Leczenia chrapania i bezdechu sennego Bydgoszcz

Lekarze wykonujący leczenia chrapania i bezdechu sennego w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa leczenia chrapania i bezdechu w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

dr n. med. Maciej Müller

otolaryngolog, laryngolog dziecięcy, laryngolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 4,6 / 5  (5 opinii)
dr n. med. Małgorzata Wierzchowska

otolaryngolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

Leczenia chrapania i bezdechu sennego Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenia chrapania i bezdechu sennego w Bydgoszczy na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 700 zł za leczenie chrapania laserem Fotona Night Lase natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 1200 zł (leczenie chrapania metodą chirurgiczną).

Ile kosztuje leczenia chrapania i bezdechu sennego w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenia chrapania i bezdechu sennego w Bydgoszcz placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenia chrapania i bezdechu sennego w Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem
  Bydgoszcz, Nakielska 327
  900 zł - pierwszy zabieg, 800 zł - drugi zabieg, 700 zł - trzeci zabieg

  od 700 zł
  do 900 zł

 • Leczenie chrapania metodą chirurgiczną
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73
  Plastyka podniebienia miękkiego i języczka LAUP

  1200 zł

 • Leczenie chrapania laserem Fotona Night Lase
  Bydgoszcz, Nakielska 327
  900 zł - pierwszy zabieg, 800 zł - drugi zabieg, 700 zł - trzeci zabieg

  od 700 zł
  do 900 zł

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny leczenia chrapania i bezdechu sennego w innych miastach.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Wynikający z obturacji górnych dróg oddechowych (zapadanie się języka i ścian gardła) bezdech senny (OBS) polega na wielokrotnym wstrzymaniu przepływu powietrza podczas snu, co może trwać nawet powyżej 10 sekund. Konsekwencją tego jest niedotlenienia mózgu wskutek spadku saturacji krwi, a to nie pozostaje bez wpływu na zdrowie, stanowiąc przyczynę m. in. nadciśnienia tętniczego, zawału mięśnia sercowego, zaburzeń potencji czy depresji.

Metody leczenia OBS w Bydgoszczy

Jedną z nielicznych placówek w kraju, a jedyną w Polsce Północnej jest należąca do Kujawsko–Pomorskiego Centrum Pulmonologii Pracownia Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu, gdzie oprócz  diagnostyki, prowadzone jest leczenie obturacyjnego bezdechu sennego (OBS). Nowoczesne wyposażenie w Polisomnografię ALICE 4 oraz Polymesam do badań przesiewowych pozwala na monitoring w czasie snu saturacji, przepływów powietrza czy pozycji ciała oraz ruchy klatki piersiowej. Pracownia działa w ramach Oddziału Chorób Płuc i Niewydolności Oddychania, którego Koordynatorem jest dr n. med. Małgorzata Czajkowska-Malinowska.

Diagnostyką i leczeniem schorzeń laryngologicznych, jakimi są chrapanie i bezdechy senne zajmuje się również Centrum Leczenia Chrapania i Bezdechu, a ofertą placówki w zakresie leczenia łagodnego chrapania i Zespołu Obturacyjnych Bezdechów Sennych jest metoda termoterapii bipolarnej Celon. Małoinwazyjny i bezkrwawy zabieg, w zależności od wskazań może zostać poszerzony o plastykę podniebienia miękkiego z usunięciem zwiotczałej tylnej części podniebienia oraz przerośniętego języczka. Zespół medyczny placówki tworzy m. in. r med. Adam Piziewicz, laryngolog.

Innowacyjną metodę laserowego leczenia chrapania NightLase oferuje zespół lekarzy Szpitala Eskulap w Osielsku. Bezkrwawa procedura korzysta z głowicy laserowej, która oddziałując na błonę śluzową podniebienia, zmienia jego ukształtowanie wskutek obkurczenia się kolagenu i  zmniejszenia dzięki temu wiotkości tkanek. Zabieg w znieczuleniu miejscowym nie wymaga hospitalizacji. Do zabiegu kwalifikuje oraz przeprowadza go specjalista otolaryngologii – dr n. med. Krzysztof Dalke. Zabiegi nie są wykonywane w ramach kontraktu NFZ.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat leczenia chrapania i bezdechu sennego