Leczenia chrapania i bezdechu sennego Warszawa

Inne placówki w pobliżu Warszawy

Lekarze wykonujący leczenia chrapania i bezdechu sennego w Warszawie

W Warszawie posiadamy w ofercie 14 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 9 różnych placówkach. Usługa leczenia chrapania i bezdechu w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

lek. Ewa Orkan-Łęcka

otolaryngolog

w OTOLARYNGOLODZY 24

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Ireneusz Bąk

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 5,0 / 5  (3 opinii)
dr n. med. Norbert Górski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 5,0 / 5  (4 opinii)
dr n. med. Paweł Szwedowicz

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 4,8 / 5  (6 opinii)
lek. Magdalena Frąckiewicz

otolaryngolog

w OTOLARYNGOLODZY 24

prof. dr hab. n. med. Andrzej Kukwa

otolaryngolog

w Mille Medica

dr n. med. Anna Ścińska-Bieńkowska

otolaryngolog

w Mille Medica

dr n. med. Elżbieta Jeżewska

otolaryngolog

w Mille Medica

dr n. med. Jan Ratajczak

otolaryngolog, foniatra

w Mille Medica

dr n. med. Teresa Bis-Oleniacz

laryngolog

w Mille Medica

dr hab. n. med. Wojciech Kukwa

otolaryngolog

w Mille Medica

dr n. med. Michał Michalik

otolaryngolog, specjalista medycyny lotniczej

w Centrum Medyczne MML

dr n. med. Kornel Szczygielski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr hab. n. med. Mariola Zagor

laryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

Leczenia chrapania i bezdechu sennego Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenia chrapania i bezdechu sennego w Warszawie na podstawie cenników z 9 placówek. Najniższa cena to 200 zł za leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP natomiast najwyższa cena w Warszawie wynosi do 6800 zł (leczenie chrapania metodą chirurgiczną).

Ile kosztuje leczenia chrapania i bezdechu sennego w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenia chrapania i bezdechu sennego w warszawskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenia chrapania i bezdechu sennego w Warszawie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Badanie polisomnograficzne
  Warszawa, Bagno 2

  od 900 zł
  do 2600 zł

 • Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą Celon
  Warszawa, Bagno 2
  zabieg wykonywany na podniebieniu miękkim - 2500 zł, zabieg wykonywany na podniebieniu miękkim wykonywany przez dr n.med.M.Michalika - 2900 zł, zabieg wykonywany na podniebieniu miękkim i małżowinach nosowych - 3500 zł, Zabieg likwidujący chrapanie (podniebienie miękkie) I etap - 3 100 zł Zabieg likwidujący chrapanie ( podniebienie miękkie) + korekcja małżowin nosowych - 4 500 zł Zabieg likwidujący chrapanie (podniebienie miękkie) +zmniejszenie migdałków podniebiennych+ew. korekcja małżowin nosowych - 4800 zł Zabieg likwidujacy chrapanie (podniebienie miękkie) + korekcja nasady języka + ew. tonsillotomia - 4 800 zł Zabieg likwidujący chrapanie - zmniejszenie nasady języka - 3 100 zł Zabieg likwidujący chrapanie (podniebienie miękkie) + technika harmoniczna (w sedacji z anestezjologiem) - 4 100 zł Zabieg likwidujacy chrapanie (podniebienie miękkie) - II etap (tylko u 30% pacjentów) - 2 100 zł

  od 3100 zł
  do 4500 zł

  Warszawa, Wałbrzyska 46
  Operacja na podniebieniu miękkim likwidująca chrapanie metodą Celon/chirurgii radiofalowej - 2270 zł (znieczulenie - 1000 zl)

  od 2270 zł
  do 2270 zł

 • Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą radiochirurgii RaVoR
  Warszawa, Lanciego 13
  1900 zł - Radiochirurgia – podniebienie + migdałki

  1600 zł

 • Leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem
  Warszawa, Wołowska 18
  Plastyka podniebienia miękkiego (UPP – uvulopalatoplastyka) przy użyciu lasera

  6800 zł

  Warszawa, Bagno 2
  Zabieg likwidujący chrapanie (podniebienie miękkie) I etap - metoda palisadowa (w sedacji) - 4 500 zł Zabieg likwidujacy chrapanie (podniebienie miękkie) - II etap (tylko u 30% pacjentów) - metoda palisadowa (w sedacji) - 3 500 zł Korekcja podniebienia miękkiego z wykorzystaniem lasera diodowego (w sedacji) - 4 800 zł

  od 3500 zł
  do 4800 zł

 • Leczenie chrapania metodą chirurgiczną
  Warszawa, Wołowska 18
  5800 zł - plastyka podniebienia miękkiego 6800 zł - plastyka podniebienia miękkiego laserem 7300 zł - plastyka podniebienia miękkiego + septoplastyka, 8400 zł - plastyka podniebienia miękkiego + septoplastyka laserem, 6800 zł - plastyka podniebienia miękkiego + konchoplastyka 7800 zł - plastyka podniebienia miękkiego + konchoplastyka laserem wszystkie zabiegi w znieczuleniu ogólnym

  od 5800 zł
  do 6800 zł

 • Leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP
  Warszawa, Wałbrzyska 11
  wypożyczenie do domu na 3 dni

  200 zł

  Warszawa, Lanciego 13
  cena za tygodniowe wypozyczenie i wypróbowanie aparatu na dobranych przez lekarza parametrach

  250 zł

 • Diagnostyka chrapania aparatem Watch PAT200
  Warszawa, Lanciego 13

  450 zł

 • Plastyka podniebienia miękkiego
  Warszawa, Babice Nowe, Warszawska 197D

  od 2900 zł
  do 2900 zł

  Warszawa, Broniewskiego 3
  Plastyka podniebienia miękkiego/UP2 – 4100 zł Plastyka podniebienia miękkiego + tonsillotomia/tonsillektomia/ UP3 – 7200 zł Plastyka podniebienia miękkiego + tonsillotomia/tonsillektomia Bizact/UP3 – 8900 zł

  od 4100 zł
  do 4100 zł

  Józefów, Marszałka Piłsudskiego 120A

  2600 zł

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny leczenia chrapania i bezdechu sennego w innych miastach.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego w Warszawie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne MML Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne MML

Chrapanie nie jest wyłącznie przyczyną zakłócania snu dotkniętej tą dolegliwością osoby oraz jej bliskich – to wyraźna oznaka problemów zdrowotnych. Wiąże się z obturacyjnym bezdechem sennym (OBS), który może z czasem doprowadzić do nadciśnienia tętniczego, udaru mózgu czy choroby wieńcowej. Na szczęście osoby mające problem z prawidłowym snem mają dziś wiele możliwości terapii. Mogą poddać się leczeniu nieinwazyjną metodą koblacji z użyciem tzw. noża plazmowego, czyli operacji plastycznej gardła, języczka i podniebienia miękkiego. Dzięki zabiegowi podniebienie podnosi się i usztywnia, dodatkowo języczek ulega skróceniu, co ułatwia oddychanie w czasie snu. Operację wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Inną metodą stosowaną u pacjentów z bezdechem sennym jest procedura z użyciem lasera diodowego oraz zabieg techniką Celon. To metoda wykorzystująca termoterapię bipolarną, stanowiąca małoinwazyjny zabieg wykonywany ambulatoryjnie. Obszar zabiegowy jest poddawany działaniu bipolarnej elektrody wywołującej koagulację niskotemperaturową falami radiowymi o wysokiej częstotliwości. OBS leczy się też przy pomocy implantów wszczepianych w podniebienie miękkie (technika Pillar). Również ten zabieg przeprowadza się ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Metody leczenia chrapania wciąż są udoskonalane, ponieważ przybywa osób, które chcą pozbyć się tego problemu.

Pionierzy technik leczenia OBS

Ci, którzy cierpią na chroniczne zmęczenie wywołane niewyspaniem (conocnymi wybudzeniami z powodu chrapania), powinni udać się na konsultację do otolaryngologa. Dobrym pomysłem będzie wybranie jednej z licznych placówek w Warszawie. To właśnie w stolicy mieści się pierwsze w Polsce Snoring Center - Centrum Leczenia Chrapania. Klinika jest jedynym ośrodkiem w kraju, który stosuje technikę harmoniczną w laryngologii (metoda stanowi uzupełnienie techniki Celon/RF). Założycielem placówki jest dr n. med. Michał Michalik, specjalista otolaryngologii oraz właściciel Centrum Medycznego MML. Jest wybitnym lekarzem i pionierem wielu metod leczenia chrapania – prócz techniki harmonicznej wprowadził koblację i radiochirurgię. Wdrożył także zabieg korygujący podniebienie miękkie i gardło przy użyciu implantów. Jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce przeprowadza małoinwazyjne zabiegi płukania zatok techniką Hydrodebrider. W 2010 roku otrzymał wyróżnienia od dwóch prestiżowych stowarzyszeń leczenia zaburzeń snu – International Surgical & Sleep Society oraz American Academy of Sleep Medicine. Do jego zespołu medycznego należy prof. dr hab. med. Wiesław Konopka, Kierownik Kliniki Otolaryngologii ICZMP w Łodzi, a także dr n. med. Dariusz Kalinowski, adiunkt w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie. MML to jedyna placówka w Polsce, która wykonuje nowatorski zabieg Repose THS. Metoda jest stosowana u pacjentów o typie bezdechów śródsennych i polega na kotwiczeniu małoinwazyjnym.

Kolejnym specjalistą zajmującym się pomocą osobom chorym na OBS jest dr n. med. Wojciech Jernajczyk, psychiatra i neurofizjolog kliniczny obejmujący stanowisko Kierownika Zakładu Neurofizjologii Klinicznej i Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Przeszedł szereg szkoleń i kursów w zakresie medycyny snu w renomowanych zachodnich placówkach, m.in. w Niemczech, USA i Wielkiej Brytanii. Należy do licznych stowarzyszeń medycznych, wśród których można wymienić Polskie Towarzystwo Badań nad Snem oraz European Sleep Research Society. Leczy zaburzenia snu w wieku podeszłym, zaburzenia rytmu okołodobowego, a także bezsenność i hipersomnie. Do pracowników Instytutu należy również lek. med. Aleksandra Wierzbicka, neurolog i neurofizjolog kliniczny specjalizujący się w leczeniu m.in. narkolepsji, parasomnii i zespołu niespokojnych nóg.

Wykwalifikowanym zespołem lekarzy może się poszczycić również ośrodek Mille Medica. Kadra medyczna kierowana przez prof. Andrzeja Kukwę posiada największe w Polsce doświadczenie w leczeniu osób cierpiących na chrapanie i bezdechy. Prof. dr hab. med. specjalista otolaryngolog Andrzej Kukwa jest Kierownikiem Kliniki Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad 20 lat zajmuje się chirurgią rekonstrukcyjną w zakresie drożności górnych dróg oddechowych, a także diagnostyką i leczeniem operacyjnym pacjentów z chrapaniem i bezdechami. Do jego zespołu należy dr n. med. Anna Ścińska-Bieńkowska oraz lek. med. Elżbieta Jeżewska – specjalistki otolaryngologii przeprowadzające zabiegi radiochirurgii.

Warszawa – leczenie chrapania

Sprzęt medyczny w Optimum Klinika Głowy i Szyi Sprzęt medyczny w Optimum Klinika Głowy i Szyi

Kolejną stołeczną placówką, w której pacjenci dotknięci OBS i problemem chrapania znajdą pomoc, jest SnoremeD – ośrodek znajdujący się w dzielnicy Ursynów. Mieści się w budynku Kliniki Beautymed Krzysztof Miracki, a lekarze placówki jako pierwsi w Polsce stosują laserowe leczenie chrapania przy użyciu lasera Erb-Yag „NightLase” firmy Fotona. Zabiegi plastyki podniebienia miękkiego, języczka i łuków podniebiennych wykonuje m.in. dr Krzysztof Miracki, otolaryngolog.

WMC Poradnia Specjalistyczna oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę chrapania i zespołu bezdechu sennego obejmującą tomografię komputerową szyi i głowy, badanie ApneaGraph oraz polisomnografię. W zależności od przyczyny chrapania zespół kliniki wykonuje operacje usztywniające podniebienie miękkie przy pomocy implantów Pillar firmy Medtronic, uwulopalatoplastykę bądź zabieg korekcyjny przegrody nosowej lub zatok przynosowych. Leczeniem pacjentów zajmuje się m.in. lek. med. Anna Wakarow, audiolog i foniatra, oraz dr n. med. Andrzej Senderski, foniatra, audiolog i laryngolog.

Chorzy na OBS mogą także udać się na konsultację do Poradni Diagnostyki i Leczenia Obturacyjnego Bezdechu Sennego NZOZ Oxymed. Problemem chrapania i bezdechów sennych zajmuje się również kadra medyczna Katedry i Kliniki Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Chorzy mają możliwość poddania się badaniu polisomnograficznemu, a ci, u których zostanie rozpoznany zespół bezdechu sennego, są kierowani na specjalistyczne badania oraz na leczenie operacyjne. Konsultacje przed badaniem prowadzą: prof. dr hab. Jarosław Wysocki oraz lek. Grzegorz Januszek.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat leczenia chrapania i bezdechu sennego