in. r med. Adam Piziewicz, laryngolog.

Innowacyjną metodę laserowego leczenia chrapania NightLase oferuje zespół lekarzy Szpitala Eskulap w Osielsku. Bezkrwawa procedura korzysta z głowicy laserowej, która oddziałując na błonę śluzową podniebienia, zmienia jego ukształtowanie wskutek obkurczenia się kolagenu i  zmniejszenia dzięki temu wiotkości tkanek. Zabieg w znieczuleniu miejscowym nie wymaga hospitalizacji. Do zabiegu kwalifikuje oraz przeprowadza go specjalista otolaryngologii – dr n. med. Krzysztof Dalke. Zabiegi nie są wykonywane w ramach kontraktu NFZ.

Więcej na temat leczenia chrapania i bezdechu sennego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…